3
0

logoДо 100-літнього ювілею Театр імені Марії Заньковецької запросив на власну сцену своїх друзів із усієї України і навіть далі. Першими привітати Заньківчан зі святом до Львова завітали артисти із Національного театру російської драми імені Лесі України.

Художній керівник театру та народний артист України Михайло Резнікович розповідає, що просто не міг проігнорувати таку визначну дату, адже театр імені Заньковецької відігравав особливу роль у його житті.

«Львів моє рідне місто, тут я народився та провів свою юність, – каже народний артист. – І вже з 9 років щонеділі відвідував цей театр. Я не пропустив жодної вистави! Пам’ятаю усіх корифеїв театру, починаючи з Бориса Романицього, Володимира Панченка та інших. Мені здається, що й зараз Театр імені Марії Заньковецької – це знакова істота, яку знають у всій Україні».

фффффффф

Київські актори привезли у подарунок галичанам дві вистави: «Шалена кров» та «Нахлібник». Перша вистава, модерна та гостра, поставлена за мотивами французького фільму «Останній урок», демонструє глядачам важкий шлях до пізнання істин. Як не парадоксально, але усвідомлення гуманізму часом відбувається і через насильство.

Друга вистава – «Нахлібник» за прозою Івана Тургенєва – показує глядачам усі дивацтва та пригоди кохання. Це постановка про добро, розуміння, душевність і притаманний кожному серцю тягар самотності.

«Презентувати у Львові саме ці дві вистави було цілковито моїм рішенням, – зізнається Михайло Резнікович. – Я просто хотів, щоб західні глядачі побачили саме їх, і все! Також тут зіграв роль і економічний бік: для показу інших наших постановок довелося б вести трупу з 35 акторів, а тут ми обійшлися лише 18-ма».

Фото з вистави "Шалена кров" взяте із сайту Театру імені Лесі Українки.
Фото з вистави “Шалена кров” взяте із сайту Театру імені Лесі Українки.

Під час вистави «Шалена кров» усі місця були заповнені. Львів’яни стоячи аплодували київським артистам і з захватом виходили із залу. Тепер галицькі поціновувачі театру з нетерпінням чекають на наступних гостей. Адже вже 30 листопада відбудеться вистава «Три товариші» від Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, а 1 грудня актори подарують львівським глядачам постановку «Річард ІІІ».

Привітати Заньківчан приїдуть і закордонні друзі. 3 грудня Мінський академічний національний театр імені Янкі Купали презентує фарс-водевіль «Пінська шляхта», а 21-22 грудня до Львова приїде Театр Польський імені Арнольда Шифмана в Варшаві з виставами «Школа дружин» та «Емігранти».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *