0
0
«Апокрифи степу»: говорить і показує Ростислав Мельників
«Апокрифи степу»: говорить і показує Ростислав Мельників

Восьмого квітня у стінах Львівського національного університету ім. Івана Франка Ростислав Мельників презентував свою книгу “Апокрифи степу”. Він розповів присутнім, яке особливе значення має для нього степ, як довго виношувалась його збірка та дав кілька порад поетам-початківцям.

Ростислав писав книгу більше десяти років, оскільки перші вірші, які увійшли до “Апокрифів степу”, були написані ще у далекому 1992 році. Наголошую, що це саме книга, а не збірка! Адже, як заявляє сам автор, вона має кілька сюжетних ліній. Це друга спроба Ростислава Мельникова надрукувати свої поезії. Перша мала назву “Поїзди моєї республіки”, й про це поет говорить так: “Як десь зникають поїзди в українських степах, так само й ця книжка”. Тому й кажуть, що “Апокрифи степу” – це нова книга старих поезій.

Про степ Ростислав говорить багато і з особливим трепетом. Розповідає, що його родовід тісно пов’язаний зі степовою Слобожанщиною, тому й вона найбільше присутня у поезії. Каже: “Раз на рік вантажу сімейство і їдемо в степ. Там таке неймовірне відчуття, ніби час і простір змінилися”.

До речі, ця книга – сімейний проект. “Оформлена чудовою людиною, яка багато про мене знає. Таки 22 роки в шлюбі зі мною”, – каже Ростислав Мельників про ілюстратора книги і по сумісництву свою дружину.

Хоч автор і народився у селі Подорожник, й перерахував багацько країн, де побував, але відносить себе до категорії ледачих людей. “Пишу тільки тоді, коли мені пишеться. Й рушаю тільки за якоїсь потреби”, – говорить Ростислав. Ось і до Львова він не приїжджав 12 років, поки Видавництво Старого Лева не покликало на презентацію власної книги.

На прохання дати якісь поради молодим поетам каже: “Коли немає настрою, я посилено критикую молодих поетес. Адже, якщо поезія римована, то має бути вишукана рима, яка дає простір для думки. Тому краще пишіть верлібром, так спокійніше”. А коли запитують, як сам реагує на критику, говорить, що давно випав з контексту та простору. Ростислав Мельників заявляє, що сьогодні його ім’я зовсім не те, яке було у 90-х, а отже немає що критикувати.

Наостанок запрошує усіх охочих  послухати презентацію книги “Апокрифи степу” у книгарні “Є”. І з усмішкою додає: “Думаю, вдруге вам так само буде цікаво мене послухати, як і вперше”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *