2
0
Фото зі сторінки Олени Серпень на Facebook
Фото зі сторінки Олени Серпень на Facebook

«Львів’яни на будь-що не ведуться, тому у спілкуванні треба бути чесним до кінця», – такого принципу дотримується виконавиця Олена Серпень у розмові з гостями на зустрічі в книгарні «Є». Колишня журналістка розповідає про своє життя у Донецьку, британський досвід, переїзд до Німеччини та ставлення самих німців до України. 

Своїм прикладом вона руйнує міф про складні стосунки між львів’янами і донеччанами. Олена ділиться історією, як молодою дівчиною приїхала туди на навчання та намагалась влаштуватись на роботу. «Коли приходила на радіо і говорила, що я львівська співачка, і хочу там працювати, вони відкривали переді мною двері. Я могла абсолютно на рівні спілкуватись із директорами радіостанцій».

Власне, якраз тоді, на піку розвитку донецьких радіо, вона отримує змогу стажуватись у «BBC» в Британії. Про цей етап свого життя Олена розповідає із посмішкою. Як сама запевняє, цього її навчили британці. Ділиться враженнями, мовляв, ця країна їй дуже сподобалась, проте тоді займатись музикою узагалі припинила, адже потрібно було зосередитись на інших речах. «В Британії дуже важко вклинитись у цю стабільну, усталену музичну систему».

У залі книгарні запановує тиша, і Олена ділиться першою за вечір піснею. Витончений тембр одразу полонить слух, вчувається деяка схожість із Лесею Тельнюк: оксамитовий жіночий голос та особлива мелодика.

Фото зі сторінки Олени Серпень на Facebook
Фото зі сторінки Олени Серпень на Facebook

Виконавиця продовжує розповідати уже про Німеччину і запевняє, що між німцями і українцями багато схожого і не лише в кулінарних уподобаннях. «Німці різкі, прямі люди, які люблять працювати для накопичення свого майна. Українцям дуже просто інтегруватись у їхнє суспільство, якщо є професія і бажання працювати».

Мабуть, найбільший інтерес у відвідувачів книгарні викликає саме ця тема. Постає питання про ставлення німців до українців. Олена щиро відповідає, що донедавна вони сприймали Україну як частину Росії. Виною цьому зовнішня політика нашої держави, яка не знайомить Європу і світ в цілому із українською культурою і традиціями.

Врешті виникає тема війни на Сході. Виконавиця розповідає про те, як німців змалку вчать, що війна – це погано, тому більшість із них пацифісти. Для німців не важливо, хто цю війну розпочав, вона має якомога швидше завершитись. «Якщо, з їхньої точки зору, ми – Росія, то у нас, на їхню думку, громадянська війна».

Як запевняє Олена, організація «Ukrainians in Stuttgart» – це можливість об’єднати українців за кордоном і показати, що у них є свої звичаї і культура. Хоча свій музичний вклад у це виконавиця скромно називає «краплею в морі» і з гордістю показує перший примірник видання організації.

На завершення Олена розповідає про свою співпрацю з іншими музикантами і авторами й ділиться враженням після неї. І перш ніж відповісти на питання аудиторії, які ще залишились, під власний акомпанемент вона виконує останню пісню цього вечора – «Тиша навкруги».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *