4
0

u5jX0PREBr0

Мета сучасного кінематографу в надзвичайному прагненні здивувати свого глядача. Але тематика теперішніх фільмів зазвичай трагічна. В більшості кожна нова стрічка переповнена жорстокими мотивами. Жанрів багато, та шокуючі сцени трапляються і в мелодрамах, і в комедіях, для цього не треба шукати жахи чи трилери.

Зараз в кінематографі все з більшим захопленням застосовують спецефекти, з приходом новітніх цифрових технологій стереокіно стало реальністю. На ринку кінопрокату фільми в 3D-форматі часто збирають набагато більшу касу, ніж звичайні. Любителями таких новітніх фільмів є в основному молодь від 14 до 24 років. Для всіх глядачів головним критерієм оцінювання фільму залишається художня цінність, а це визначається тим, наскільки сюжет торкнувся душі глядача. Тепер все частіше на екрані ми бачимо «розбірки» хлопців, мужніх і хоробрих поліцейських. Відверті еротичні сцени присутні навіть у підліткових фільмах. Проте, чи не найпопулярніше в кінопрокаті зараз – фантастика. Наприклад, фільм, що нещодавно потрапив на наші екрани – «Пробудження».

Якщо ви вирішите переглянути цю роботу Мортена Тильдума, ви маєте знати дещо про фільм. Я знаю людей, які не йшли на нього з однієї причини: «не бачу сенсу дивитись фільм, в якому є лише чотири персонажі». Тема фільму – космічний корабель, на борту якого 5 тисяч пасажирів (вони сплять в спеціальних капсулах) летить на планету, яка стане новою домівкою для цих людей. Через збій системи прокидається один пасажир, потім інший…і тут вони усвідомлюють, що до прибуття на ту планету ще 90 років польоту. Тому все життя, що їм лишається вони змушені прожити в самотності на кораблі. А що буде далі між цими двома людьми? Чому вони прокинулись? Що буде з іншими пасажирами й чи закінчить свій політ цей корабель взагалі? Фантастично цікаво. Прем’єра відбулась вкінці грудня 2016 року в Сполучених Штатах. Композитор проекту – Томас Ньюман, який надзвичайно вдало передав через музику всю тему фільму й красиву безкрайність космосу.

Кадр з фільму
Кадр з фільму

Головні герої – чоловік і жінка, яких зіграли Дженіфер Лоуренс і Крістофер Прет. Дженіфер відома американська акторка, лауреат премій «Оскар», «BAFTA», трьох премій «Золотий глобус», двох «Премій Гільдії кіноакторів США» і премії «Сатурн». Жінка є найбільш високооплачуваною акторкою 2014/2015 років за версією журналу «Forbes». Актор Прет – американський професійний актор кіно. Відомий завдяки фільмам «Стражі Галактики», «Світ юрського періоду».

Фільм розпочинається з пробудження головного героя. І те, що відбувається далі також вражає. Надзвичайний інтер’єр і висота технологій наводить на думку, що ми досягли цієї межі, нової ери чи переходу до часу, коли ми пізнаємо космос і справді знайдемо планети, які є придатними для нашого життя. Адже світ настільки великий, що таке цілком можливо. Наразі наші знання обмежуються лише однією планетою, клімат якої є для нас прийнятним.

Автор порушує певну кількість проблем, і одна з них – це вибір. Якби ви прокинулись на космічному кораблі з усвідомленням, що решту життя проведете в самотності, а безліч людей навколо просто будуть спати, ви б розбудили когось, тим самим прирікши його на таке ж життя? Ні? Може зараз і ні… А з часом ви б не витримали самотності.

Твір дарує умиротворення, музика, вигляд космосу і невимушеність всього, що відбувається. Безнадія і сила духу, прагнення змінити своє життя або зробити його іншим. Як часто фільми дарують такі відчуття? Рідко. Тому коли настає такий момент, з’являється бажання забути про повсякдення життя і все, що відбувається навколо. Це непересічний твір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *