0
0
Феєрверк
«Золотий Лев» – найяскравіше театральне дійство України. ℗ lviv-online.com

З 17 вересня по 2 жовтня триває Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев-2016». Цьогоріч можна побачити яскраві виступи колективів з Румунії, Грузії, Польщі, Молдови, Литви, Угорщини та, звичайно ж, України. Цікаві дійства знаходять своїх глядачів у театрах Львова та на площах міста просто неба.

Вже декілька років поспіль львів’яни та всі охочі туристи мають змогу відвідати фестиваль у місті Лева. Цьогоріч традиції незміннні. На два осінніх тижні, протягом яких триватиме подія, приїхали люди не лише з цілої України, але й наші сусіди з-за кордону. Фестиваль “Золотий Лев” заснований ще у 1989 році Ярославом Федоришиним, який і до сьогодні залишається його організатором. Свою назву дійство отримало у 1992 році, а з 1996 року включно фестиваль проходив під гаслом “Класика очима експерименту”. Для любителів театру це, справді, чи не найкращий привід відпочити душею та набратися корисного досвіду.

Ярослав Федоришин
Незмінний натхненник і керівник «Золотого Лева» Ярослав Федоришин (праворуч)

Програма “Золотого Лева” переповнена феєричними подіями. У суботу (17 вересня) учасники зі столиці Грузії — Тбілісі у театрі дітей та юнацтва показали виставу “Ревізор” (М. Гоголь) режисера Автанділа Варсімашвілі. Одразу через декілька годин після виступу іноземних гостей-учасників відбулося відкриття фестивалю на площі біля Оперного театру. Після вже традиційних привітань організаторів цього Львівський театр “Воскресіння” виступив з виставою “Чайка” за мотивами А.Чехова. До події готувалися заздалегідь. Була зроблена спеціальна конструкція-сцена,на котрій актори почувалися максимально комфортно. Вистава просто неба зібрала колосальну кількість глядачів, адже навіть звичайні перехожі зупинялися помилуватися дійством.

Вистава просто неба
Особливу популярність серед глядачів мають вистави просто неба

Наступні дні свої таланти продемонструють й інші країни, з Україною включно. Наприклад, 20 вересня глядачі чекають виставу відомого румунського режисера Олександра Гоусфатера “Багато шуму з нічого” за твором В.Шекспіра. Цю постановка в Україні побачать вперше. Її представлять актори театру Румунії (м.Арад) “Ioan Slavici”. Литва на цьогорічному фестивалі показуватиме вистави “Чорнобильська молитва” (С. Алексієвич) та “На дні” (М. Горький). Польський театр підготував “Небезпечні зв’язки” (П’єр Шодерло) та “Хор сиріт” (Гай Гросс). Молдова ж, своєю чергою, порадує нас виставою “Лиса співачка” (Ежен Іонеско). На завершення фестивалю про себе заявить театр Угорщини. Він підготував дві вистави: “Івона, Принцеса Бургундська” (В. Гомбрович) та “Покоївки” (Ж. Жене). Також на “Золотому Левові” зможемо побачити багато постановок українських режисерів, зокрема Я.Федоришина, А. Бакірова, С. Мойсеєва, Р. Держапільського, С.Павлюка. Адже більшість театрів, які взяли участь у фестивалі, — саме українські. Їх від нашої країни аж вісім! Тут і “Воскресіння”, і Херсонський театр ім. Куліша, Київський театр ім. Івана Франка, Харківський театр для дітей та юнацтва, Івано-Франківський обласний академічний театр ім. І. Франка, Чернігівський театр ім. Т. Шевченка, Одеський театр “Маскі шоу”, Львівський театр ім. С. Крушельницької.

“Золотий Лев” здатен об’єднати не лише українських театралів, але й усіх охочих дізнаватись нове та поринути у красу мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *