5
0
Фото зі сторінки Соломії Гери у Facebook

«Фотовиставка недарма названа «Скандинавські деталі»: незважаючи на те, що на світлинах лише Норвегія, я хотіла, щоб люди створили собі образ Скандинавії, яка не прикута до урбаністичних пейзажів», – саме так описує свої світлини Соломія Гера, фотограф зі Львова, творчий доробок якої містить фото з більш ніж п’ятнадцяти країн світу, що були створені під час імпровізованих подорожей.

Львів’яни та гості міста також мали змогу зануритися у таємничий світ Норвегії: з 17 липня по 8 серпня в Італійському дворику тривала виставка Соломії Гери «Скандинавські деталі», яку безкоштовно могли відвідати усі охочі.

У перерві між подорожами та новими проектами дівчина зізнається, що привезла з собою не лише десятки світлин, а й неймовірні спогади та безцінний досвід. Тож захоплено розповідає про те, як усе почалося, та мимоволі зауважує, що Норвегія завжди посідатиме у її серці перше місце серед усіх Скандинавських країн: «Я ще зі школи захоплювалась культурою Скандинавії, а особливо – її природою, мріяла будь-що туди потрапити. І так сталося, що я відвідала Норвегію і відразу назавжди закохалася в неї. Це була повністю зімпровізована подорож з купою несподіваних, подекуди незручних деталей, але тоді я була така щаслива і захоплена країною, що майже цього не помітила. А далі по наростаючій – зближення з культурою, вивчення норвезької мови і ще кілька поїздок туди. Усю автентику Скандинавії можна знайти там. Мене часто питають: «Чому не Данія? Не Швеція?». Бо, як на мене, душа Скандинавії належить норвезьким фйордам або ж розміреному темпу життя, який вже не такий повільний ні в Данії, ні в Швеції. Ці скандинавські атрибути повністю відтворює Норвегія».

з 17 липня по 8 серпня в Італійському дворику тривала виставка Соломії Гери «Скандинавські деталі», яку безкоштовно могли відвідати усі охочі.

Виставка «Скандинавські деталі» є для авторки чимось значно більшим, ніж просто набір світлин, адже Соломія намагалася показати українцям справжню Норвегію, відкинувши будь-які стереотипи та упередження, зобразити її такою, якою вона є для її жителів.

«Скандинавія ховається не в містах, а в домівках людей, в їх любові і шані до природи. Кожну фотографію варто роздивлятися, там багато деталей саме це і є для мене Скандинавія. Це насамперед увага до маленьких речей, які складають цілісну картину північної філософії. Я старалась звернути увагу на те, що для норвежців є буденністю, а для нас навпаки – неймовірним явищем», – розповідає Соломія Гера.

Безперечно, варта уваги і свого роду особливість роботи фотографа – використання старих радянських світлочутливих об’єктивів, яке хоча й не з легких, однак додає кожній світлині самобутності й неповторного шарму.

«Працювати з радянськими об’єктивами дуже непросто, особливо коли зйомка відбувається у подорожі, де все швидко і мінливо. До свого цифрового Нікона через перехідники я приєднювала Геліос чи Юпітер. Перша особливість будь-якого радянського об’єктива – відсутність автофокуса та інших автоналаштувань. Тому зробити 1500 фото та обрати 20 найкращих – це не про мене. Кожна світлина продумана, бо вимагала уваги. Це цілий поетапний фотопроцес, де я шукаю локацію, уявляю, яке фото має бути за експозицією, згодом виставляю параметри ISO, витримки і діафрагми. Тоді фото має повне право належати тільки мені, а не автоналаштуванням Нікона. Такі об’єктиви малюють незвичну картинку, вони допомагають передати особливу глибину того, що ти фотографуєш, а процес ручної зйомки ще більше зближує тебе зі своїми роботами».

Дівчина ділиться й особистими враженнями про Норвегію та зауважує, що, окрім звичних туристичних принад, країна має чим здивувати: «Норвегія дуже багатогранна кожного разу вражала новим, іноді дивним, особливо в різні пори року. Не кажучи про банальні речі – північне сяйво чи природа гір, я була здивована гостинністю людей та їх ставленям до життя. Норвежці продукують затишок з перших секунд спілкування. Побутує думка, що це холодний і закритий народ, проте у мене такого враження не склалося жодного разу. Вражає щирість і простота. Вражає велика довіра до інших людей, що для мене було несподіванкою. Вражає кольористика країни. Щойно я вийшла з аеропорту, мені здалося, що хтось у фотошопі додав насиченості і контрасту до навколишнього світу. Власне те, що мене вразило найбільше, я показала на фотографіях».

Щодо майбутніх проектів, то тут авторка намагатиметься ще глибше зануритися у загадкову Північ: «Навряд чи якась інша культура перевершить мою любов до Скандинавії, а її я можу фотографувати вічно. Тому сподіваюся, що у майбутньому це будуть нові цікаві кооперації та ідеї на фоні північної природи. Але завжди цікаво побачити щось нове, місця в серці художника ще багато, – і з усмішкою додає, – хтозна, можливо це буде Нова Зеландія?:)»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *