3
0

63a432d-hires-crop_1000xauto

Новина про реформу стипендій ще з кінця 2016-го «взірвала» Інтернет, а особливо соціальні мережі. Масові протести студентів та батьків, сотні переконань –  нічого не змогло змінити рішення Мінфіну.  Як наслідок – жорстке скорочення стипендійників, яке понесло за собою ряд змін.

Нагадаємо, раніше академічна стипендія дорівнювала 860 гривням, зараз  вона сягає 1100 гривень. Натомість отримувати її пощастило тільки 50% з попередньої кількості. Цікаво б дізнатися думку наших студентів щодо цього та їх очікування від грядущої сесії. Почнемо зі студентів, які зуміли залишитись серед стипендійників.

– Що ви думаєте про реформу стипендій у 2017-му році?

9JWaRhk2Rz4Юлія Дуда, студентка першого курсу:

«У цій реформі я бачу тільки мінуси. Так, розмір стипендії збільшили, але причин для радості мало: тепер через рейтингову систему далеко не всі студенти, навіть найрозумніші, мають можливість відчути ці зміни. Та, мабуть, головна проблема навіть не в тому, що багато людей “позлітали” зі стипендій. Найбільше лякає те, що запровадження ліміту 45% може спричинити справжню ворожнечу між державниками за кожен бал».

OwcADjk3N_8
Дарина Шалова, студентка першого курсу:

«Реформа недосконала. Рейтинги оголосили через два місяці після підписання закону , стипендії приходять із затримками. А є люди, для яких стипендія – надзвичайно важлива, вони за неї живуть».

– Чи варте докладених зусиль те, що зараз ви отримуєте на 300 гривень більше, ніж раніше?

oJl71TpY94sМихайло Сокульський, студент другого курсу:

«Ну, особисто я наразі витратив гроші на деякі покупки, то для мене поки ні. Стипендію, на мою думку, могли б збільшити без нових правил. Грошей з бюджету вистачило б, але та клептократія…»

 

 jcOVUGOqGxQОксана Войтко, студентка третього курсу:

«Звичайно, отримувати стипендію на 300 гривень більше − приємно, однак це все одно не відповідає тій «омріяній» стипендії, на яку розраховують студенти. Багато з них просто живуть на ці кошти, а ріст цін не припиняється. Тим паче, що стипендію, умовно кажучи, «відібрали» у більшої половини, то мотивація значно зменшилася… Адже навіть якщо ти отримаєш високі бали на сесії − це ще не гарантія того, що ти отримаєш стипендію. Звичайно, рейтингова система запроваджена у багатьох країнах і вона справді працює, бо отримує стипендію той, хто дійсно на неї заслуговує. Однак поки що в Україні цю ініціативу реалізовують, м’яко кажучи, не зовсім ефективно. Підвищення не таке значне, вимоги зростають, а зекономлені кошти йдуть не знати куди… Більше того, деякі студенти втратили мотивацію вчитися, або ж навпаки − зросла жорстка (а не «здорова») конкуренція… Тому варто було чи не варто – питання доволі дискусійне. Однак те, що потрібно над цією проблемою багато працювати і не залишати ситуацію в замороженому стані − одне з вагомих рішень».

Якщо ж брати до уваги студентів, яким відмовили у стипендійному забезпеченні, то вони так само незадоволені.  Як змінилось їхнє життя − читайте далі.

 – Чи втрата 800 гривень сильно вплинула на Ваш бюджет?

4n7tC-xAA-oПетро Синєокий, студент третього курсу:

«Вплинула, бо з’явилось 7-8 днів на місяць, на які не вистачає грошей. Та й трохи нестабільно себе почував через це, бо базовий дохід завжди заспокоює, а тут його не стало. Змінилось не сильно. Дозволяю все, що дозволяв собі. Щоправда, знайшов роботу, все окей».

 

Також більшість студентів кажуть, що 800 гривень на місяць − це сума, яка зникає так само швидко, як і з’являється, і ніби прожити можна. Хоча всі ми розуміємо, що лишні гроші не завадять, особливо в такому віці, особливо СТУДЕНТУ. І не слід забувати, що для декого ця сума є базовою і складає основу бюджету. Тому Мінфіну варто врахувати такі «нюанси» і вивести реформу на належний рівень.

Сесія, яка вже не за горами, обіцяє бути жорсткою, войовничою та запеклою. Щоправда більшість із студентів втратили бажання і стимул вчитись, розчарувавшись ще взимку. Це радше боротьба між тими, хто залишився. Боротьба за своє місце під сонцем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *