4
1

0Мультиплікаційні фільми для нас завжди були чимось особливим. Напевно, тим, що могло викликати найпозитивніші емоції та схвилювати до глибини душі. І, напевно, у кожного з нас є улюблений мультфільм. Але чи задумувались ви наскільки глибокими можуть бути ці яскраві мультики?

Через мультфільми дитина дізнається про способи взаємодії з навколишнім світом, у неї формуються первинні уявлення про добро і зло. Асоціюючи себе з героями мультфільмів, дитина соціалізується, вчиться боротися зі своїми страхами. З віком ми відкриваємо в мальованих історіях більше змісту, бачимо і розуміємо те, чого не помічали раніше.

Саме в цьому чарівність анімації: вона зачіпає дитячі почуття, те, про що вже забув кожен дорослий, і дозволяє навіть у поверхневих історіях віднайти глибокі сенси. Але є анімаційні фільми, візуальні й смислові елементи яких дітям не вловити. Коли приходиш в кінотеатр на мультфільм, бачиш наскільки по різному сприймають все малі та дорослі. Тому з’явилося так багато анімаційних фільмів, які адресовані не дітям.

Анімація для дорослих – явище давно відоме. Від «Сімпсонів», «Південного парку» і до «Рік і Морті». Це мультиплікаційні серіали, де говорять про складні речі. Серіал «Кінь БоДжек» розповідає про депресію і пошуки себе, «Всесвіт Стівена» – про гендер і сексуальність. «Сімпсони» та «Гріфіни» – сатирична пародія на стиль життя середнього класу США та сімейні цінності. «Рік і Морті» охоплює всі ці теми і розбавляє їх захопливою постмодерністською, науково-фантастичною тематикою та гумором.

Як бачимо, мультиплікація для дорослих – це не тільки спосіб відпочити. Вона стала таким собі візуалізованим коментарем культурної ситуації в суспільстві, засобом для висвітлення злободенних тем, людських недоліків, глобальних проблем та переживань, площиною безмежних можливостей, де можна відобразити найширший спектр проблем: нерозділене кохання, недоліки політичної системи, самогубство, неблагополучні сім’ї, одностатеві шлюби, шкідливі звички, пошук сенсу життя.

Мультфільми дають можливість створити найнезвичніші історій, в яких завжди знайдеться місце для моралі. Багато таких мультсеріалів є пародіями на світ дорослих, з усіма їхніми вадами. Аудиторія такого кіно – не люди із синдромом Пітера Пена. Це не Puer aeternus (с лат. – «вічний хлопчик») дитина, яка не бажає дорослішати. Вони не тікають від реальності у фантастичний світ. Мультсеріали – це просто новий вимір для розмови про серйозні речі.

Для тих, хто стійко спростовує уявлення про те, що бути дорослим означає відмовитись від усього, що ти любив, коли був дитиною, «We Bare Bears» – гарний варіант.

«Ми звичайні ведмеді» (англ. «We Bare Bears») – американський мультсеріал, творець якого – Даніел Чонг. Прем’єра шоу відбулася на Cartoon Network і розповідає про трьох братів: Гризлі, Панду та Білого Ведмедя. Вони намагаються вписатися в людське суспільство, наприклад, купуючи харчі, знайомляться із людьми або пробують стати відомими в Інтернеті. Люди не тікають і не лякаються коли перед ними ведмеді, але і не заперечують той факт, що це – ведмеді.

Хоча на спроби інтегруватися в світ людей ведмеді витрачають багато сили, через перепони людської ментальності та їх власні тваринні інстинкти у них це не надто виходить.

У певному сенсі мультфільм – аналогія до нашого життя, наше бажання знайти міце у соціумі та відчуття приналежності до спільноти. Проте, врешті-решт, вони швидко зрозуміли, що важливо що вони разом і підтримують один одного. На перший погляд може видатись, що це – банальний поверхневий мультфільм про балакучих ведмедів, але насправді це – досить унікальне і складне шоу про спроби вписатися в «дорослий» світ. Ідеально підходить для «маленького» дорослого! Якщо ви шукаєте щось легке, веселе та цікаве, не шукайте далі! Декілька причин, чому варто подивитись цей мультсеріал.

 1. Ведмеді. Очевидно!

  1

Гризлі, Панда та Білий ведмідь – це три різних види ведмедів, які називають один одного братами. Після кожної серії, тривалість яких до речі лише 12 хвилин, ми бачимо що кожен із персонажів – це втілення усіх наших інстинктів. Гризлі – ватажок, безмежне джерело наївної впевненості, постійно шукає компанії. Панда – красунчик, вегетаріанець, просто хоче знайти собі парочку (бажано в Інтернеті). Білий ведмідь – напевно, найулюбленіший персонаж всіх, хто дивився цей серіал. Він просто хоче побути на одинці в себе в холодильнику, він стриманий і мовчазний, але це й додає йому комічності. У кожного є свої мотиви в житті, але вони знають, що все простіше робити разом. Гарний урок для дітей і не тільки.

 1. Комедія для будь-якого віку

  2

Як і більшість фільмів Pixar, «We Bare Bears» – прекрасне шоу для дітей, серіал сповнений легких гегів – в основі яких лежить безглуздість. Наприклад, коли замість того щоб різати млинці ножем, використовують сокиру. Але є глибші жарти, які по суті є сатирою, яку не зрозуміє ваш молодший брат чи сестра. Багато веселих ситуацій, в яких опиняються ведмеді, є дуже унікальними для нашого сучасного «дорослого» світу, і сповнені жартів, які базуються на особливостях життя сучасних підлітків.

 1. Легко і швидко

  3

Якщо ви любите глянути щось поки наминаєте яєшню, або просто хочеться глянути щось веселе та легке, щоб відпочити після довгого дня на роботі чи університеті, то це шоу для вас. Епізоди тривають лише 12 хвилин. Кожна серія – завжди оптимістичний та швидкий заряд енергії та позитиву, завдяки чому це – чудове шоу не тільки для цього щоб завершити важкий день, а й навпаки: можна розпочати ранок разом з ведмедями, і все буде добре!

 1. Пародія на життя сучасних дорослих

  4

Значна частина гумору цього шоу – пряма пародія на доросле життя сьогодні. Вона посилається на елементи нашого технологічного, цифрового божевільного світу, такі як онлайнові знайомства, залежність від Інтернету, вірусні відеоролики, банкомати з кексами, хіпстери, та інші прояви поп-культури. Справді, це все про нас!

 1. Акцент на дружбі

  5

Цей мультсеріал є ідеальним прикладом для дітей того, як виглядає дружба, але, навіть дорослі, будуть насолоджуватися зворушливими стосунками цих трьох ведмедів. Часто мультфільми, які мають на меті розважити, фокусуються на конфлікті, і більша частина комедії зумовлена тим, що люди гноблять один одного або й самі себе. У мультиплікаційній індустрії, надто багато продуктів насичених цим темним різновидом гумору. «Ми звичайні ведмеді» – шоу сповнене доброти, що додає йому автентичності. Ідея серіалу проста і полягає в тому, що дружба є важливішою, ніж невеликі конфлікти та непорозуміння, які виникають у житті.

Якщо у вас є в резерві 12 хвилин, зробіть добру справу і подивіться кілька серій про ведмедиків, дружбу і нас з вами. J

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *