4
0
Деніел Чемберлін
Деніел Чемберлін

Саме так розпочав свою лекцію у рамках Дня відкритих дверей Школи журналістики УКУ лауреат Пулітцерівської премії Денніс Чемберлін. Цей фотожурналіст є викладачем Школи журналістики Грінлі Університету штату Айова (США). Впродовж року чоловік викладав також у Школі журналістики УКУ курс мультимедійного сторітеллінгу, тож послухати його думку щодо обрання саме цієї професії було справді цікаво.

«Насамперед, щоб стати фотожурналістом, потрібно володіти природною цікавістю, – розповідає Денніс Чемберлін. – Важливо, щоб це вміння було своєрідним талантом, який є далеко не в кожного».

Зі слів Пулітцерівського лауреата розуміємо, що пересічним фотожурналістом, який дописує у локальні видання про ремонти доріг, може стати будь-хто, але щоб стати тим, на кого будуть рівнятися, хто матиме попит на медіаринку, потрібно мати особливий дар.

Денніс Чемберлін називає й другий чинник, який впливає на успішність фотожурналіста, – вироблений характер. Чоловік розповідає, що це та робота, де ти повинен вміти спілкуватись зі всіма людьми, незалежно від віку, кольору шкіри чи соціального статусу. Щоб написати цікавий фоторепортаж, ти повинен зробити так, щоб людина довіряла тобі і була справжньою, була собою.

«Інколи бувало так, що людина мені розповідала таке, чого не розказувала нікому. Така своєрідна «сповідь» часто викликала в оповідача сльози, але це було показником довіри до мене», – зазначає Денніс Чемберлін.

Фотожурналіст також розповів про те, чи перспективно бути фрілансером, чи краще працювати на якийсь конкретний засіб масової інформації. «Фрілансер – це добре, але справді важко. Адже якщо ти напишеш нецікавий матеріал, або допустишся значної помилки, то тебе вже ніколи можуть не попросити про роботу. Редактори ЗМІ розчаруються в тобі й знайдуть когось кращого, того, хто виконуватиме роботу так, як це потрібно для цього ресурсу. У той же час, якщо у вас є стабільна робота, це дає вам значну перевагу. Адже якщо ви й допуститесь якоїсь помилки, то у вас завжди буде завтра», – розповідає Денніс Чемберлін.

Для своєї роботи журналіст не повинен використовувати лише інтернет-ресурси, адже, як зазначив лауреат Пулітцерівської премії, онлайн – це не корисне джерело для репортажу, потрібно виходити з хати і спілкуватися з людьми. Також фотожурналіст розповідає, що фотографія не може передати всього, деякі історії варто переповідати словами.

[wp-rss-aggregator source=”3252″ limit=”3″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *