
В рамках розвитку проекту U–Report відбулася зустріч студентів Львівського національного університету імені Івана Франка із лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею. Поспілкуватися з улюбленим виконавцем зміг кожен охочий 29 березня у актовій залі Університету.
Перша частина зустрічі по-праву належала «винуватцеві» події – глобальному молодіжному проектові U-Report. Для початку представник команди – Річард – познайомив студентів зі статистикою розвитку молодіжних організацій у нашій державі. Як виявилося, лише 6% молодих людей зацікавлені в тому, аби бути рушієм суспільних змін, впливати своєю думкою на ситуацію в державі. Лише 1% української молоді задіяно в молодіжних організаціях. А 50% українців навіть не підозрюють про існування таких ініціатив.
«На жаль, більшість рішень у нашій державі стосовно молоді приймаються без участі тієї ж молоді, – каже Річард. – Але у вас є законне право повпливати на це. І перший крок можна зробити за допомогою U–Report».

U-Report – це швидкі опитування через SMS або Твіттер, які дозволяють дізнатися думку молоді щодо важливих суспільних питань. Зареєструвавшись та беручи участь у такому анкетуванні, молодь може вносити свою вагому частку до суспільної думки в державі і стати рушієм нових змін.
«Усі, хто підписались на U-Report, отримуватимуть опитування з 3-4-х питань щотижня. Потрібно лише сказати, що думаєш стосовно тієї чи іншої теми», – повідомляє сайт проекту. Усі SMS безкоштовні. Також організація забезпечує анонімність в опитуваннях. Зараз у проекті вже зареєстровано 52000 учасників.
Опісля знайомства з проектом та детальної інструкції щодо реєстрації на сайті, зустріч плавно перейшла до другої частини – розмови із Тарасом Тополею, на яку так чекав переповнений студентами зал. Кожен охочий зміг задати артистові будь-яке запитання. Загалом, розмовляли про найрізноманітніше: становище української музики, старт і подальший розвиток гурту «Антитіла», дитячі мрії Тараса, таємниці його тайм-менеджменту (яких, як виявилося, немає) та плани на майбутнє популярного українського гурту з нашим гостем на чолі.

«Креденс» зібрав для вас 5 думок і цікавих історій Тараса Тополі, які звучали на зустрічі.
1. Зараз наша держава переживає нелегкий період свого життя, яке густо «прикрашене» війною. І це відображається у сучасній творчості. Адже чи то художник, чи письменник, чи музикант через своє мистецтво передає ті думки, почуття і сенси, які проходить через нього, через суспільство, в якому він живе. Гурт «Антитіла» зафіксував у музиці цей відрізок життя України. У нашому останньому проекті є різні пісні: і бойові, і романтичні. Тому через 10-15 років кожен зможе віднайти цей файл, прослухати і зрозуміти, чим жила Україна в той момент. Тому це нормально, що в час війни будь-яке мистецтво дотичне до цих трагічних подій, адже в іншому випадку – воно не щире.
2. Щодо веселих закулісних історій… Їх, насправді, дуже багато… Але розповім одну: про те, як наш бас-гітарист Михайло не встиг отримати візу до Америки, і нам довелося давати концерт у Штатах без нього. Проте ми «викрутилися»: роздрукували фото Міші в повний зріст, купили в Америці товстий картон, наклеїли фото і поставили його на сцені поряд з іншим гітаристом. Зізнаюсь, підміну помітили не всі :)) А потім на прохання журналістів дати інтерв’ю у повному складі, ми знову взяли картонного Михайла з собою!
3. Питання, яке цікавить багатьох фанатів, – чи візьмуть колись «Антитіла» участь у відборі на Євробачення? Скажу таке: від початку свого існування наш гурт ставив перед собою лише високі цілі. І навіть співаючи в задушливих клубах, ми знали, що попереду – стадіони. Бо якщо братися за щось, то лише за те, на що не шкода витратити найцінніший людський ресурс – час. Тому, якщо іти на Євробачення, то лише за перемогою. Але я не знаю, чи зараз комусь вдасться перевершити той меседж, який послала всьому світові Джамала. Тому, поки що мета перемоги на Євробаченні у нас іще не викристалізувалася.

4. Дуже багато українців, живучи в Україні, перебуваючи на своїй території, думками залишаються у російському середовищі. Це не мої вороги, це просто люди, які мають іншу позицію. Вони не є моїми партнерами, але також я не маю жодного морального права їх засуджувати, бо я не одягав їхнє взуття і не жив їхнім життя. Я не сприймаю негативно українських виконавців, які їдуть виступати в Росію, але я й не захищатиму їх, коли українці блокуватимуть і зриватимуть їхні концерти тут. Адже це – наслідок свідомого вибору, до якого музикант має бути готовим у цьому випадку. Тож я не маю права судити людину до тих пір, поки вона не взяла до рук зброю і не почала вбивати тих, з ким я. Тоді – це мій ворог. Доти – у кожного є вибір, який я розумію.
5. Я вважаю, що ввесь світ – це є творіння великої любові Того, хто веде нас до чогось хорошого, нового, яке всередині нас. Це не означає, що так мають думати всі, але така ідея змінює мене і людей навколо мене. І відбувається це через мою музику, адже вся вона пронизана цим відчуттям.

Після годинної розмови гості розіграли серед студентів світшоти з кредо U-Report, а Тарас Тополя в дуеті із повним залом заспівав під гітару свою пісню «Там, де ми є».
На цій душевній миті «офіційна» частина довгожданої для фанатів «Антитіл» зустрічі підійшла до завершення. Далі – автографи, фотосесії, інтерв’ю та інші привілеї зіркового життя.