3
0

На Полтавщині у Великих Сорочинцях 21 серпня відбулося офіційне відкриття Національного Сорочинського ярмарку, що тривав упродовж 5 днів. Цьогоріч йому виповнилося 20 років, отож, пройшов під гаслом «20 років з Україною!».

Традиційно на відвідувачів дійства чекали різноманітні витвори народних умільців, виставки сільськогосподарської техніки, смачні українські страви, атракціони для дітей та дорослих, танцювально-вокальні заходи, театр та інші розваги.

Звісно, основне заняття на ярмарку – це купівля-продаж різноманітних товарів. Ще Гоголь писав, що купити на ньому можна все – були б гроші. Так, серед цьогорічного асортименту – велика кількість глиняного посуду, ляльки-мотанки, вироби з лози, обереги, вишиванки, які до речі, просто на кожному кроці і на будь-який вибагливий смак, але ціни на них «кусаються».

Та не всі приїхали на ярмарок за покупками. Відвідувачі можуть взяти участь у майстер-класах на різну тематику. Зачаровує майстерність гончара, який з неймовірною акуратністю й трепетом разом із маленькою туристкою виготовляє глечик.

Новинкою 2018 року стали експозиції з В’єтнаму, Литви, Білорусі, Узбекистану й інших країн світу.

Офіційне відкриття традиційно відбулося на головній сцені. Привітати усіх вийшли «Микола Гоголь» та герої його творів.

Одразу за центральним входом майорить вивіска з написом «Містечко майстрів». Тут продають кераміку, вироби із лози, дерева та скла, вишиванки, килими, косметику ручної роботи, прикраси. Найбільше покупців – біля глиняного посуду.

Далі розташовані кафе, яких тут понад два десятки. Шашлик, солодощі, овочі на мангалі, перші страви, куліш – усе чого душа забажає.

Найпопулярніший продукт на ярмарці – медовуха, яка тут майже всюди. Разом з тим, вражає її різновид: малинова, абрикосова, вишнева, чорнична. Продавці навіть дозволяють продегустувати напій перед покупкою. Для більш вибагливих туристів пропонують унікальну в’єтнамську настоянку на женьшені, скорпіонах чи зміях.

Хто хоча б раз побував на цьому дійстві, розуміє, чому стільки людей відвідує його, однак цьогоріч у Сорочинцях досить малолюдно, ярмарок поступово почав втрачати своїх відвідувачів.

Та, попри це, у Сорочинцях немає місця для смутку й самотності. Саме тут за 5 днів свята кожен став свідком традиційних фестивалів фольклору, демонстрацій українського обрядового весілля з народними піснями, танцями, жартами й частуваннями короваєм, полтавськими галушками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *