2
0
18035530_1380086915362272_755278796_n
Фото Павла Паламарчука

Унікальна виставка вишитих орнаментів видатних українських діячів авторства донеччанки Людмили Огнєвої відкрилася 21 квітня у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка. Виставка «Культурний простір Донбасу. З нами Бог і Україна» триватиме до 20 травня 2017 року.

Експозиція налічує близько ста вишитих орнаментів, присвячених видатним постатям, починаючи з княжих часів і закінчуючи сучасниками — героями Небесної сотні та АТО.

Виставка складається з п’ятнадцяти розділів, сформованих за історичними періодами та різною тематикою: «Святі київські князі», «Козаччина», «Культура та наука 18-21 століття», «ОУН та підпілля на Донбасі», «Шістдесятники», «Донецький Євромайдан», «Народні герої», «Патріархи УГКЦ, УПЦ КП» тощо.

Чимало орнаментів присвячено саме вихідцям з Галичини: митрополитові Андрею Шептицькому, кардиналу Йосипу Сліпому, патріарху Володимиру І (Василь Романюк), королю Данилу Галицькому, письменникам Василю Стефанику та Іванові Франку, організаторці першої жіночої чоти УСС Ользі Басараб, провіднику ОУН Степану Бандері, командиру УПА Роману Шухевичу, композитору Володимиру Івасюку, герою АТО Василю Сліпаку.

Автор виставки – донеччанка Людмила Огнєва, дослідниця української вишивки, яка відтворює орнаменти за архівними документами, фотографіями, публікаціями, іконами.

Пані Людмила виїхала з окупованого Донецька у вересні 2014-го. Її роботи вивозили частинами. Деякі рушники досі залишаються в Донецьку.

Ця виставка стала можливою завдяки допису у соцмережі журналістки Мар’яни П’єцух, яка розповіла про мрію пані Людмили відкрити експозицію у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *