2
0

1_538ec95c0a957538ec95c0a993

Кажуть, що у нашому світі ні до чого не можна звикати. Мовляв, усе тимчасово й ніщо не вічно. І так мало чогось, що залишиться з нами назавжди. Татуювання вважають окремим видом мистецтва. Ним захоплюються, створюють різноманітні виставки, фестивалі, проводять майстер-класи й число його прихильників збільшується щодня.

У старшого покоління прижився стереотип про те, що малюнки на тіло наносять лише люди, у яких проблеми із законом або ті, які сиділи у в’язниці. Але мало хто знає, що татуювання було поширене ще у давнину.

Важко сказати, коли саме воно виникло. Науковці вважають, що ще в епоху Льодовикового періоду. Проте найдавнішим доказом їхнього існування можна вважати тіла єгипетських мумій, які були знайдені при археологічних розкопках. Вже пізніше стало відомо, що цим муміям тисячі років, але на висохлій шкірі все ще чітко видно зображення.

В багатьох племенах нанесення візерунка на ту чи іншу частину тіла – звичай, що існує вже не одну сотню років. Відтак ще декілька століть тому жінки підкреслювали свою вроду за допомогою тату, а чоловіки напередодні бою малювали на обличчі різноманітні знаки й символи, що мали б принести їм успіх й вдачу у поєдинку, а ще зробити їх лютими в очах ворога.

Прикладом є плем’я Маорі з Нової Зеландії. Для них татуювання – священне мистецтво, а його нанесення – ритуал, під час проведення якого, вони співали пісні й танцювали. Зазвичай вони татуювали обличчя, адже це –найбільш помітна частина тіла. Воно складалось із вигнутих спіралей й візерунків. Чорнилом часто слугував попіл із згорілої деревини.

Представник Маорі.
Представник Маорі.

Татуювання, у різних народів, наділялися всілякими значеннями й магічними властивостями: людей похилого віку вони захищали від хвороб й продовжували життя, слугували оберегом для дітей, захищали чоловіків на полюванні. Віра у його магічні властивості не зникала впродовж багатьох століть. Найбільш надійним талісманом для арабів вважалось татуювання цитат з Корану.

У стародавній Японії татуювання було покаранням. На лобі злочинців малювали горизонтальну лінію за перший злочин, другу – за другий, третю – за третій. Таким чином виходив символ ієрогліфу ІНУ – «собака». Так само могли позначати рабів, втікачів або військовополонених у стародавньому Китаї.

Сьогодні люди набивають тату, щоб бути в тренді, виділитись з натовпу, виразити свої почуття й емоції, завжди пам’ятати про те, з чим вони асоціюють свій принт.

Наважитись зробити такого роду боді-арт – половина справи. Інша ж половина – вирішити який саме напис чи зображення ти готовий назавжди поєднати із своїм життям. Це може бути все що завгодно. Головне заздалегідь визначитись, щоб не закрадались ніякі сумніви. Адже всі, кому подобається цей вид мистецтва, радять нічого не набивати, якщо є хоч мінімальна краплина невпевненості. Після видалення залишиться шрам, з яким вам доведеться змиритися.

Татуювання – спосіб самовираження. За допомогою нього підкреслюють свою індивідуальність. Йому надають символічне значення, наприклад зображення вовка, що виє на місяць означає внутрішню силу, самотність й незалежність. Тигр символізує владу. Сова – мудрість і страх. Кіт – красу й грацію.

Дехто вважає, що воно може змінити долю. Нерідко траплялись випадки, коли люди ставали іншими після того, як наносили на себе обраний ними малюнок. Були агресивними, або у них раптово відбувались кардинальні зміни у всьому.

21754360_1922841184638012_876186021_n

«Не знаю чому, але коли я йшла у тату-салон – була впевнена, що хочу набити собі змію на шиї. Звісно, перед тим читала, що це означає. Таке татуювання трактують як символ життя й смерті, а ще цих плазунів вважають ідеальними вбивцями. Скажу відверто, – не надала цьому особливого значення, бо була впевнена, що все це пусті балачки. Яким же було моє здивування, коли все у моєму житті змінилось після появи такого бажаного зображення. Спершу коханий потрапляє у ДТП, потім занедужала мама. У мене після чергового медичного обстеження знаходять пухлину. Була підозра на рак. І все це за два місяці після візиту до тату-майстра. Не знаю що це – фатальний збіг чи все таки закономірність? Перевіряти побоялась, пішла в салон і видалила татуювання. Процес далеко не із приємних, проте я знала, що це необхідно зробити. Залишився шрам, але здоров’я рідних людей для мене важливіше, ніж зовнішній вигляд.

Після цього все налагодилося. Обстеження показали, що пухлина, виявлена лікарями раніше, була доброякісною. У мами теж покращилось самопочуття, й ми забрали її з лікарні. Тому я б радила вам дуже обачно ставитись до тату. Не повторюйте моїх помилок й не легковажте, воно того неварте!» – ділиться своєю історією Анна, 22 роки.

Люди безліч разів переконувались у тому, що деякі малюнки на тілі приносять невдачу. Слід бути особливо обережними із стародавніми богами. Одруженим чоловікам тату бога Діоніса принесе нещастя у сімейному житті, проблеми з алкоголем. Найнебезпечнішими вважаються татуювання із зображенням смерті та диявола. Власників таких принтів можуть чекати летальні випадки.

Отже, слід прочитати відповідну літературу чи статті в Інтернеті, а ще погортати енциклопедії символів, обираючи татуювання. Як кажуть у народі: «Сім разів відміряй – раз відріж».

21733230_1922841171304680_393459247_n

«У мене на правій руці тату із зображенням чорного дерева з великим і товстим корінням. Неодноразово мене запитували, для чого я обрала це дерево, нібито воно страшне й більше підійшло б хлопцю, аніж тендітній дівчині. Відповідь у мене проста – моє тату це частина мене. Це пройдена сторінка мого життя. Була у мене така ситуація, про яку я не люблю розповідати, але згадую, як боролась з тими труднощами, що мене спіткали. Знак моєї перемоги над ними – зображення на руці. Кожного разу, коли мені важко й здається, що виходу немає, дивлюсь на нього й розумію – я зможу все! Адже вже стільки пройдено.

Скажу так: ваше татуювання може подобатись усім, а може не подобатись нікому, це абсолютно неважливо. Важливо, щоб воно подобалось вам, щоб ви наділили його якимось значенням, нехай воно буде особливе й означатиме щось!» – ділиться своїми міркуваннями Христина, 23 роки.

21733284_1922841177971346_1340748211_n

«Для мене тату – це спосіб вияву любові. Кажуть, що кожна людина проявляє її по-своєму. І я от живий тому приклад. У мене є двоє прекрасних дітей і кохана дружина. На вказівному пальці – ім’я дружини, а на безіменному та мізинці – ім’я доньки й сина. Вони завжди будуть поруч зі мною нехай навіть у такий спосіб», – Роман, 35 років.

«Татуювання залишаються назавжди. Вони живуть і старіють разом з вами. Вони, як сувеніри на вашому тілі», – так в одному із своїх інтерв’ю розповідає Лакі Даймонд Річ. Він потрапив у Книгу рекордів Гіннеса як найбільш татуйована людина. Його тіло на 100% вкрите наколками, включаючи навіть вуха й рот.

Цікавим є той факт, що значення татуювання залежить від місця його розташування на тілі. Принт на шиї допомагає своєму власнику бути більш стриманим. Якщо ж татуювання з’являється у вас на руці – ви ризикуєте стати безкомпромісним. Ті, у кого малюнок на спині, намагаються довести іншим свою унікальність. Зображення в районі серця заряджає людину позитивом, спокоєм й впевненістю у собі.

21729555_1922841174638013_2043865871_n

«З моди ніколи не вийде мінімалізм, це стосується жінок, в більшості випадків. Акуратні, маленькі зображення із прихованим значенням. Неабиякою популярністю сьогодні користується геометрія і флористика. Справжнім трендом 2017 року стали тимчасові татуювання хною. Процес нанесення таких малюнків абсолютно безболісний, і можна щоразу обирати щось нове, так вони не встигають набридати. Особисто для мене великим здивуванням було те, що зникають вікові рамки власників тату. Нещодавно у мене були клієнти віком як мої дідусь з бабусею», – розповідає Сергій Тимощук, майстер татуювання із п’ятирічним стажем.

Татуювання навчають нас бути відповідальними за свій вибір. Хтось їх палкий прихильник, а комусь вони можуть абсолютно не подобатись, та ніхто не зможе заперечити, що це окремий різновид сучасного мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *