2
0

Mlb9oZBk-JM

Планета існує разом з нами, взаємодіє з великим космосом, який є для нас закритою книгою. А люди щодня безтурботно живуть зайняті лише своїми буденними земними справами. І разом з тим щасливим існуванням ми щодня знищуємо свою ж домівку.

Пріоритетом людства повинно бути здоров’я планети і благополучне функціонування всіх її систем. Інакше, наша раса швидко дійде до самознищення. Кожен великий катаклізм є наслідком людської діяльності: вимирають тварини, розбудовуються бетонні міста, нераціонально використовуються запаси води. Відкрити очі людям на ці проблеми доволі важко. Ми не помічаємо того, що не торкається особисто нас. Проте хорошим способом «достукатися» є кінематограф. Зараз існує безліч документальних фільмів, що можуть ознайомити людину з проблемами нашої планети. До вашої уваги підбірка фільмів та серіалів, які зможуть відкрити очі на аспекти людської діяльності та їх вплив не лише на людство, а й на планету.

Найперше, важко не згадати програму «Human Footprint», яку транслював телеканал National Geographic. Назва говорить сама за себе, тут ви можете побачити загалом вплив людини на планету та дізнатись, до чого призводить наша з вами діяльність. Ця програма справді змушує задуматись. Візьмемо хоча б один з їхніх експериментів: людина вживала щоденні продукти, але весь той день не викидала упаковки, чеки, та усі інші залишки. Наприкінці однієї доби з’являлась надзвичайна кількість відходів, а деякі з них не зможуть самостійно розкластись в ґрунті й здатні пережити людину.

Другий фільм має назву «Паливо». Це робота Джошуа Тікела. І вона входить в цей список, бо розкриває залежність сучасного світу від нафти. Тут ви дізнаєтесь, як ця залежність впливає на навколишнє середовище. Напевне, кожен бачив у випусках новин, що відбувається з морями, океанами й тваринами, які в них мешкають, коли нафта виливається на поверхню води. Жахливі наслідки і видовища. Також цей фільм розповідає, як нафта провокує конфлікти і цілі війни між країнами. Тут режисер вдало обрав «фішку»: всі тези обґрунтовуються і пояснюються історичними прикладами.

Наступний фільм – «Їжа» – надзвичайно популярний в усьому світі. Приготування делікатесів – процес від якого тече слинка з рота… Красиво оформлені презентації, кулінарні-шоу з вишуканими стравами – хліб і видовища в одному! Цей фільм покаже приготування їжі з іншого боку: не зовсім приємного, але справжнього. Як насправді готують наші улюблені смаколики? Які корпорації просто приховують жорстоке ставлення до тварин? Для багатьох глядачів цей фільм став відкриттям. Після його виходу в 2008 році навіть сталася хвиля обвинувачень режисера в брехні. Та доведення показали, що фільм – істина.

В той час, коли ми зловживаємо водними ресурсами, для африканських дітей ковток води – розкіш
В той час, коли ми зловживаємо водними ресурсами, для африканських дітей ковток води – розкіш

Звичайно, не обійти стороною тему води, бо проблема ставлення людства до водних ресурсів є одною з першочергових в наш час. «Flow» – документальна екранізація, в якій ця тема зачіпається за живе. Чи не здається вам несправедливим те, що коли деякі люди чистять зуби зранку, то відкривають кран і з нього просто весь цей час тече вода? Людина чистить зуби, а вода тече…як непотріб, якого стільки, що нема чого берегти. А на іншому континенті дитина мріє спробувати хоча б одне горнятко холодної смачної води. Несправедливо. В цьому фільмі режисер подорожує світом, наочно демонструючи водне становище в різних регіонах. В процесі також знайомимось з думками фахівців і науковців. Висновок один – ігнорування водної проблеми призведе до серйозних наслідків.

Останній фільм в нашій п’ятірці був номінований на Оскар. «Gasland» розповідає про те, як добувається природний газ. Режисер їздить на місця видобутку газу й демонструє глядачеві всі секрети цього процесу. На власні очі можна побачити до чого це призводить: ерозія грунтів, забрудення води тощо. «Gasland» – це саме той фільм, про який не варто говорити, а який потрібно побачити. Американські критики назвали його найкращим документальним фільмом про екологію за довгий час.

Таких фільмів є безліч, окрім вищезгаданих варто поцікавитись й такими екранізаціями: «Як боротись за виживання планети»; «Crude: The Real Price of Oil» – боротьба проти нафтової корпорації; «No Impact Man» – як людина може зробити мінімальним згубний вплив на пленету; «Carbon Nation» – фільм для тих, хто вважає, що глобального потепління не існує.

Проблеми планети стосуються кожного. Земля дала нам життя, і ми не маємо права забирати його в неї. Бо якщо не стане її, то де опинимось ми?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *