4
0
Факультет журналістики ЛНУ
Факультет журналістики ЛНУ імені Івана Франка (вул. Генерала Чупринки, 49)

За даними ІС «Конкурс», у 2016 році на факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка надійшло 1290 заяв від вступників. Після творчого конкурсу кількість абітурієнтів зменшилась до 673. Та все ж це в декілька разів перевищує число вступників на цей факультет в інших ВНЗ України. По закінченню вступної кампанії 150 майбутніх журналістів уже готові опановувати ази професії. Новоспечені першокурсники поділилися з нами своїми враженнями й очікуваннями.

– Які були критерії у виборі університету?

borodatyjМихайло Бородатий: «Я обрав ЛНУ імені Івана Франка, тому що це найпрестижніший університет Львова і один з лідерів в Україні. Також критерієм вибору було розташування ВНЗ. Я львів’янин і завжди хотів навчатися в нашому університеті. Великим плюсом для мене є те, що тут на одному курсі аж 150 людей, що набагато більше, ніж в інших ВНЗ. Мені подобаються нові знайомства, тому я радий такій кількості однокурсників».

klyuchivskaЯна Ключівська: «Вступити до цього університету я вирішила ще у середній школі, десь у 8 класі. Напевно, головним фактором, який вплинув на мій вибір, була престижність ЛНУ імені Франка. Також певну роль відігравала відстань університету від дому. Ну і, звичайно, вартість навчання. Сподіваюся, що університет дасть мені знання, які я активно використовуватиму в роботі».

kozarВікторія Козар: «Ще у 8 класі я вирішила, що хочу саме в ЛНУ імені Івана Франка, позаяк це один з найкращих університетів України. Він займає провідні місця в рейтингах і за кількістю поданих заяв. Потім, поспілкувавшись зі студентами, побачила, що думки розділились: комусь тут подобається, а хтось навіть переводитися вирішив. І до мене прийшло усвідомлення, що багато залежить від самої людини, її бажання до самоосвіти. От незабаром розпочнеться навчання і в мене складеться власне враження про цей університет. Сподіваюся, що буде якісний та високий рівень освіти. Здобуватиму нові знання та набиратимусь досвіду, буду освоювати важливі навички журналіста».


– Чому саме журналістика?

dubrovnaКатерина Дубровна: «Я обрала журналістику, тому що в цій професії збігаються всі мої захоплення: подорожі, знайомства з новими людьми, написання матеріалів, саморозвиток та пізнання світу. Мені вже пощастило спробувати себе у спортивній, культурно-освітній журналістиці та на телебаченні. Я зрозуміла, що це справді моє».

paraschakОлексій Паращак: «Я змалку любив читати різні журнали, газети. Мені дуже подобалось створювати власне видання. Я робив з вирізок свої журнали на різну тематику. Таке дитяче захоплення допомогло мені зрозуміти, тому вирішив, що журналістика – це моє покликання».

zanyukМарта Занюк: «Мені надзвичайно подобається писати, спілкуватися з людьми, ділитись своїми думками, досвідом. Я обожнюю бути в центрі всіх подій, а опісля мені завжди хочеться розказувати про них людям».

pasichnykТетяна Пасічник: «Не можу сказати, що з вже з дитячих років хотіла бути журналістом. Я любила писати вірші, твори, різні оповідання. Завжди цікавилась новинами, брала участь в благодійних акціях, після чого писала про них статті. Коли прийшов час обирати професію, я ніяк не могла визначитись. Все було якесь «не до душі». Ідея стати журналістом осінила мене в 11 класі. Я зрозуміла, що моє хобі перейде у професію, яка мені подобається».


– Що було найважчим на шляху до вступу? 

galaishynВікторія Галаїшин: «Хотілося б сказати, що найскладнішим було ЗНО, але це зовсім не так. Найважче для мене було переступити через усі відмовляння і насмішки з боку вчителів та знайомих, які не вірили, що я зможу вступити на цей факультет, вважали, що не пройду творче випробування. Але це зовсім не зупинило мене, а навпаки додало стимулу рухатися вперед».

zherebeckyТарас Жеребецький: «Найважчим для мене був останній рік навчання. Підготовка до ЗНО, постійні заняття з репетиторами, щоб отримати хороші бали і вступити в омріяний університет. Потім ще місяць готувався до творчого конкурсу. Не скажу, що це було дуже важко, та все ж потрібно було приділити цьому частину свого вільного часу. Напруженими були очікування всіх результатів після того, як написав творчий конкурс. Мені довелося довго понервувати, бо писав в один з перших днів».

lisovskaВладислава Лісовська: «Найважче було чекати на результати, списки рекомендованих. А загалом вступна кампанія пройшла для мене легко. Що не доводилося б робити і проходити – все приносило задоволення. Просто розуміла, що з кожним днем мрія стає все ближчою і ближчою. В такі моменти всі труднощі здаються неважливими дрібницями».

lesykВікторія Лесик: «Найскладнішим у вступі було написання творчого конкурсу. Перед ним я переглядала список тем і написала декілька творів. Але все одно переповнювало хвилювання, тому що не знала, що мене чекає. Але я зрозуміла, що потрібно заспокоїтись і написати те, що тобі під силу. Головне – не опускати руки».


– Які очікування від навчання на нашому факультеті? 

antokovychУляна Анкотович: «Найбільше чекаю зустрічей з якимись відомими людьми. Звичайно, хочу отримати високий рівень освіти. Я ще не знаю, яку кафедру хочу обрати, та де саме хочу працювати, хоча задумувалась над роботою на телебаченні. Сподіваюся, процес навчання на факультеті допоможе мені зробити правильний вибір. Щодо студентського життя, то я дуже хочу одного – щоб моя група була дружною».

khoptynskyВолодимир Хоптинський: «Хочу зрозуміти, чого я насправді хочу, якою дорогою йти далі в житті, знайти себе, розширити географію власних думок та й географію взагалі: концерти, мандрівки, футбольні матчі, різні події, програми за обміном. Всі мої плани і очікування радше з категорії глибокого, філософського, ніж з практичного. А з предметів чекаю англійської, історії. Також хотілося б побільше дізнатися про спортивну журналістику. А взагалі сподіваюсь, що розклад не буде дуже напруженим і залишиться час на дозвілля».

mazurenkoЯна Мазуренко: «Тут я сподіваюся навчитися як елементарних основ журналістики, так і «фішок», які на дорозі не валяються. Ну і, звісно ж, нові та цікаві люди й не менш насичене студентське життя теж входять у коло моїх очікувань. Я у школі була активісткою, займалася самоврядуванням, тому й від університету чекаю крутих ідей, якомога більше заходів, щоб це був не просто процес навчання, а справжнє маленьке життя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *