8
0

Ольга Ярема закінчила львівську національну академію мистецтв у 2014 році, а весільною флористикою почала займатися ще під час навчання, у 2013 році. Спочатку вона пройшла курси весільного координатора, потім – флориста.

«Курси декоратора не проходила, адже я закінчила академію мистецтв, з кольорами і композицією дружу. У нас було під час навчання багато схожих предметів», – розповідає Ольга.

Зазвичай до неї звертаються напряму, проте вона ще співпрацює з весільними агенціями. «Спочатку всі клієнти дізнаються, що я роблю букети, оскільки рекламую себе на різних порталах. Я обожнюю робити саме букети нареченим, а інше весільне оформлення додаткове для мене. Мінімальний набір на весілля, який замовляють у флориста, – букет нареченої, бутонєрка нареченого, букети дружок та бутонєрки для дружб. Це називається ранкова флористика.  Такий набір привозять зранку на збори нареченої. До мене також можуть направити клієнта за відсоток від загального бюджету або за відсоток від вартості моєї роботи. Це – 10 %, такі умови всюди. Зараз я інколи займаюся й весільним координуванням, на цю роботу йде дуже багато часу» – коментує флорист.

Ольга Ярема. Фото зі сторінки у Фейсбуці.

Ольга ділиться сезонними особливостями роботи декоратора: «Прийнято вважати, що весільний сезон триває з кінця травня по листопад. Тому кожна субота та неділя зайняті. Ідеально для флориста, коли весілля роблять у квітні. Після осені ніби вже не сезон, але теж є робота. Взимку квітка стає дорожча, але завжди можна знайти вихід із ситуації. У грудні ми робили весільне оформлення, то додавали бавовну, корицю, ялинку, шишки. По ціні різниці не було. В січні я робила флористику залу, то все було з ялинок, срібних гілочок, шишок. Якщо в мене є вільна дата, то ми з нареченою їдемо дивитися ресторан, обговорюємо всі деталі. Відтоді я можу зробити за тиждень повністю все весілля».

Коли Ольга починала займатися флористикою, то клієнти не сприймали штучні квіти: «Вважали, що це «фу». А зараз є настільки гарні штучні квіти, які не поступаються зовнішнім виглядом справжнім. Після весілля штучні квіти ми забираємо, а живі віддаємо молодятам. Звичайно, що штучні квіти саме в букет нареченої взагалі не можна додавати. Живі квіти можуть залишатися свіжими в межах тижня. Був випадок, що в мене не забрали букет, то він пролежав тиждень. Під прямим променями сонця квіти можуть витримати півдня, не довше».

Ольга Ярема радить замовляти голландські квіти, якщо в когось є алергія, адже ці квіти майже не мають запаху. Про особливості створення букетів та ціноутворення розповідає таке: «Одна наречена хотіла оформлення і букет з бузком. Я її ледь відмовила. Уявіть тільки, який би запах був в ресторані. В мене букети коштують від 1 до 2 тисяч гривень. Дорожче може вартувати, якщо замовнику потрібен буде великий букет з піонів не в сезон, коли одна квітка коштує 150 гривень. Я стараюсь не робити дешеві букети, тому що використовую тільки голландські квіти, які не мають запаху і довше залишаються свіжими. Бутоньєрка в подарунок. Я все роблю швидко.

Роботи Ольги Яреми. Фото з Інстаграму.

На букет нареченої йде більше часу, адже є спеціальна техніка. Кожна квітка має бути на флористичному дроті, у флористичному скотчі. Мені треба витратити годині дві, щоб все трималося. Якщо цього всього не робити, то букет буде готовий за півгодини. За стільки ж часу він і розпадеться, тому краще робити довше, але якісно.

А нещодавно робила букет з лаймами та яблуками, там все весілля було зелено-жовте. Мої букети не підкидають у натовп, попри те, що вони міцні. Для цього є букет-дублер, спеціально для того, щоб кидати його. Він вартує гривень 300. Або підкидають букет дружки.

Зараз пішла мода на мінімалізм кольорів. От минулого року всі обожнювали розтріпані букети з зеленню та стрічками. Цього року вже хочуть більш стримані, але все ще з зеленню. На початку моєї роботи не було якихось певних побажань. Люди просто приходили, оскільки їм подобалися мої роботи, просили схоже зробити. Повторити ідентично якийсь букет нереально. Один раз в мене просили зробити такий класичний букет, як з ринку, у формі мікрофона. Більше такого робити не буду. Мені має подобатися результат моєї роботи».

Роботи Ольги Яреми. Фото з Інстаграму.

Щодо прикмет та забобонів, то Ольгу лише один раз в житті просили непарну кількість квітів в букет нареченої. «В такому букеті зазвичай більше 50 квіток. Так, нареченому в бутоньєрку ми даємо непарну кількість квітів, бо їх там небагато і можна порахувати. Ми навіть з чорним кольором робили флористику. Для машин оформлення робили раніше, зараз так вже ніхто не робить», – ділиться флорист.

Конкретного прайс-листа на кожну складову своїх послуги дівчина не має, адже кожне весілля унікальне. У Ольги індивідуальний підхід до клієнтів: «Я не можу одразу відповісти скільки коштують мої послуги. Кажу нареченим, аби описали мені, як бачать своє весілля, щоб я приблизно порахувала вартість оформлення. Якщо відповідають, що задорого, то я переробляю і намагаюся вписатися в бюджет. Найдорожче весілля, яке я прикрашала, обійшлося молодятам в 42 тисячі гривень. Насправді це не багато, адже це навіть не 2 тисячі доларів. В середньому я прикрашаю весілля за 1 тисячу доларів. Більшість флористів робить букети по ціні у співвідношенні 50 на 50 за роботу та матеріали. В мене виходить відсотків 30 заробітку. Коли декорую все весілля, то теж виходить 30 відсотків моїх».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *