0
0

Викладачі… Саме вони виконують функцію других батьків на той період, коли ми навчаємось у виші. Часом вони стають нам друзями, а інколи — навпаки. Нам, студентам, не догодиш: то нам справедливості треба, то просимо про якісь поступки (і так зле, і так недобре). Про те, яким повинен бути ідеальний викладач, «Креденс» поцікавився у студентів журфаку.

Тарас Середич, 5 курс

Перш ніж перейти до якоїсь конкретики щодо мого бачення «ідеального викладача», пригадаю — немає ідеальних людей! Викладач — це вчорашній студент, тому йому відомі усі спокуси студентських років! Злого він (напевне) нам не бажає, тому певною мірою потрібно слухняно і адекватно себе поводити, але при цьому завжди мати свою позицію! Бажано, щоб на факультеті журналістики викладали ті люди, які працюють чи працювали в сфері ЗМІ! Це — вимога №1! Чому? — Відповідь логічна. Далі — побільше практичних занять! Але по-справжньому практичних! Це — не сто тисяч есе, а дійсно практичних — з новою технікою, Far і усякими монтажними програмами! По-третє, менше ідеалізму! По-четверте, побільше радості, комунікабельності, новизни, креативності та заохочення.

Ліля Сахон, 4 курс

Для мене особисто ідеальний викладач ­ — це людина вимоглива, але водночас така, яка вміє зацікавити нас на занятті! Він мав би навіть найзанудніший предмет перетворити на цікавий. Такий викладач повинен вміти жартувати і добре знати свій предмет. Які риси йому притаманні? Він частково строгий, але висловлює розуміння до студентів!!! Це може бути як чоловік, так і жінка, головне, щоб був справедливим і йшов хоч інколи на компроміс. А ще хочеться, щоб змушували вчитись! Щоб студентові соромно було прийти на заняття не готовим через страх впасти в очах наставника.

Ярослава Федораш, 1 курс

Ідеальний викладач то, напевно, казка, але ми як журналісти мусимо вірити в казки (усміхається). Я вважаю, що ідеальний викладач, передовсім, має бути справжньою людиною, щоб вчити людяності своїх студентів на власному прикладі, бути беззаперечним авторитетом, бути майстром своєї справи, але то вже якось само собою зрозуміло. А ще в роботі із таким своєрідним і неординарним народом, як студенти, не обійтись без розуміння та почуття гумору. Викладач повинен бути вимогливим, проте й справедливим. Я бачу його зацікавленим у результаті своєї праці та небайдужим до студентів.

Іван Пикус, 3 курс

Ідеальний викладач факультету журналістики повинен здобути освіту на факультеті журналістики, це головне. Він має максимально любити свою роботу, віддаватися на всі 100%, бути компетентним у своїй галузі. Його праця повинна бути зосередженою на тому, щоб створити такі умови, які б уможливлювали складання сесії чесним шляхом. А ще це має бути неординарна особистість, ерудована людина, щоб на лекціях було справді цікаво, щоб вирізнявся розумом і культурою. Я бачу його енегрійним і вибуховим патріотом, який сіє національну ідею серед студентів. Хотілось би, щоб відслужив армію… І останнє, у нього мають бути дружина та діти, аби знаходив порозуміння зі студентами.

Марія Богак, 2 курс

Викладач нашого факультету, як і будь-якого іншого, повинен визначити, сам для себе, чи справді викладацька справа є його покликанням. Адже, в моєму розумінні, викладач — це людина, яка володіє певними знаннями у своїй сфері і вміє донести їх до студентів. А щодо викладача факультету журналістики, то його багаж не має обмежуватись лише спеціалізацією, він повинен бути широкоглядним: обізнаним у всіх сферах як науки, так і подіях із реалього життя суспільства. У нас навчаються творчі студенти, тому викладачі повинні творчо підходлити до проведення пар. І пунктуальність… Бо вона формує образ «серйозності»!

Опитування проводила Юлія ГРИЦЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *