0
0

Що є Університет? Наша alma mater — дух боротьби, поклоніння слову, осередок науки, культури, пізнання світу і любов до Батьківщини, бо вона осяяна іменем «вічного революціонера», глибокого патріота — Івана Франка. Основна ідея Університету на віки — творити науку, здобувати і давати освіту, шукати істину, міцніти духом.

Справді, саме виш дав змогу усім розкривати свої таланти, відкриваючи при цьому кожному окремий неповторний шлях самореалізації, бо лише від нас залежить, — що ми виберемо і якою дорогою підемо.

Слухаючи розповіді поважних професорів про їхні студентські роки, малюємо в уяві ностальгічну картину: довжелезні коридори, що нагадують лабіринт, старенькі сходи, якими пройшла незліченна кількість людей, високі стіни, які пам’ятають усіх і кожного, alma mater, що за три з половиною століття була  школою при колегії,  академією,  університетом.

Час летить, але вічне залишається незмінним. Цікаво, однак найбільше пишаємося своїм навчанням у Львівському університеті тільки-но вступивши на перший курс. Адже тоді трохи розгублений студент радіє: «Я йду тими самими сходами, якими ступав Іван Франко!» З часом оте піднесення затьмарюють півторагодинні лекції, до яких учорашній школяр ще не звик, перші іспити, перші непорозуміння. Здавалося б, це — дрібниці, але за ними ми забуваємо, для чого прийшли і яку мету перед собою ставимо.

З перших днів навчання студентам намагаються прищепити серйозне ставлення до всіх предметів, акцентуючи, що важливо серед усього знайти своє — те, чому хочеш присвятити життя, а не лише осягнути УСЕ.

Коли нас запитують, де ми навчаємось, у відповідь часто чують коротке «у Франка». Ми маємо бути горді з того, що є студентами чи викладачами Львівського національного університету імені Івана Франка, адже саме він формує наші особистості, відкриває  давні традиції, вказує нам шлях, яким треба йти без страху і з вірою у себе.

Пам’ятаймо, що ми — творці тієї історії, яку залишимо у спадок нащадкам. Нам пощастило здобувати освіту у ювілейний для університету час, коли йому виповнюється 350 років. Важливо, щоб кожен із нас замислився над тим, що залишить після себе і, що не менш важливо, що він понесе у майбутнє.

З днем народження Тебе, Університете!

Юлія ГРИЦЕНКО

Фото Олега ГОРДІЙЧУКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *