0
0
Ярослав Іваночко
Ярослав Іваночко розповідає студентам про особливості грамотної підготовки новин. © Зоряна Козачок

25 квітня студенти Львівського університету відвідали майстер-клас на тему «Ідеальна новина». Організувала захід кафедра нових медій факультету журналістики у рамках проекту «До універсального журналіста через університетську освіту». Лектором став відомий журналіст, заступник редактора порталу Zaxid.net Ярослав Іваночко. 

Свій тренінг він розпочав із коротких прикладів невдалих новин, адже, як запевнив сам Ярослав, «простіше пояснити, як не варто писати, ніж навчити, як варто». Під час майстер-класу коуч відповів на запитання присутніх та поділився головними особливостями роботи на Zaxid.net. Він також розповів про способи вимірювання ефективності роботи журналістів, спеціальну програму, що дозволяє відстежувати детальну статистику порталу.

Студенти дізнались про особливості аудиторії сучасних новинних сайтів. Як розповів Ярослав, лише близько 65% відвідувачів порталу Zaxid.net дочитують статті до кінця. В середньому 40% переглядають більш ніж одну новину протягом відвідування сайту. Поділився лектор і причинами такої невтішної статистики в українському суспільстві. Він переконаний, що саме структура подачі матеріалу не сприяє зацікавленню аудиторії. Українські журналісти пишуть у формі правильної піраміди, де основна інформація знаходиться на початку, тоді як, наприклад, польські ЗМІ головне викладають в кінці. Таким чином, прочитання лише половини новини не має змісту.

На завершення майстер-класу журналіст запропонував студентам провести імпровізовану прес-конференцію. Після неї вони отримали завдання написати новину з одержаної інформації. Під час зачитування своїх матеріалів присутні також мали змогу почути поради від Ярослава щодо їх вдосконалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *