2
1

book-luckНещодавно ми вже розповідали  про соціальний проект “Щастя у віконці”, який гуртує батьків задля створення книги казок. Вона стане подарунком для дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей до Дня Святого Миколая. Презентація відбудеться вже 17-го грудня під час “Карнавалу казок” у ТЦ “Victoria Gardens”. Тож я вирішила дізнатись в організатора Ірини Астахової, як просувається процес підготовки.

Макет книги “Шастя у віконці”
Макет книги “Щастя у віконці”

“Насправді роботи ще дуже багато. Я займаюся чітким сценарієм презентаційного дня. Дуже хочеться наповнити його цікавими та незабутніми моментами. Ми дуже раді, що маємо змогу запросити усіх охочих до розважального комплексу, який дозволив нам оселитися у своєму фойє”, – розповідає Ірина та люб’язно показує макет книги, яка незабаром побачить світ у видавництві “Апріорі”.

А що ж за дитяча казка без феї? І справді, без неї тут ніяк. Як відомо, до проекту долучилась також справжня франківська газдиня – Ірина Станіславська, засновниця майстерні “Гарні пряники”. Вона й приміряє на себе цю чарівну роль. Досвічена пряникова фея вчитиме діток розмальовувати імбирно-медові ласощі під час майстер-класів, що заплановані на 17 грудня (безкоштовні) та на 18 грудня (платні) у приміщенні клубу “Щастя”. Захід проводитиметься об 11:00, 13:00 та 15:00. Усі охочі зможуть відвідати його, попередньо зареєструвавшись на сторінці Фонду “Щастя завжди поруч”.

Роботи пряникової феї Ірини Станіславської
Роботи пряникової феї Ірини Станіславської

Відвідає презентацію також і маленька натхненниця казки «Кульбабки» Яна Поплавська разом із автором, а за сумісництвом і своєю вчителькою Оленою Щербиною. Історія Яни особлива в контексті даної книги, адже дівчинка втілює головну її ідею: “Диво дається тим, хто в нього вірить”. Образ Яни, котра бореться з раком, пані Олена втілила в образі маленької принцеси, яка перемагає недугу. Ось що говорить про свою ученицю сама авторка:

“Такої сильної та життєрадісної дівчинки я ніколи не бачила у своєму житті. Вона неначе сонечко, завжди усміхається всьому, що навколо, а ще багато творить сама: малює, пише вірші і казки. Після покращення Яна знову продовжила займатись танцями, релаксує від спілкування – простого… з однолітками, як і має бути в її віці”.

Так казка втілюється в життя, і школярка Яна поволі одужує. Почувши про публікацію історії, дівчинка дуже зраділа і сподівається, що казка зможе показати іншим хворим діткам, що ніколи не варто втрачати надії.

unnamed-2
Яна Поплавська разом із вчителькою Оленою Щербиною

Прочитати цю та інші історії можна буде придбавши книгу. До слова, її попередній продаж уже розпочався і триватиме до 17 грудня. Отримані кошти організатори планують використати для популяризації книги по Україні. Для того, аби дітки з багатодітних сімей змогли отримати “Щастя у віконці” безкоштовно, батькам варто лише зареєструватись на сторінці проекту.

Як розповідає співавтор книги та член журі Леся Кічура, після презентації книжки помандрують до своїх маленьких читачів:

“Наразі книга проходить останні дні верстки. Попереду у неї коректура та звірка. Опісля вона йде до друкарні і вже напередодні 17 грудня видавець (Юрій Николишин. – Г.К.), обіцяв нам привезти частину тиражу, щоб на перші презентаційні дні ми мали їх у себе в достатній кількості для всіх охочих.

Будемо раді, коли якомога більше сімей зголоситься до нас за книгами, адже тоді нам доведеться менше їздити особисто. Якщо 17-го грудня приїдуть представники 5 будинків сімейного типу, то в перспективі замість їхньої адреси ми матимемо інші керунки, де маленькі читачі також нас чекатимуть із нетерпінням”.

Отож, поки йдуть останні приготування, у вас іще є час зробити своїм чадам приємний подарунок до Дня Святого Миколая. Або ж ви можете просто придбати книгу та підтримати соціальний проект “Щастя у віконці”, адже час різдвяних див уже наближається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *