4
0
Перші відвідини Об’єднаних Арабських Еміратів
Перші відвідини Об’єднаних Арабських Еміратів вразили до глибини душі. Фото Тараса Антоніва

Словосполучення «оксамитовий сезон» настільки міцно закріпилося в нашому щоденному лексиконі, що ми й не задумуємося, звідки воно пішло. Насправді ж це поняття має два різні значення.

Оксамитовий сезон – відпочинок біля моря у вересні-жовтні, коли спадає спека, але сонце по-особливому ніжно залишає засмагу на шкірі, й вона стає шовковистою та оксамитовою.

Вперше це словосполучення увійшло до нашого словникового обігу в минулому сторіччі, коли лікарі радили своїм «достатньо заможнім» пацієнтам відпочити на березі моря задля загального оздоровлення організму (здебільшого це стосувалося співаків, акторів, літераторів).

Вдень панянки купалися в морі, а вечорами гуляли променадом та набережною в оксамитових сукнях, які чудово відтіняли рівномірну засмагу й вберігали тендітну шкіру від вечірньої прохолоди.

І хоча мода на оксамитові вечірні сукні давно минула, словосполучення не просто залишилося, а й стало таким популярним, що у сфері туризму ним послуговуються вже роками, маючи на увазі не лише осінній відпочинок на Чорноморському узбережжі, а насамперед значне здешевлення цін на більшості європейських морських курортів.

Щоб дізнатися про всі нюанси відпочинку в оксамитовий сезон, ми звернулися за порадою до експерта з сімейного відпочинку з дітьми, активного мандрівника, який відвідав понад 45 країн світу, Тараса Антоніва.

Тарас Антонів – мандрівник зі стажем
Тарас Антонів – мандрівник зі стажем

– Тарасе, коли починається оксамитовий сезон, і чи справді ціни є такими привабливими?

– Офіційно стартом сезону вважають 1 вересня. Оксамитовий сезон триває до жовтня, в деяких країнах навіть до листопада. Звісно, вигода відпочивати в цей період очевидна – з власного досвіду можу сказати, що ціни cуттєво знижуються. Двоє осіб можуть зекономити на путівках $200-400. Адже кількість туристів зменшується, бо літо позаду, в дітей починається школа, а отже – авіарейси заповнюються повільніше, ціни знижуються!

Вартість відпочинку на деяких морських курортах стає дуже привабливою. Тож вигідно скористатися путівками до Чорногорії та спланувати свої мандри наприкінці вересня – на початку жовтня. Різниця між літньою ціною та ціною в оксамитовий сезон може становити $170-290 на особу.

Чорногорія
Чорногорія. Фото Тараса Антоніва

Туреччина в оксамитовий сезон обійдеться в $250-300 на особу. Туніс пропонує знижені ціни на путівки наприкінці оксамитового сезону. Їхня вартість падає на $150-200 з особи.

Троя
Знаменита Троя. Фото Тараса Антоніва

Курорти Єгипту будуть раді зустріти українських мандрівників за привабливими цінами аж до середини грудня – це той період, коли вода в Червоному морі ще приємна для купання, а вечори не надто холодні (серпень-грудень). $250-350 на особу.

Мушу також зазначити, що зараз туристи стали значно вимогливішими до власного відпочинку, аніж це було ще кілька років назад.

Дехто з мандрівників дуже делікатний – у мандрах йому потрібен сервіс та комфорт, а інші – досить витривалі, щоби провести в літаку 7-14 годин і дістатися до Занзібару, Кенії, Танзанії, Шрі-Ланки, Мальдивів.

Вважаю, що позитивним стало й те, що мандрівники одразу цікавляться тим, як можна весело й екстремально, з максимальним задоволенням провести час на курорті. Чи можна стрибнути з парашутом в ОАЕ над пальмами, отримати уроки кайтсерфінгу в Єгипті, порибалити на Мальдівських островах? Мене як активного мандрівника тішить, що люди в курсі останніх модних напрямків туризму.

– Які переваги відпочинку в оксамитовий сезон?

– Насамперед це:

 • відсутність черг у ресторанах та аквапарках;
 • наявність місцевих овочів та фруктів за дуже привабливим цінами;
 • суттєво знижена вартість путівки;
 • тиша та затишок у готелях;
 • активний та усміхнений персонал, бо кількість туристів зменшилася в рази;
 • чудові погодні умови – море з літа ще прогріте, максимально комфортна температура для плавання;
 • екскурсії не є настільки заповненими, можна вибирати, що вам до вподоби.
Єгипет, ранкова пробіжка
Єгипет, ранкова пробіжка. Фото Тараса Антоніва

– Але, як у медалі, має бути й інша сторона?..

– Відсутність команд аніматорів у готелях, оскільки кількість дітей з 1 вересня різко зменшується; відсутність галасливих компаній (зазвичай у осінній період на відпочинку поляки, німці, швейцарці передпенсійного та пенсійного віку, яким нудно бути вдома); немає нічних розваг у великій кількості (дискотеки, пінні шоу, караоке).

Хоча мої друзі, які люблять мандрувати в цей період, говорять, що ці недоліки для них є перевагами.

– Часто доводиться чути про окремі дати, коли тури «горять»? Що це таке, як людям про них дізнатися?

– Все дуже просто. Це дати, коли більшість львів’ян хочуть бути вдома: День Незалежності, День міста, 1 вересня, день Святого Миколая, Свята вечеря, Різдво (останнє ж у нас святкується не в грудні, як у Європі, коли навпаки пік туризму). Тоді, знову ж таки, пропозиція на туристичному ринку є, а попиту бракує, літаки незаповнені, і ціни знижуються. Я дуже тішуся, що серед моїх друзів є такі, хто вже кілька років поспіль зумисне переносять родинні святкування і користаються зниженням цін на ці конкретні дати. Що це їм дало?

 • за один рік відвідати три курорти замість одного;
 • зекономити в загальному на двох (чоловік і дружина) понад 700 євро;
 • збагатитися враженнями та відкриттями;
 • привезти дітям та родині гарні подарунки з мандрівок.
Туреччина
Туреччина. Фото Тараса Антоніва

– У Львові дуже багато туристичних компаній. Що порадите людям, які хочуть провести відпочинок весело та безпечно?

– Обирайте з тих, хто на ринку давно (10-15 років), чиє ім’я знайоме вам чи вашим друзям. В ідеалі довіряти тим, чиїми послугами вже користувалися ваші друзі і мають про ці мандри лише позитивні відгуки.

Якщо обираєте серед екзотичних країн – поцікавтеся щодо відеовідгуків. Солідні компанії просять своїх туристів зняти їм кількахвилинні відео зі свого відпочинку. Це дасть вам справжню картинку – готелю, території, близькості до моря, якості номерів та можливо навіть різноманіття смаколиків на шведському столі. Адже потенційним клієнтам будь-якої турфірми сьогодні вже мало почути переконливі слова менеджера, вони довіряють враженням інших туристів, яких можна побачити на відео і це дуже правильно!

Ніколи не обирайте готелі та курорти, гортаючи лише туристичні каталоги. Інформація в них може бути шалено застарілою. Готель, що на картинці, міг бути такий ще у день свого відкриття вісім років назад. Якщо вас дуже цікавить якесь питання, а менеджер компанії не в змозі на нього відповісти, то в серйозних компаніях є змога зателефонувати до конкретного готелю і з’ясувати все на рецепції (наявність дитячої колиски, няні-доглядальниці для діток у дитячій кімнаті тощо).

Я завжди раджу своїм друзям уважно читати умови страхових полісів. Бажано ним не скористатися, проте, якщо трапиться нагальна потреба, мандрівник має знати, що саме з медичної допомоги для нього передбачено, і що страхова компанія відшкодує з фінансових витрат після повернення додому.

З власного досвіду скажу: що більше буде у вас запитань у ході організації та бронювання мандрів, то кращим та безпечнішим буде ваш відпочинок! Запитуйте! Менеджери в турфірмах для того і є, аби надати вам вичерпну інформацію щодо курорту, готелю, країни.

Дубай
Дубай (ОАЕ) – місто майбутнього. Фото Тараса Антоніва

– Як ви вважаєте, львів’яни вже звикли до раннього бронювання турів? Вірять у їхню фінансову вигоду?

– Європейці планують мандри за 6-8 місяців завчасно, тож питання раннього бронювання для них – звична річ. Купити путівку нині, щоб відпочити наступного тижня – це не їхній формат. Вони планують усе дуже ретельно. Проте навіть у нашому місті дедалі більше стає мандрівників, які люблять завчасно бронювати собі путівки. На запитання «Чому?» ці люди одразу відповідають: «А як же фінансова вигода?! Тому що за 3 місяці можна придбати тур, який у сезон вартуватиме на $200-300 дорожче». Тішить те, що європейські звички туризму все ж таки приходять до України. Завчасне бронювання – дуже розумна звичка іноземців, до того ж економна. Адже за такими умовами, наприклад, путівка до Єгипту у форматі «все включено» тривалістю 11 ночей може коштувати не $400-500, а всього лиш $270.

Єгипет надихає щоразу по-іншому
Єгипет надихає щоразу по-іншому. Фото Тараса Антоніва

– Ви відвідали 45 країн. Яка з них залишила по собі незабутні спогади?

– Наша планета – неймовірно цікава та різноманітна, і кожна країна – це відкриття. У перші відвідини ОАЕ мені здалося, наче я побував у майбутньому – років так на 20 вперед, мов у якомусь фантастичному романі відомого класика. Відвідав Ісландію, Багамські острови, Таїланд, Туніс, Португалію та Англію, місяцями жив у США і зрозумів, що мандри щоразу найяскравіші ті, що відбулися нещодавно. До речі, я понад 20 разів був у Єгипті. Друзі часто жартують: «Хіба тобі там ще цікаво?» Ви не повірите – мені реально цікаво! Бо щоразу я відкриваю для себе новий Єгипет! І переконаний, якщо вдасться ще кілька разів туди поїхати – тамтешній розвиток туризму матиме чим мене знову здивувати!

Тарас Антонів: «Я побував у Єгипті більш ніж 20 разів – і мені досі це цікаво!»
Тарас Антонів: «Я побував у Єгипті більш ніж 20 разів – і мені досі це цікаво!»

А загалом, ніщо так не збагачує людину, як відкриття нових країн, культур, звичаїв та знань. Тому мандруйте всюди і завжди. Наповнюйте життя новими відкриттями та враженнями, це завжди збагачує людину більше, ніж гроші! Я впевнений, що знову знайду нерозвідані екскурсії, нові активні розваги та місця, які неодмінно здивують!

 

[wp-rss-aggregator source=”3458″ limit=”4″]

2 Comments

 1. Суперова стаття! Люблю, коли мої студенти обирають таких цікавих героїв. До речі, нещодавно також спілкувалася з Тарасом з приводу інтерв’ю. Море задоволення від розмови! Доказ того, що людина любить справу, якою займається, це відчутно з перших слів! Гарний текст, Лілю! Молодчина!

 2. О…моя улюблена турфірма! Оксамитовий сезон – то КРУТО! Ми завжди користаємо з нього. В Антоніва – суперові пропозиції на цей період. Переконалися в цьому не один раз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *