6
0

Не встигла влягтись хвиля обговорень «Чорнобиля», як HBO помістив у центр кінематографічної карти новий міні-серіал «Роки». У ньому автори зображують майбутнє світу у 2020-х. У шести серіях вміщено долю найвпливовіших держав Європи, США та Китаю.

Головні герої – британська сім’я Лаянів. Кожна серія переносить їх на один чи кілька років вперед, де усе, на що вони так сподівалися, і чого боялися – відбувається.

Драма побудована на постійних політичних, технологічних та економічних пригодах. Передбачити кінцівку епізоду навіть досвідченим глядачам HBO вдалось важко.

Що ж там про Україну?

Автори серіалу приголомшують: 97% українців нібито проголосували за російське громадянство. У результаті до влади прийшли військові Росії, а тисячі людей емігрували. Один із них – головний герой Віктор, гомосексуаліст, якому небезпечно залишатись на батьківщині. Він тікає до Англії і знаходить там кохання. Тільки хлопець ще не здогадується, що йому доведеться пережити у цих 6-ти серіях.

Серіал показує тріумф популістів: як звичайні люди, які не розбираються у політиці, врешті, опиняються у руках з головним пультом керування.

У знаменитому порталі Rotten Tomatoes рейтинг «Роки» залишається високим – 88%. Хоча думки критиків розділились: дехто скаржиться на надто фантастичний сюжет, а хтось засуджує політичний сарказм. Уважні глядачі зауважили схожість із серіалом «Чорне Дзеркало»: мовляв, «Роки» увібрали усі жахіття сценаріїв Чарлі Брукера.

Для поціновувачів технологічних новинок після перегляду знайдеться ще сотня тем для розмов і роздумів, наприклад, про завантаження комп’ютера у мозок і навпаки, транслюдину й існування після смерті.

З влучним гумором усі страшні події у серіалі сприймаються простіше, подекуди складається враження, що нічого дивного у цьому немає, і ми дійсно йдемо до змальованих обставин.

Та хочеться вірити, що світ схаменеться, і це все так і залишиться фантазією авторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *