3
0
Соня Забуга та Леонід Мартинчик. Фото з події – Lena Diakiv Photography.

«Пряма, сильна і дуже щира, ще раз підтвердила мої переконання в тому, що успіх дається лише тим, хто прагне бути собою, не цурається роботи та віддає себе їй повністю, вірить в долю та випадок», – такими словами Леонід Мартинчик описав ту, заради якої близько 100 жінок прокинулися дуже рано та ще й у вихідний день і завітали на зустріч з цією суперсильною леді.

Соня Забуга – головний редактор журналу ELLE в Україні, журналіст проекту «Телевізійний центр моди» та «Fashion Line», цього року разом з Андре Таном, придумала капсульну колекцію «a.Tan by Sonya Zabuga».

Зустріч відбулась в межах ініціативи «Woman for Woman», за підтримки проекту «Я зможу», започаткованого Фондом Олени Пінчук та Фундацією Кока-Кола. Головний редактор глянцю розповіла про жінку у фешн-бізнесі, постійний дедлайн, свій ранок, успішну жінку 21 століття, власну моду та що спільного між нею і Мірандою Прістлі, головним редактором одного з найпопулярніших журналів мод Нью-Йорку у фільмі «Диявол носить ʺПрадаʺ».

Ранок Соні – це час для «enjoy the sielence». Загалом, кава та перегляд фото в Instagram, супершвидкий мейк-ап і ось він – початок робочого дня!

«Магія мого ранку – це гарна кава, бо я великий кавоман. Якщо нема кави – немає ранку і дня. Ритуали, як такі, теж відсутні, бо я люблю спати і сплю до останнього. Сон для мене дуже важливий та є найкращим б’юті. Вранці все відбувається дуже швидко: роблю макіяж за 5 хвилин, каву я можу цідити набагато довше. Переглядаю фото в Instagram, зокрема профіль Леоніда Мартинчика та надихаюсь».

Профіль Леоніда Мартинчика в Instagram.

Власне Леонід Мартинчик, популярний інстаблогер, розповів про свою першу зустріч з Сонею, про страх і стереотипи, які нам нав’язують, та з’ясував чи подібна головний редактор ELLE на свою колегу Міранду з фільму «Диявол носить ʺПрадаʺ».

«Дуже часто телебачення чи голлівудські фільми нав’язують певні стереотипи, які стосуються головних редакторів відомих глянців. Ні для кого не секрет, що це зробив фільм «Диявол носить ʺПрадаʺ», славнозвісна Міранда Прістлі, прототип Анни Вінтур. Дуже багато людей думають, що головний редактор глянцевого журналу це обов’язково якась мегера, незадоволена усім, у неї погане життя, невлаштоване особисте життя, а ще вона дуже зла», – описав сформований суспільством образ Леонід Мартинчик.

Блогер розповів, що Соня була першим редактором, з яким він познайомився. І вона за першої ж зустрічі розвіяла вищезгадані стереотипи.

«Мені дуже приємно, що саме ця жінка очолює ELLE, в перекладі з французької – «вона»», – додає чоловік.

Ми знаємо, що відомими людьми одразу не народжуються. А шлях до омріяної посади часто буває досить складним. У випадку Соні все відбувалось непередбачувано: відсутність роботи у той час, коли твої одногрупники працюють, випадковий дзвінок, прес-центр, телевізійний журналіст, головний редактор. Це лише фрагменти того, як Соня – перекладач стала Сонею Забугою – головним редактором відомого у світі глянцю.

«Вся моя діяльність, яка прив’язана до кар’єри жодним чином не була запланована. Колись я була студенткою 4 курсу, так сталося, що всі мої колеги вже працювали, а я ні. Скажу, що навіть не була блогером, тоді ще не було такого явища як блогерство. Було досить сумно. Одного дня до мене подзвонила коліжанка і запропонувала роботу перекладача для Патрісії Каас. Це був величезний проект, що стосувався шоу-бізнесу, планувався великий концерт за участі відомих зірок, – ділиться Соня Забуга. – Оскільки моя професія – викладач французької мови, я сказала, що звісно це я, я готова, виїжджаю. Так мені вдалось випадково потрапити у цей проект, яким займалася Ірина Данилевська – успішна жінка. Сьогодні вона є засновницею та головою оргкомітету Ukrainian Fashion Week. Президент Ukrainian Fashion Council. Засновник премії Best Fashion Awards. Голова оркомітету конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».

Перекладачем Соня так і не попрацювала, адже це місце виявилося зайнятим. Тоді дівчина почала працювати у прес-центрі.

«Я займалася тим, чим не планувала займатися, але мені вдалось дуже багато побачити, – розповідає Соня Забуга. – Я бачила зірок шоу-бізнесу, які щодня приходили до нас в офіс, ми спілкувалися. 4 місяці ми працювали і це був якийсь інший світ для мене. Звісно я не ходила вже на пари. Потім так сталось, що я працювала в журналі «EVA» в рекламному агенстві і займалась продакшн менеджментом. Я ніколи не могла подумати, що долучатимусь до написання якихось текстів у журнал, бо це не є мій фах.

Це випадок. Я ніколи не мріяла, але так ставалося, що ті роботи, які я отримувала, мені страшенно подобались. Навіть, коли я працювала у рекламній агенції, прокидалася о 7 ранку, у мене вже тоді було відчуття, ніби я вже всім винна, всюди запізнилась, бо це був дуже щільний графік. Але мені подобалось».

Зокрема під час зустрічі поговорили і про жінку в постійному дедлайні. Сьогодні Соня не уявляє свого життя без такого слова як «дедлайн». Відпочити на морі вона може за 2 дні. Та навіть чекати транспорт – для жінки уже випробування.

«У нас немає такого, що редакція працює ночами. Це ще один міф, який стосується роботи редакції глянцевого видання. Люди думають, що це робота безперервна і під час дедлайнів усі проводять цілу добу в редакції. Це не наш випадок. Я дякую за це нашому випусковому редактору, яка слідкує за графіком подачі, тому що це тайм менеджмент, яким, я сподіваюсь, ми всі оволоділи і це дуже важливо. Але з часом ти звикаєш до дедлайнів, якимось чином це стає нормою твого життя і впринципі я не уявляю собі життя без цього слова, як себе узагалі поводити.

Профіль ELLE в Instagram.

Скажу, коли мені потрібно кудись поїхати і я чекаю транспорт 10-15 хвилин, це уже випробування для мене. Я змінюю маршрут, придумую щось нове, але я не можу стояти без роботи. Можливо, це якась вада».

Свої мрії Соня не афішує. Каже, коли здійсняться – тоді скажу. В тім редактор поділилась власним рецептом та переконана, що над своїм бажанням потрібно працювати, і тільки тоді буде бажаний результат.

«Я переконана, якщо у тебе є мрія, то над нею треба працювати. Просто абстрактне бажання в теорії – це чудово, але повинна бути практика і ти повинен робити все для того, щоб долучитися до її виконання. Чим амбіційніші ваші плани, тим кращі. Той відсоток роботи, який ти виконаєш піде тобі на користь. Якщо тобі здається, що всі ресурси вичерпані – візьми невеличку паузу. Подумай, можна на якийсь час відпустити цю проблему, відпочити від праці над своєю мрією, але недовго і потім обов’язково повернутися, щоб завершити це завдання. Життя не повинне бути перенасиченим проблемами, має бути і позитив, це теж круто».

На думку Соні Забуги, успішною може бути кожна жінка, незалежно чи є у тебе сім’я і діти, чи ти поки самотня. Головні компоненти успіху: тримати руку на пульсі та не забувати про догляд за собою: «Якщо ми звикли до якогось формату роботу і так працюємо, бо звикли, то потрібно думати, що паралельно хтось інший вивчає якийсь новий формат, особливо якщо у тебе є конкуренти. Якщо ти працюєш у шоу-бізнесі, то це вже велика конкуренція, треба бути готовим до постійного навчання та придумувати щось нове».

Також редактор радить жінкам не забувати і про себе, бо якщо людина перестає звертати увагу на те як вона виглядає, як вона почувається – це поганий сигнал: «На мою думку, якщо ти втратив особистий інтерес до самого себе – це недобре. Я не кажу про культ особистості. Дівчата повинні пам’ятати і любити себе. Це важливо. І зовсім не перепона бути мамою. Я знаю багато мам, у яких 2-3 дітей і які успішно працюють.

Навіть вік не є проблемою. Для мене найкомфортніший вік — за 30. Бо ти вже краще себе розумієш, знаєш, що тобі цікаво, маєш певний досвід. Скажу, що комплекс віку з’явився у мене з 16 років. З того часу я на кожен день народження думала, що це вже серйозна цифра.

Якщо ви бігаєте за успіхом і не маєте його – відпочиньте. Це якраз той момент, коли потрібно поставити паузу і ваш проект сам вас знайде. Можливо, це якийсь своєрідний лайфхак або рецепт, який може допомогти. Це так як було зі мною. Доля мене знаходила сама».

Профіль Соні Забуги в Instagram.

Власне про догляд за собою. Соня є великою фанаткою моди 70-х, кольору та деяких українських дизайнерів: «Я обожнюю джинси-кльош, сорочки, комірці з занадто довгими кінчиками. Я запропонувала Андре Тану зробити щось подібне. І він відповів – так. І у нашій капсульній колекції, яка зараз перебуває на етапі виробництва можна знайти подібні речі. Я завжди говорю, що Андре Тан – це єдиний український дизайнер, який бачить свій бізнес в Україні. Це дизайнер усього на світі. Я не знаю, де він шукає сили. Точно знаю, що це дизайнер народний, він робить моду для людей, яку можна носити кожен день».

Також редатор глянцю пооділилась власним баченням стилю і дала пораду усім шанувальникам моди: «Для мене стиль — це почуття міри. Якщо ви overstyle — це не добре. Коли ви бачите новий тренд — зачекайте. Не треба одразу приміряти все на себе і так виходити в світ. Обирайте ті речі, що пасують саме вам. Це мої орієнтири».

Вірте завжди у свої сили. Працюйте і обов’язково отримаєте бажане, наблизитесь до нього. В житті часто потрібно робити паузи і пам’ятати про таку заїжджену фразу «так ся стало», як і у героїні цього матеріалу Соні Забуги.

«Я дуже вдячна своїй долі за те, що такі випадкові невипадковості сталися в моєму житті, – зізнається Соня Забуга. – Щодо моєї кар’єри – це все випадковість».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *