1
0

100-daysКілька місяців тому мої друзі розповіли мені про таке собі випробування під назвою «100 днів». З його допомогою та власною наполегливістю можна виробити неабияку силу волі. Зміст полягає у відмові від своїх шкідливих звичок протягом даного часу. Оскільки я людина доволі азартна, таку річ вирішила прийняти як виклик, і уже через деякий час почалось моє випробування. 

Для початку мені варто визнати, що це значно важче, ніж видається на перший погляд. З часом відчуваєш, ніби спокуса на кожному кроці, і в деякі моменти стриматись доволі важко. Тому починати варто, заздалегідь підготувавши такий собі міні-статут із правилами і обов’язками. У ньому необхідно вказати дати початку та завершення своєї «стоднівки».

Варто пам’ятати, що такий виклик не полягає у суцільних заборонах. У випадку ж якщо ви зводите його лише до них, пройти цей шлях буде майже нереально, або ж, як мінімум, він буде дуже важким та болісним. Отже, створюйте свої правила у трьох напрямках: речі, від яких відмовляєтесь повністю, речі, присутність яких у своєму житті маєте суттєво зменшити та такі, які обов’язково маєте втілити в реальність.

До перших можете віднести звички, які надокучають вам та іншим, погано впливають на здоров’я, до прикладу куріння, вживання алкоголю чи навіть пізня робота, яка призводять до недосипання. Хоча перші два пункти для мене неактуальні, останній все ж обтяжує моє життя. Не заперечуватиму, що ввечері, а якщо відверто, то вночі мені працювати значно легше, але і втомлююсь від цього я більше, тому намагаюсь перелаштовувати свій організм на новий лад.

Натомість інші речі, такі, як вживання кави, солодкого, чи час проведений за комп’ютером або іншим гаджетом можна просто скоротити до того об’єму, який не приноситиме шкоди. Останнє, до прикладу, я скоротила до кількох годин увечері, яких мені цілком достатньо і для навчання, і для власних інтересів. Третій же пункт із усіх наявних, мабуть, найцікавіший, оскільки це швидше своєрідна винагорода, ніж правило: пропишіть перелік речей, на які не могли зважитись, чи справ, на які не мали достатньо часу. В даному випадку я створила список книг, які хочу прочитати, та фільмів, які давно прагнула переглянути, і додала зобов’язання кожного місяця відвідувати нове місто. Таким чином мені вдалось фактично розпланувати свої бажання, і маю сказати, що це справді річ помічна, бо за неповні два місяці такого челенджу я встигла зробити більше корисних речей, ніж за попередні півроку.

Мабуть, найважчим з усього процесу є початок, проте щойно ви подолаєте першу спокусу, відчуєте полегшення і коротку мить гордості за власну стійкість. Тим не менш, не варто починати «стоднівку» раптово. Краще підготуйте себе морально, виділивши собі трохи часу на осмислення мети, заради якої це починаєте, і кінцевих результатів, яких хочете досягти. Для себе я постановила просту ціль – випробувати власну силу волі, довести самій собі, що здатна контролювати себе і свої вчинки.

100-days-placesЩе одним далеко не останнім пунктом у такій справі є підтримка друзів чи близьких, яка вам точно знадобиться. Та все ж найкращий варіант – знайти людину, яка розпочне свій шлях вдосконалення одночасно із вами. Із власного досвіду скажу, що мати друга, який може підтримати тебе навіть посеред ночі добрим словом, а деколи і хорошим поштовхом в спину, – річ дуже помічна. У таких справах та й узагалі по житті себе потрібно оточувати правильними людьми, які будуть вчасно бити по руках та вчасно гладити по голові, розвиваючись із вами.

Основне у такому випробуванні – усвідомлювати, що робите ви це лише для себе. Результат такого шляху змін не може бути короткочасним. Завершуючи свої сто днів, ви не можете знову повернутись до усіх тих речей, від яких напередодні відмовились, інакше у цьому випробуванні не залишиться жодного сенсу. Це хороший поштовх для того, аби за доволі короткий термін змінити свій стиль життя, а не просто позбутись поганих звичок.

Починайте свою «стоднівку» із позитивних налаштувань, не мисліть мірками поразок. Наберіться терпіння, і менш ніж через три місяці ви відчуєте прогрес, але не забувайте, що непотрібно зупинятись на здобутому. Розширюйте власні горизонти, виходьте із зон комфорту. Подолавши екватор цього випробування, можу запевнити вас, що немає нічого неможливого, головне вірити в свої сили. Створюйте себе самі, перетворюючи свої сто днів на одне з найбільш незабутніх випробувань у житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *