3
0

 У 2013 книга Донни Тартт «Щиголь» побила всі рекорди продажів у Сполучених Штатах. Згодом, уже через рік, авторка була нагороджена Пулітцерівською премією. Не залишилася вона і поза увагою вітчизняних читачів: три роки тому українські книголюби врешті-решт дочекалися видання.

784 сторінки з життя американської дитини, доля якої змінилося одного фатального дня. Похід у галерею з матір’ю. Дитячий захват. А потім… Вибух. Сотні людей. Тисячі картин. У паніці хлопчик вихоплює з полум’я палючий шедевр Карела Фабріціуса – «Щиголь». Крихітна загадкова пташка, прикута ланцюжком до жердини. Це зображення сирота Тео таємно пронесе з собою крізь усе життя, не в змозі продати, позбутися чи зізнатися у скоєному.

Це книга про страх нікому непотрібної самотньої дитини у велелюдному Нью-Йорку, про темні закутки життя американських підлітків спекотного Лас-Вегасу. Роман про жорстоку мінливість життя, коли вмить, неначе карусель, змінюються місця, люди, будівлі. Кричуще відверта сповідь про сучасний світ: наркотики, секс та гроші на противагу світлим юнацьким почуттям. Роман про фанатичну залежність від мистецтва, яка жахає і захоплює водночас.

«Щиголь» поєднує у собі безліч сюжетних ліній – від вічних питань про кохання, життя і смерть до несподіваних згадок про українську мафію. Єдиним недоліком славнозвісного роману видається надмірна затягнутість, однак жага дізнатися, як розгортатимуться події далі змушує не зупинятися ні на мить.

Окрім цього, книга вже незабаром буде екранізована режисером Джоном Кроулі, а в головних ролях побачимо Ніколь Кідман, Вінні Вулфард («Воно», «Дуже дивні справи») та Енсел Елгорт («На драйві»). В Україні прем’єра фільму запланована на 10 жовтня 2019 року.

Мабуть, Донну Тартт недарма внесли до списку найвпливовіших людей світу, адже самотня жінка, яку вважають відлюдницею та дивачкою, десять років присвятила написанню роману-вибуху, у прямому і переносному значенні цього слова. Сьогодні українські поціновувачі її книг мають змогу насолодитися ще одним романом авторки «Таємна історія», який цього року був перекладений вітчизняним видавництвом.

«Щиголь» – це справжнісінька епоха, викладена на сотнях сторінок, що змінить вас раз і назавжди та змусить подивитися на життя зовсім по-іншому. Якщо ви готові зануритися в атмосферу шаленства, поглянути на Америку очима людини, розбитої горем, блукати сотнями сторінок наркотичних марень, божевільних роздумів, переживань і ви вже досягли повноліття, то ця книга саме для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *