4
0
Тарас Тополя. Фото Олега Вівчарика.

В рамках розвитку проекту UReport відбулася зустріч студентів Львівського національного університету імені Івана Франка із лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею. Поспілкуватися з улюбленим виконавцем зміг кожен охочий 29 березня у актовій залі Університету.

Перша частина зустрічі по-праву належала «винуватцеві» події – глобальному молодіжному проектові U-Report. Для початку представник команди – Річард – познайомив студентів зі статистикою розвитку молодіжних організацій у нашій державі. Як виявилося, лише 6% молодих людей зацікавлені в тому, аби бути рушієм суспільних змін, впливати своєю думкою на ситуацію в державі. Лише 1% української молоді задіяно в молодіжних організаціях. А 50% українців навіть не підозрюють про існування таких ініціатив.

«На жаль, більшість рішень у нашій державі стосовно молоді приймаються без участі тієї ж молоді, – каже Річард. – Але у вас є законне право повпливати на це. І перший крок можна зробити за допомогою UReport».

Охочих послухати улюбленого виконавця зібралося чимало
Охочих послухати улюбленого виконавця зібралося чимало. Фото Олега Вівчарика

U-Report – це швидкі опитування через SMS або Твіттер, які дозволяють дізнатися думку молоді щодо важливих суспільних питань. Зареєструвавшись та беручи участь у такому анкетуванні, молодь може вносити свою вагому частку до суспільної думки в державі і стати рушієм нових змін.

«Усі, хто підписались на U-Report, отримуватимуть опитування з 3-4-х питань щотижня. Потрібно лише сказати, що думаєш стосовно тієї чи іншої теми», – повідомляє сайт проекту. Усі SMS безкоштовні. Також організація забезпечує анонімність в опитуваннях. Зараз у проекті вже зареєстровано 52000 учасників.

Опісля знайомства з проектом та детальної інструкції щодо реєстрації на сайті, зустріч плавно перейшла до другої частини – розмови із Тарасом Тополею, на яку так чекав переповнений студентами зал. Кожен охочий зміг задати артистові будь-яке запитання. Загалом, розмовляли про найрізноманітніше: становище української музики, старт і подальший розвиток гурту «Антитіла», дитячі мрії Тараса, таємниці його тайм-менеджменту (яких, як виявилося, немає) та плани на майбутнє популярного українського гурту з нашим гостем на чолі.

Кожен мав можливість запитати Тараса Тополю
Кожен мав можливість запитати Тараса Тополю усе, що забажає. Фото Олега Вівчарика

«Креденс» зібрав для вас 5 думок і цікавих історій Тараса Тополі, які звучали на зустрічі.

1. Зараз наша держава переживає нелегкий період свого життя, яке густо «прикрашене» війною. І це відображається у сучасній творчості. Адже чи то художник, чи письменник, чи музикант через своє мистецтво передає ті думки, почуття і сенси, які проходить через нього, через суспільство, в якому він живе. Гурт «Антитіла» зафіксував у музиці цей відрізок життя України. У нашому останньому проекті є різні пісні: і бойові, і романтичні. Тому через 10-15 років кожен зможе віднайти цей файл, прослухати і зрозуміти, чим жила Україна в той момент. Тому це нормально, що в час війни будь-яке мистецтво дотичне до цих трагічних подій, адже в іншому випадку – воно не щире.

2. Щодо веселих закулісних історій… Їх, насправді, дуже багато… Але розповім одну: про те, як наш бас-гітарист Михайло не встиг отримати візу до Америки, і нам довелося давати концерт у Штатах без нього. Проте ми «викрутилися»: роздрукували фото Міші в повний зріст, купили в Америці товстий картон, наклеїли фото і поставили його на сцені поряд з іншим гітаристом. Зізнаюсь, підміну помітили не всі :)) А потім на прохання журналістів дати інтерв’ю у повному складі, ми знову взяли картонного Михайла з собою!

3. Питання, яке цікавить багатьох фанатів, – чи візьмуть колись «Антитіла» участь у відборі на Євробачення? Скажу таке: від початку свого існування наш гурт ставив перед собою лише високі цілі. І навіть співаючи в задушливих клубах, ми знали, що попереду – стадіони. Бо якщо братися за щось, то лише за те, на що не шкода витратити найцінніший людський ресурс – час. Тому, якщо іти на Євробачення, то лише за перемогою. Але я не знаю, чи зараз комусь вдасться перевершити той меседж, який послала всьому світові Джамала. Тому, поки що мета перемоги на Євробаченні у нас іще не викристалізувалася.

Тарас Тополя в дуеті із повним залом заспівав
Тарас Тополя в дуеті із повним залом заспівав під гітару свою пісню «Там, де ми є». Фото Олега Вівчарика

4. Дуже багато українців, живучи в Україні, перебуваючи на своїй території, думками залишаються у російському середовищі. Це не мої вороги, це просто люди, які мають іншу позицію. Вони не є моїми партнерами, але також я не маю жодного морального права їх засуджувати, бо я не одягав їхнє взуття і не жив їхнім життя. Я не сприймаю негативно українських виконавців, які їдуть виступати в Росію, але я й не захищатиму їх, коли українці блокуватимуть і зриватимуть їхні концерти тут. Адже це – наслідок свідомого вибору, до якого музикант має бути готовим у цьому випадку. Тож я не маю права судити людину до тих пір, поки вона не взяла до рук зброю і не почала вбивати тих, з ким я. Тоді – це мій ворог. Доти – у кожного є вибір, який я розумію.

5. Я вважаю, що ввесь світ – це є творіння великої любові Того, хто веде нас до чогось хорошого, нового, яке всередині нас. Це не означає, що так мають думати всі, але така ідея змінює мене і людей навколо мене. І відбувається це через мою музику, адже вся вона пронизана цим відчуттям.

Звісно, не обійшлося без автографів
Звісно, не обійшлося без автографів, фотосесій та інтерв’ю. Фото Олега Вічарика

Після годинної розмови гості розіграли серед студентів світшоти з кредо U-Report, а Тарас Тополя в дуеті із повним залом заспівав під гітару свою пісню «Там, де ми є».

На цій душевній миті «офіційна» частина довгожданої для фанатів «Антитіл» зустрічі підійшла до завершення. Далі – автографи, фотосесії, інтерв’ю та інші привілеї зіркового життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *