0
0

aids-headУкраїна посідає друге місце за кількістю хворих на ВІЛ після Росії. А за чисельністю смертельних випадків вона очолює рейтинг. В чому причина такої невтішної статистики й чи є в України шанс виправити ці показники ?

Перше, що дозволяє чумі 21 століття вільно гуляти нашими землями, це небажання влади брати на себе відповідальність. Для прикладу, значну фінансову підтримку Україні надає Глобальний фонд (з 230 тис. ВІЛ інфікованих 43 тис. лікуються державним коштом й 20 тис. коштами Глобального фонду). Проблема у тому, що Глобальний фонд може покинути Україну в наступному році. І якщо за 15 років його підтримки епідемія не вщухла, то чи впораються можновладці своїми силами?

Вражає, що кожен другий інфікований не знає про свій ВІЛ позитивний статус. А все через відсутність експрес-тестів, які би мала закупляти держава. Позитивним моментом є те, що Всеукраїнська мережа ЛЖВ (люди, що живуть з ВІЛ) закупила для Львівської області 900 таких тестів. Це неодмінно врятує комусь життя, адже 60% людей виявляють ВІЛ лиш на четвертій, останній стадії.

Також, активісти вищезгаданої Всеукраїнської мережі ЛЖВ працюють над розширенням доступу інфікованих до АРВ-терапії. Кров, яка проходить таку терапію, стає цілком безпечна. Концентрація вірусу в організмі людини зменшується настільки, що заразитись стає неможливо. З 2016 року почав діяти закон, який зобов’язує усіх виявлених ВІЛ-позитивних проходити АРВ-терапію безкоштовно. “Таким чином вже через декілька років зможемо подолати епідемію в регіоні”, – розповідає керівник Львівської Мережі ЛЖВ Дмитро Тигач. Ця терапія не тільки зменшує ризик інфікування здорових, а й продовжує тривалість життя ВІЛ-позитивних людей.

Про такі проблеми потрібно говорити. Адже більшість людей впевнені, що лихо трапляється лише з іншими. Але біда в тому, що природа непередбачувана, тому потрібно бути завжди напоготові й бути озброєними, насамперед – знаннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *