
Якщо ви хоча б раз на день гортаєте стрічки ЗМІ у соцмережах, то точно натрапляли на новини про те, що Україна посіла чергове місце «Х» в рейтингу «У». Зазвичай, це – дані про якісь 133 чи 62 позиції, які так важко запам’ятати, а ще важче з ними змиритися. Адже ж усім хочеться бачити свою державу у топ-10! Тому «Креденс» зробив для вас добірку соціологічних даних із міжнародних рейтингів за останні роки, де Україна залишила світ пасти задніх. Але чи все так добре насправді?..
1-ше місце за кількістю психічних розладів у Європі.
Як би не хотілося починати ТОП із невтішних новин, але, на жаль, позитивного «золота» в України поки не знайшлося. Ні для кого вже не таємниця, що 2017 року наша держава стала лідером серед європейських країн за рівнем сприйняття корупції громадянами, «піднявшись» на 6 позицій у порівнянні з 2015 роком, як повідомляє «Дзеркало Тижня». Але окрім цього ми зіграли першу скрипку у європейському рейтингу за кількістю людей із ментальними порушеннями.
За офіційними даними Міністерства соціальної політики України кожен третій громадянин держави страждає від нервових розладів, а приблизно 2 мільйони – стають пацієнтами психіатричних лікарень щорічно.
2-ге місце у рейтингу найдешевшого Інтернету.
Консалтингова компанія BDRC Continental разом із провайдером Cable.co.uk. у серпні-жовтні 2017 року провели масштабне дослідження. Вони проаналізували вартість понад 3000 Інтернет-тарифів у 196 країнах світу. Україна здобула срібло!
Згідно з даними дослідження, середня ціна за вищезгадані послуги становить $5,52 на місяць. Обігнати нас зміг Іран з показником у $5,37. А от, якщо ви захочете загуглити цей рейтинг у африканській країні Буркіна-Фасо, то вам це обійдеться у $954,54 на місяць.
3-тє місце у рейтингу країн з найбільшими покладами газу.
Або навіть і друге, згідно зі словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в коментарі для «Інтерфакс-Україна»: «Ми країна, яка може абсолютно повністю за впровадження нових інноваційних технологічних рішень отримати свою енергетичну незалежність шляхом добування необхідної кількості газу для внутрішнього ринку і для того, щоб експортувати».
4-те місце у Європі з виробництва грибів.
Такі дані підтвердила старший викладач кафедри технологій переробки та зберігання продукції сільського господарства Таврійського державного агротехнологічного університету Ірина Бандура у коментарі для «Укрінформ». Нам залишилось обійти хіба що Францію, Італію та Іспанію.
Виявляється Україна може похизуватися не лише тим, що має чудову сировинну базу для вирощування грибів, а й тим, що вони є доволі популярними інгредієнтами наших страв. Згідно з даними Ірини Бандури, кожен українець вживає в середньому 1,8 кг грибів на рік!
5-те місце у рейтингу з розвитку електрокарів.
Така інформація з’явилась 2017 року у найбільшому незалежному виданні про електротранспорт InsideEVs.com. Як виявилося, серед машин, зареєстрованих в Україні 2016 року, на електромобілі припадає 4%, а за останній рік ця цифра зросла в п’ять разів, після того, як кількість проданих електрокарів перевищила 2 500 штук.
Зі своїми показниками Україні вдалося обійти і США, і Нідерланди, і Японію, і ще чимало інших прогресивних країн. А от найпалкішими прихильниками електрокарів виявились жителі Ісландії, Швеції, Норвегії та Китаю.
6-те місце у рейтингу джерел кібератак.
Згідно з даними компанії Akamai, за останні три місяці 2017 року з території України було здійснено понад 17 мільйонів кібератак! Тож ми посіли 6 сходинку у рейтингу. Випереджають усіх за цими критеріями лише США, яких можна звинуватити у 32% світових кіберзлочинів за кінець 2017 року.
Як не парадоксально, але головною жертвою кібератак теж стали США. Їх атакували понад 238 мільйонів разів.
7-ме місце у рейтингу «нещасних країн».
Такий рейтинг щороку вираховується агенством Bloomberg на підставі показників інфляції та безробіття. Участь в дослідженні бере 66 країн. Цьогоріч Україна посіла 7 позицію. Проте це можна назвати радше приводом для радості, адже ще в 2017 ми посідали 5 місце. Отже, вперта статистика доводить, що українці таки стали щасливішими аж на дві сходинки!
Найменш нещасливим визнали Таїланд, а «золото» вже вчетверте бере Венесуела.
8-ме місце у рейтингу шансів знайомства через Інтернет з жінками.
Австрійський розважальний портал Wogoal розробив рейтинг можливості познайомитися з дівчиною в Інтернеті. «Інтерфакс-Україна» пише, що австрійці провели цілий експеримент, який тривав 3 місяці і охопив 60 країн. Як виявилося ймовірність завести знайомство з українкою для чоловіків, як з нашої, так і з інших країн, становить 35,5%. Середній вік жінок, яких цікавлять такі комунікації – приблизно 31 рік, а до душі їм бесіди на тему освіти та професійного зростання.
Найохочіше до знайомства онлайн надаються єгиптянки. А от жінки з Ірландії навряд чи надішлють вам бодай смайлик!
9-те місце у рейтингу найдешевших iPhone у світі.
Компанія Rocket Internet Venture та Linio вивчили ринок понад 70 країн світу для того, аби порівняти середні ціни на найпопулярнішу гаджети. Згідно з даними, опублікованими в «AppleWorld.Todаy» 2017 року, Україна – дев’ята у списку держава з телефонами за найдоступнішими цінами! На нашому ринку цей смартфон в середньому коштував $527.50.
Найменше за таке чудо техніки просять у Анголі – $401.94. А от де не варто купувати iPhone, то це у Венесуелі: там його ринкова ціна становить $97 813.82 (це якщо керуватися «офіційним» курсом венесуельського болівара, який влада штучно підтримує. На «чорному» ринку iPhone коштує приблизно $660).
10-те місце у рейтингу виробників сталі.
Всесвітня асоціація виробників сталі (World Steel Association) повідомила, що Україна вже декілька років втримує свою позицію у ТОП-10 країн-виробників сталі. 2016 року ми виготовили приблизно 24,2 мільйонів тонн цього сплаву. І хоч Україна почала скорочувати виробництво сталі, 2017 року таки спромоглася не впустити свою 10 сходинку. А перше місце 2017 року традиційно зберіг за собою Китай з показником у 67,2 мільйонів тонн.