3
0

work_after_university_wikiveer

Спиш по дві години на добу, а на комп’ютерному столі вишикувались в ряд горнятка з кави? Нервово перекидаєш у руках надгризену ручку, і ламаєш собі голову над швидкоплинністю часу? Якщо ти втупився у книжку, а через годину розумієш, що тримаєш її верх ногами… Значить у тебе СЕСІЯ.

Іспити – серйозні випробування, а тому немає нічого дивного в тому, що під час сесії студент є в стані стресу. А довготривала стресова ситуація з часом переходить у депресію. За останніми оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, сьогодні понад 300 мільйонів людей у світі живуть з депресією. Депресія – це розповсюджене психічне захворювання, для якого характерні стійка зневіра і втрата інтересу до того, що зазвичай приносило людям задоволення, супроводжувані нездатністю виконувати повсякденні справи. Крім того, для людей з депресією зазвичай характерні деякі з таких ознак: занепад сил, зміна апетиту, більш або менш тривалий сон, тривожний стан, зниження концентрації, нерішучість, збуджений стан, почуття нікчемності, провини або безнадії, а також думки про заподіяння собі шкоди або самогубство.

Суїцид є другою причиною смертей підлітків та студентів, поступаючись лише автокатастрофам. Одна з головних причин суїциду – депресія, кількість випадків якої у підлітків, насамперед серед дівчат, останнім чином збільшується. Депресія, яка дуже часто залишається непоміченою дорослими.

«Це також стосується і підлітків особливо під час сесії, – каже психіатр Софія Влох. – Звичайно, більшість підлітків часто відчувають себе нещасними. А якщо додати хаотичні гормональні та інші зміни, що відбуваються в житті підлітка, стає легко зрозуміти, чому їх настрій гойдається, як маятник. Тим не менш, дослідження показують, що один з восьми підлітків відчуває підліткову депресію. Особливо під час сесії. У цей період тривога та схильність до депресії зростає».

11081280_827481933966196_3650242578833101115_n

За словами психіатра, ця тривога пов’язана зі страхом майбутнього. Наприклад, цим майбутнім можуть бути результати іспитів. Але варто зрозуміти, що погані оцінки не вирішують вашу долю. Це лише один з елементів навчання.

Як впоратись?

Навчитися фіксувати увагу на успіхах. Важливо нагадувати собі, що подібні ситуації в житті вже були (це не перший іспит у вашому житті).

Не забувайте, що кожна людина має право на помилку. Важливо зняти з себе вимоги про ідеальність. Перфекціонізм – провокатор тривоги.

«Тривога підлітків часто провокується гіперконтролем і тривогою самих батьків, а також моделюванням батьків – «потрібно все робити ідеально, помилятися не можна». І в цьому випадку важливо знати, що світ різний. І всі ми різні. Важливо вірити в свої сили. Численний досвід педагогіки, психології і просто звичайних людей доводить, що між оцінками і успіхами людини за життя ніякого зв’язку не існує. А ось взаємозв’язок між поведінкою батьків і ставленням до успіхів дитини досить очевидний», – підкреслює Софія Влох.

Фахівець радить більше відпочивати та відволікатись від складної літератури і справ. Сон – найважливіша складова відпочинку для студентів. Під час сну ваш мозок виконує дуже важливу роботу – засвоює отриману протягом дня інформацію, тобто переміщує її з оперативної пам’яті у довготривалу.

Якщо ви відчуваєте, що нервова напруга наростає, закрийте очі і зробіть декілька глибоких повільних вдихів та видихів. Дихальна гімнастика володіє заспокійливим ефектом, так що вже через 10-15 хвилин ви відчуєте себе краще. Для закріплення ефекту вмивайтеся теплою водою.

Швидко зняти стрес під час сесії допоможе ароматерапія. Використовуйте для процедури олії жасмину, лимона, бергамоту, іланг-ілангу або герані. Додайте кілька крапель олії в ємність з гарячою водою і протягом 15 хвилин вдихайте пар. Вдавайтеся до ароматерапії і в період підготовки до іспиту, і безпосередньо в день його здачі.

Вірте у свій успіх, це надає сили та підтримку у важких ситуаціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *