3
0
Євгенія Полікарпова
Євгенія Полікарпова: журналістська готовність №1. Фото Мар’яна Павлика

Відважний і солідний. Дужий та холоднокровний. Біду бачить як роботу і може розговорити будь-кого – як не добрим словом, то міцною рукою. Якщо ви думаєте, що сучасні слідчі виглядають саме так і працюють вони лише в правоохоронних органах, пора братися до реалізації першої поради нашої гості – «відкинути стереотипне мислення».

Євгенія Полікарпова – свіжоспечений лектор цього понеділка на факультеті журналістики (увесь інший час – кореспондент «Надзвичайних новин» на ICTV) – розказала спудеям Франкового вишу, як правильно готується мікс криміналу, розслідувань і журналістики.

Пропустили пару та полінувались подивитися стрім студентів? Не переймайтеся – ми занотували для вас рецепт ідеального кримінального сюжету або журналістського розслідування.

Компоненти:

  • базові знання психології;
  • трішки юриспруденції;
  • дрібка хитрощів;
  • стриманість;
  • співчутливість і толерантність;
  • хист слідчого.

Спосіб приготування:

1. Першим сюжетом про самогубство уникни двох наступних самовбивства. Бо публіку виховують твої тексти, а психологічно нестабільна персона легко піддасться провокації та бажанню стати зіркою ТБ, навіть ціною людського життя. Про що йдеться? Статистика показує, що після одного кримінального сюжету уже наступного дня, зазвичай, з’являються ще дві такі ж теми для наступних зйомок. Порочне коло розширюється. Аудиторія псується. Основне рішення: абстрагування від будь-якого негативу на користь громадян. До прикладу, навчи маму чи батька «проблемної» дитини, як побачити, виявити чи навіть вберегти своє чадо від самогубства.

2. Решту психології змішати з хитрістю і взяти врешті-решт той відеокоментар. Бо як би люди не боялися камер – розговорити свідка можна. І, як вимагає редакція, – ТРЕБА!

У дружньому колі студентів-журналістів
У дружньому колі студентів-журналістів. Фото Мар’яна Павлика

3. Не забудь додати компонентів права, адже без нього кожен твій наступний крок може зіпсувати мікс криміналіста-розслідувача. Не знімай без попередження звичайного пересічного. За всіма відповідями звертайся до чиновників, сміливо їх знімай, але не вдирайся до їхнього дому. Під час нападу не зупиняй відеозапис. Захищайся знанням обов’язків.

4. Заспокой неспокійного спокійністю. Стримано аргументуй кожну дію й ніколи не підвищуй голосу. Це допоможе уникнути «слави» агресивного співрозмовника.

5. Співчувай біді, але ніколи не біжи з мікрофоном до потерпілих. Не бентеж зайвий раз батьків і рідних. Розумій горе, опитуй поліцію та свідків.

6. Стань справжнім слідчим із журналістським посвідченням. Перш ніж взятися за проблему – перевір вихідні факти. Не бійся витратити більше часу, ніж виділив редактор. Обов’язково запитай сусідів чи перехожих, хто, на їхню думку, винен. Далі – берись за «допит» підозрюваних.

7. І наостанок – не бійся перших гонорарів вартістю в один обід. Працюй на досвід і на ім’я. Уникай «заказух». І буде тобі смачно!

P.S.: Дякуємо за активну й діяльну участь у занятті завідувачеві навчальної телерадіостудії факультету журналістики Мар’янові Павликові. Ось його невеликий фотозвіт про зустріч із Євгенією Полікарповою.

« of 6 »

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *