Творча криза: де взяти ідеї, якщо вони закінчилися?

3
0

873

І ось ви черговий раз сідаєте за ноутбук, втомлено дивлячись на екран в очікуванні геніальних ідей… Знайомо? Більшість із нас часто зіштовхується з подібним. Особливо зараз, після розслабленого літнього відпочинку. Якщо розробка ідей – це рутинний обов’язок, «творчих пауз» не уникнути, хай якими винахідливими, розумними і захопленими своєю справою ви не були б. Ми не роботи, і навіть у найкреативніших людей настає застій.

Отже, момент істини: дедлайн близько, потрібно придумувати щось, а голова порожня. Що ж робити? Відповідь проста: не чекати на натхнення, яке з’являється раз на півроку, а перетворити пошук ідей в автоматизований процес. «Креденс» зібрав 5 практичних порад, як це зробити.

  1. Повна зміна обстановки. Ця, на перший погляд, узагальнена порада несе величезну практичну користь. Не сидіть на своєму звичному робочому місці. Виїхати на декілька днів і заглибитися в іншу атмосферу – чудове рішення, щоб перезавантажити мозок. Де вам спокійно? Біля моря, річки, в горах, або просто на лавочці в парку – це ідеальні місця, щоб прислухатися до себе. Немає часу гуляти? Потренуйтеся, потанцюйте, почитайте книгу. Займіться будь-якою активністю, щоб «перемкнутися». Головне в цьому – не думати про роботу. Розслабтеся. Це дозволить відновити розумову енергію. Після повернення до справи ви самі побачите, як поллються свіжі думки.
  1. Брейн-штормінг. Візьміть аркуш паперу і просто записуйте все, що приходить в голову. Слова, асоціації, описи. Така вправа тренує процес візуалізації думок. Тут головне – писати все підряд. Один пункт запускає ланцюгову реакцію і після перших хвилин «бомбардування», з’являться зв’язні тези, які спонукають до формування ідеї. А якщо це увійде у звичку, проблема може і зовсім зникнути.
  1. Подивитися у конкурентів. Це завжди дає краще уявлення про те, що відбувається у вашій ніші. Ми не маємо на увазі, що потрібно красти чужі ідеї. Навпаки: скористатися не тим, що у них є, а тим, чого у них немає. Аналізуючи, ви завжди знайдете для себе ще не задіяні прийоми. У будь-якому випадку, навіть звичайний погляд з боку дозволить по-іншому оцінити ситуацію.
  1. Запитати у оточення. Знову ж, погляд з «чужої вежі» завжди освіжить процес креативу. Поцікавтеся у друзів, що їх турбує, що вони люблять, що нового сталося. Відкрито запитайте про те, що вони би придумали на вашому місці. Навіть, якщо їх пропозиції будуть не тим, що ви шукаєте – вони неодмінно наштовхнуть вас на роздуми. Якщо не хочете посвячувати інших у свої справи, проста дружня розмова нічим не поступиться опитуванню. Адже в невимушених бесідах іноді народжуються слова, які послужать іскрою для відкриттів і натхнення.
  1. Перевірити старі записи. Не дарма кажуть: все нове – добре забуте старе. Розшукайте свій блокнот або відкрийте замітки на телефоні. Що ви записували кілька місяців, або років тому? Що хотіли зробити? Якщо ви не закричали «еврика!», подумайте, як можна переробити архівні проекти. Запилені ідеї теж можуть бути відродженими і використаними.

Пам’ятайте, що творча криза – це нормально. Головне – спокійно сприйняти цей факт і не вводити себе в постійну напругу. Це тільки втомить вас і точно не додасть творчої енергії. Баланс роботи та відпочинку, позитивне мислення і правильний підхід – те, що потрібно для продуктивності.

Марія Дереш

Марія Дереш – студентка факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам сподобається