4
0

www.studentsgoabroadПрограма «Work and Travel» широко відома серед студентів. За час свого існування вона надбала собі як прихильників, так і противників. Останні стверджують, що програма заважає нормальному навчальному процесу і, взагалі, є легким способом втратити гроші. Проте взяти у ній участь можуть лише студенти денної форми навчання, тож якщо своєчасно не використати такий шанс – іншої можливості вже не буде. Ми попросили розповісти про «Work and Travel» студенток третього курсу факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, які восени повернулися зі США, – Катерину Федорчук і Анастасію Хмельовську.

Обох дівчат на участь у програмі підштовхнули чиїсь пропозиції: Каті запропонував хлопець, Насті – подруги. Але коли йдеться про отримання візи, часто щось йде не за планом. Насправді провалити співбесіду дуже легко. Так отримали відмову три подруги Насті і хлопець Каті. Проте думки дівчат збігаються в тому, що навіть коли ти їдеш сам, то не відчуваєш дискомфорту, адже за лічені дні знайомишся з людьми зі всього світу.

«У кімнаті я жила з дівчиною-американкою, і ми з нею настільки подружились, наче знали одна одну все життя», – розповідає Катя. Дівчата обрали різні компанії для участі в програмі. Насті її порадила знайома, яка користувалася «Work and Travel» раніше, а Катя обрала таку, яка користується значною популярністю в Україні і пропонує найнижчу ціну. Хоча документів потрібно зібрати справді багато, але з цим особливих проблем не виникає, адже менеджери компаній допомагають і все ретельно перевіряють. Важливо зазначити, що обрати роботу на місці вам не вдасться. Кожна компанія пропонує перелік вакансій, згодом ви підписуєте договір з роботодавцем, бо в іншому випадку вас навіть не допустять до співбесіди з консулом.

Настя захотіла працювати офіціанткою, адже це гарна можливість заробити чайові і постійно спілкуватися з людьми, а Катя стала рятівником, тому навчилася набагато краще плавати, ніж до поїздки.

Фото із профілю у Instagram Катерини.
Фото із профілю Каті в Instagram.

Найскладнішою частиною участі в програмі є співбесіда в консульстві, адже це справжнє психологічне випробування. Настя каже, що найголовніше показати, що ти позитивна людина, яка любить подорожувати і обов’язково повернеться додому після закінчення програми. А ще дівчина ділиться однією кумедною порадою. Справа в тому, що листочок з відмовою білого кольору, а з позитивною відповіддю – блакитний. Тому Настя вірить, що сорочка блакитного кольору може стати щасливою на співбесіді.

А от головна порада Каті – не брехати, адже в консульстві тебе все одно викриють. Дівчина також розповідає, що треба відповідати лише на поставлене питання, без зайвих деталей. Відмова в участі означає втрату від $200 до $1000, проте обоє дівчат говорять, що заради такого прекрасного шансу все одно варто ризикнути.

А от щодо адаптації у США думки дівчат не збіглися. Настя розповідає: «Адаптуватися було нескладно, бо ми жили ніби одним «табором» з 30 людей від одного спонсора. Проводилися вступні лекції, знайомства, поряд були люди з багатьох країн світу. На роботі студентів теж завжди підтримують і допомагають, адже там розуміють, що ти з іншої країни і приїхав, перш за все, гарно проводити час».

А Катя ділиться таким: «Перші тижні ти відчуваєш максимальний дискомфорт через мовний бар’єр. Я знала англійську дуже добре, але лише на письмі, на слух сприймала важко. Спочатку я зовсім не розуміла, що мені говорять, а мова звучала як суцільний набір звуків. Я повністю освоїлась аж за два тижні».

Фото із профілю у Instagram Насті.
Фото із профілю Насті в Instagram.

Хоча в університеті загалом негативно ставляться до програми, бо впевнені, що вона негативно впливає на навчальний процес, проблем із поїздкою практично не виникає. Якщо знайти спільну мову з кожним викладачем і домовитися про те, щоб завчасно скласти іспит, то сесія не стане проблемою. Проте якщо ні, то «талон» не такий страшний, як його малюють.

Насті сподобалися американці, особливо їхня дружність і комунікабельність. Вона мала змогу побувати на справжній американській вечірці з усіма її атрибутами: червоні стаканчики, басейн, гучна музика та поліція. Катя з теплотою згадує всі поїздки, наприклад, в Чикаго, Лос-Анджелес чи Нью-Йорк.

Дівчата задоволені програмою і впевнені, що вона змінила їхні життя. «В Америці ти маєш таке відчуття, наче перед тобою немає ніяких кордонів, ти можеш усе і в тебе купа реальних шансів. Зараз я спілкуюся з багатьма знайомими з різних куточків світу і рівень англійської, звичайно, підвищився», – каже Катя. А Настя доповнює: «Почала більше писати, подорослішала, зрозуміла справжню ціну грошей і навчилася тому, як порозумітися з людьми, які спілкуються різними мовами. Це неймовірне відчуття, коли ти сидиш в аеропорту і розумієш, що за останні три місяці літала вже 12 разів. Ця програма – найкраще з того, що може трапитися, і я раджу спробувати її кожному».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *