10
0

pismo_ruka_chernila_pero_chb_29205_2560x1600

У наш час графологи впевнені: дізнатися характер тієї чи іншої людини за допомогою почерку цілком можливо. Більше того, вони стверджують, якщо маска не дозволяє побачити істинного обличчя, то аналіз почерку здатен привідкрити завісу, дати змогу зазирнути значно глибше. Цікаво, а що може розповісти почерк про відомого письменника?

Будь-який лист берез свій початок ще в задумі свого автора. У той час, як людина вкладає до рук олівця чи ручку, мозок посилає сигнали в м’язи пальців, направляючи лінії письма на папері. Кожна літера, петля служить відображенням внутрішнього «я». У почерку, як і в жестах чи міміці, відображаються характристики особистості. Але якщо міміку можна прикрити маскою, то з почерком такого не вийде.

Шевченко чи Франко теж свого часу одягали маски в силу тих чи інших обставин, адже такі правила диктував тодішній час. Після своєї смерті вони залишили власні записи, і завалося б, у наші дні ми повинні знати про них все. Але чи так це?

Сьогодні наука графологія допомагає складати цілісні психологічні портрети, вона працює у криміналістиці і навіть у підборі персоналу. Утім інформації щодо почерку українських письменників, на жаль, мізерно мало. Тому ми вирішили провести власний міні-аналіз: відшукати залишені записи письменників, їхні автографи, щоденники з метою визначення рис характеру, ба більше, звичок, почуттів чи навіть думок. Адже як писав Зигмунд Фрейд: «Без сумніву, за допомогою почерку людина виражає свою індивідуальність».

На жаль, з приходом у наш світ друкарських машинок, а з нинішним часом і комп’ютеризованих гаджетів кількість написаного матеріалу “від руки” помітно зменшилася. І це здатен простежити кожен. Саме тому відшукати і проаналізувати почерк сучасних авторів не так легко. Для проекту ми використали автографи.

Зразок почерку Юрія Андрухховича
Зразок почерку Юрія Андрухховича

У багатьох інтерв’ю журналісти часто називають Юрія Андруховича визнаним і авторитетним письменником,популярною людиною і трудоголіком, чого сам чоловік відкрито не заперечує. Сам же Юрій називає себе довірливою, не організованою людиною, яка вміє посміятися. Інформації, погодьтеся, мало. Утім, його манера письма розповіла нам дещо більше.

Тільки нахил почерка письменника розповідає, що Юрій людина стримана. Написання його літер є вертикальним, немає нахилу ні вправо, ані вліво. Це свідчить про те, що власник такого почерку володіє рівновагою між розумом і серцем. Така людина хоче розумно зважувати речі і не схильна до нестійких почуттів.

Власник округлих букв готовий до діалогу. З ним можна домовлятися, обговорювати нові проекти. Він відмінно працює в колективі, проявляє ініціативу.

Також йому притаманний спокій, сила волі, планомірне просування, завчасна підготовка, систематична робота, що не відкладає все на останню хвилину, доводить почате до кінця, рішучість, стійкість думок, відповідальність за вчинки, емоції і рішення.

Підпис Юрія Винничука
Підпис Юрія Винничука

Якщо аналізувати Юрія Винничука тільки по його почерку, то це людина – оптиміст. Розмашистий почерк свідчить про комунікабельність письменника, він наділений умінням легко вступати в контакт і знаходити спільну мову з незнайомцями. Якщо правильний почерк властивий спокійним людям, то розмашисті букви – активним і веселим. Саме таким ми бачимо Юрія Виничука.

Це звичайний нахил в почерку. Він розкриває теплу, доброзичливу вдачу. Так пише людина, яка відкрито висловлює свої почуття. Однак це – не дуже імпульсивна натура, яка може тримати свої емоції під контролем. Людина, яка пише з таким нахилом, може ладити з іншими людьми, тому, що в його характері існує щирий потяг до спілкування, і вона не буде щаслива, якщо буде довго перебувати на самоті.

Якщо такий типаж як Юрій закохається, в більшості випадках він не стане приховувати свої почуття і вимагатиме, щоб йому відповіли взаємністю.

Почерк Емми Андієвської
Почерк Емми Андієвської

У Емми Андієвської нахил почерку такий же як і в Юрія Винничука, що означає, що людина сміливо та відкрито здатна висловлювати свої почуття. Літери її підпису піднімаються до кінця. Так пишуть люди енергійні, впевнені в собі, ініціативні і ті, які прагнуть успіху. Вони можуть хвилюватися через свої невдачі, але зазвичай знаходять сили для нового ривка, щоб здійснити свою мрію.

Не всі літери з’єднані, як ми можемо бачити. Графологи називають таких людей мрійниками. І якщо такий почерк у людей творчих, тоді вони зазвичай працюють тільки в час натхнення, адже їм важко працювати систематично. Емма Андієвська часто опиралася на власну інтуїцію, не на логіку. Власне, тому мотиви її вчинків не завжди зрозумілі. Цю теорію також доводить літера “д”. Графологи стверджують: довгі петлі у букв (наприклад, “у”, “д”), що доходять до нижнього рядка або навіть перекривають його, вказують на інтуїтивне начало в людині, довіру якої іноді заступає здатність мислити логічно. Підпис, що піднімається вгору, вказує на честолюбство.

Ну і звісно, ми не можемо оминути увагою геніїв українського літературного процесу.

Так писав Іван Франко
Так писав Іван Франко

Якщо по нижній частині літер Франка провести практичну пряму лінію вийде “прямий” рядок, що свідчить про врівноваженість, стриманість і вмінні доводити справу до кінця.

Нахил літер у Івана Яковича Франка стандартний, з ледь помітним нахилом праворуч. Ті люди, котрі так пишуть зазвичай нічого не приховують. А зв’язок букв у словах ( всі букви пов’язані між собою) відображає здатність Франка підходити до проблем з позицій логіки, а також критично їх оцінювати. Зазвичай такий типаж люжей рідко довіряє своїй інтуїції.

Хоча якщо проаналізувати почерк Франка у листах до його дочки Анни Франко, свідчити можна про інакше. Нахил різнотипний, завдяки якому можна зрозуміти, що Франко у той час був неспокійним. Наявність літер, написаних з різним нахилом характеризує людину як примхливу чи з нахилом до швидкої зміни настрою, у якої розум і емоції знаходяться в конфлікті.

Порівнюючи почерк великого українського письменника з іншими його сучасниками, можна ствержувати: франкові літери – швидше дрібні, аніж великі, що розповідає нам про нього, як про чоловіка наглядового, і при цьому вельми закритого, себто не схильного говорити про себе.

Манера письма Тараса Шевченка
Манера письма Тараса Шевченка

Аналіз почерку Кобзаря дався нам найважче, оскільки всі рукописи, що дійшли до наших днів дуже різняться. Навіть тут графологія дає зрозуміти, що Тарас Шевченко справді був людиною багатогранною.
У деяких записах Шевченко пов’язував усі букви, що свідчить про критичний розум. У інших з’єднань між літерами практично немає. Так в основному пишуть мрійники. Дивлячись на рукописні літери Тараса Григоровича Шевченка, відразу у вічі впадають його голосні літери. Відкриті зверху голосні (розрив у написанні букв “а”, “о” зверху) є показником миролюбства, довірливсоті і здібності до співпереживання, наявності глибоких уподобань. Думаю, всі погодяться, що почерк Тараса Шевченка можна назвати каліграфічним, це свічить про акуратність і здатність виконувати зобов’язання. А якщо ще дужче приглядітися, можна побачити ледь вломивий оптимізм у рукописах Кобзаря, адже тільки оптимісти дають своїм рядкам зростати до кінця.

До 200-й річниці з Дня народження Кобзаря в Україні розробили шрифт Kobzar KS, який повністю відтворює почерк Тараса Шевченка. Основою для створення шрифту стало факсимільне видання рукописної збірки творів «Три літа», що зберігається в архівах інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка. Дизайнери оцифрували збірку та провели необхідну творчу обробку матеріалу, щоб створити шрифт, який би відповідав сучасним технічним вимогам і був би максимально автентичним до справжнього почерку Кобзаря.

В результаті було отримано шрифт з усіма необхідними елементами сучасного цифрового дизайну. В ньому присутні латинські та кириличні літери, підтримується близько 100 мов, є власні цифри, пунктуаційні та математичні знаки і дроби, інтегровано лігатури та орнаменти, а також передбачено по кілька форм одних і тих самих літер.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *