0
0
Всі учасники відкриття фотовиставки
Всі учасники відкриття фотовиставки

Привернути увагу львів’ян до проблем на Сході вирішили волонтери “Книжкової сотні”. В суботу 21 травня на Площі Ринок виставили фото з фронту, які можуть подивитись усі охочі. Це друга, менша, частина фотовиставки. Основна знаходиться в Будинку офіцерів. І зовсім недавно всі фото повезли у Литву, оскільки литовці щиро допомагають нашим солдатам.

Волонтер «Книжкової сотні» Людмила Біда
Волонтер «Книжкової сотні» Людмила Біда. Фото зі сторінки Людмили Біди у Facebook

Перед відкриттям другої виставки журналіст “Креденсу” поспілкувалася з Людмилою Бідою, членом волонтерської організації “Книжкова сотня”.

– Людмило, розкажіть, чим займається “Книжкова сотня”?

– Вона почала свою діяльність 2014 року з Форуму видавців. Відтоді ми підтримуємо наших поранених хлопців, які проходять лікування у військовому госпіталі. Збираємо книжки і кожного тижня ходимо з ними до госпіталю. Волонтери таким чином підтримують хлопців, щоб вони відволікалися від думок про війну, читали, розгадували кросворди, тобто якось переключалися від того жахіття.

– Чому ви вирішили організувати цю фотовиставку?

– Ми постійно спілкуємося з бійцями і розуміємо, що вони пережили. Коли вони повертаються до мирного життя, то їм буває складно донести до людей свої відчуття. Тому, крім того, що ми займаємося просвітницькою діяльністю, ми ще вирішили донести до людей ті жахіття, які відбуваються на Сході України. Перша фотовиставка відкрилася в Будинку офіцерів ще в листопаді – до Дня Збройних сил України. Другою ж просто хочемо показати ту іншу сторону, звернути увагу людей на те, що війна є, війна нікуди не ділась, хлопці досі гинуть на Сході.

Колектив «Соняхи» під керівництвом Галини Сташків
Колектив «Соняхи» під керівництвом Галини Сташків

– Що сьогодні відбуватиметься на Площі Ринок ?

– Це буде концерт з нагоди відкриття фотовиставки. Артистами є волонтери, а також самі військові з АТО. Вони будуть виконувати власні пісні, а також інші відомі композиції. Все робиться заради підтримки людей, щоб привернути увагу до фотовиставки. Організаторами є Спілка Ветеранів Десанту і Народна Самооборона Львівщини, які беруть активну участь у підтримці військових на Сході.

– А що саме на фотографіях?

– Є фотографії Луганського аеропорту, безпосередньо 80-ї мобільної бригади, яка його захищала. І ще багато інших робіт…

– Чиї це фото?

– Це фотографії військових журналістів західного регіону. Крім того, фотографії надав нам пересувний північний військовий госпіталь, Нацгвардія та Військова служба правопорядку. Те, що тут розміщено, маленька капля з того, що взагалі є. Таким чином ми просто хотіли хоч трішечки привернути увагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *