8
2

lKWO4oPwmRk-1024x598Ви коли-небудь задумувалися скільки знаєте про свою родину? Ким була ваші пра-пра, де вони спочатку жили, яка історія вашого прізвища?.. Таких питань безліч. Неодноразово у школі чи університеті отримуємо завдання, пов’язані із дослідженням свого роду. Проте зізнаймось, що в більшості виконували абияк, тільки б «відчепилися». Та насправді тема пошуків родинного коріння може бути доволі цікавою. Отак знаходиш свого тезко, та й починаєш фантазувати, а як же жилось їй або йому.

Отож, хочу запропонувати до вашої уваги підбірку місць, де можна знайти інформацію про ваших предків.

 1. Спілкування з родичами

  images-cms-image-000033404

Яким очевидним би це не було, але починати варто саме так. Якщо ваші бабусі чи дідусі живі – вітаю, маєте дуже цінне джерело інформації! Вони зазвичай пам’ятають інформацію про своїх батьків. Інколи навіть ще своїх бабусь та дідусів.

Іноді, якщо родина в одному домі жила протягом довгого часу, то можна знайти будинкові книги, що значно полегшать ваше дослідження. А ще великим плюсом спілкування з поважними родичами є те, що ви можете вивідати за горнятком кави якісь сімейні таємниці чи секрети, про які не дуже охоче розповідають за буденними справами.

 1. Місцеві РАЦСи

  logo_firm_02

Якщо рівень ваших пізнань закінчується на бабусі та дідусеві, конкретних дат і прізвищ з’ясувати не вдається, то, перш за все, варто звернутися саме туди. Інформація там зберігається за останні 75 років. Формуєте запит, і чекаєте відповіді. Більшість даних вже є в комп’ютерах, тому зможете отримати роздруківку з іменами та датами смерті й народження ваших давніших родичів. Щоправда, така послуга не безкоштовна.

 1. Історичні архіви

  11

Коли ваше родинне дерево почне вимальовуватись, варто звертатися до старовинних книг, які зможете знайти в історичних архівах. Зазвичай, це так звані «метрики». Книги народжень, смертей та шлюбів, які вели при парафіях. На жаль, більшість з них збережені не в найкращому стані, але інформації тут знайти можна направду багацько. Більша частина записів зроблені латинською мовою, тому до роботи в архіві варто підготуватися.

 1. Інтернет-ресурси

2З розвитком веб-сфери пошук предків став дещо легший. В Україні намагалися сформувати різноманітні онлайн-бази, проте, на жаль, більшість була не зовсім успішною. Одним із найкращих ресурсів вважається сайт www.pra.in.ua . Зараз ця база налічує понад 2 мільйони осіб, що жили протягом 1650-1920 років.

http://uk.rodovid.org/wk/ – ще один сайт, на якому можна знайти багато корисної інформації, яка стане в нагоді під час пошуків.

Щоправда, є певні особливості пошуку в кожному регіоні. Оскільки Україна входила до складу різноманітних держав, то, якщо вже братись за це серйозно. шукати варто і в іноземних архівах. Велика перевага в тому, що більшість з них має онлайн-бібліотеки із сканами книг та документів.

 1. Платні ресурси

23Хоч дослідження родоводу ще не є тенденцією серед українців, та з кожним роком воно стає все популярнішим. Тому з’являється все більше приватних компаній, які зможуть допомогти вам у таких нелегких пошуках. Дослідити можуть навіть до 11 покоління. Але, одразу варто відмітити, що такі послуги доволі дорогі: від 40 до 120 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *