4
0

Відучора вулиці Львова засипані книгами, журналами і буклетами з написами «26 Book Forum». Серед гір паперових видань можна побачити людей, які весь час щось шукають. Хтось намагається перехопити улюбленого письменника, інший блукає в пошуках локації з презентацією, а є й ті, що полюють за новинками. Це особлива каста відвідувачів, які перечитали уже все написане і надруковане, тому тепер розшукують нові жертви для нічних книгогортань. Усміхнувся, бо це схоже на тебе? Тоді зберігай список найцікавіших прем’єр цьогорічного Форуму.

Дмитро Кулеба. Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот (#книголав)

Коли постійний представник України при Раді Європі розповідає про фейки, то варто прислухатись. Це ж він 4 рік поспіль розповідає французам, ірландцям та естонцям, що ми не викопували море і не катували російських хлопчиків. Одним словом, про боротьбу з вигаданими новинами він знає все і навіть більше. Дмитро Кулеба пише про суперечки у коментарях, телепередачах і особистих розмовах. Книга озброїть п’ятьма простими правилами, які дозволять вистояти серед фейків і виграти комунікативну війну.

Дейвід Патрікаракос. Війна у 140 знаках. Як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт ХХІ ст. (Yakaboo Publishing)

Український дипломат – не єдиний, хто усвідомлює серйозність боротьби в Інтернеті. Британський репортер теж вірить, що твіти можуть наробити для країни більшої шкоди, ніж ГРАДи і снайпери. На початку 2014 року Патрікаракос приїхав в Україну, щоб описувати події на Донбасі для європейських видань. Натомість він зіткнувся з іншою формою агресії – інформвійною, яка стала платформою для збройних дій. Автор детально описує, як короткі повідомлення створюють перекручену реальність і впливають на свідомість людей.

Максим Ільяхов, Людмила Саричева. Пиши, скорочуй (Book Chef)

Легендарну книжку від майстрів копірайтингу з Росії дуже складно віднести до списку новинок. Про неї, здається, чули всі: від журналістів до програмістів і жіночок з деканату. Але лише у 2019 році з’явився український адаптований переклад. Тепер тексти солов’їною теж стануть зрозумілими та лаконічними. Під оранжевою обкладинкою з драконом знайдеш список «зайвих» слів, правила логічної структури і філософію корисних текстів.

Тетяна Трофименко. Окололітературне: усе що ви хотіли знати про сучасну українську літературу (Vivat)

Історія твориться у нас на очах. В школі ми читали про Шевченка, який ходив у гості до Костомарова і присвячував твори Марку Вовчку, пам’ятаєш? Так само наші (прапра)внуки будуть вчити Жадана чи Андруховича, як класиків початку ХХІ століття. Ось тут їм може пригодитися книжка відомої критикині. Вона із жартами та підколами описала все, що робиться у сучукрліт-світі: кого критикують, кого читають, а на кого моляться. Зрештою, чого чекати внуків? Купуй книгу на Форумі і вникайте.

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов. Заборонений (Фабула) + Укладач Вахтанг Кіпіані. Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР (Vivat)

Якщо після фільму «Заборонений» ти прочитав вздовж і впоперек статтю на Вікіпедії про Стуса та розкритикував її за скупість, цей пункт для тебе. В основі кінострічки лежить літературний твір двох авторів. Від імені колишньої КГБістки вони розповідають про життя поета. На 176 сторінках вмістилась література, сім’я та сумний кінець останньої поетичної збірки. Щоб відмежуватись від вигадки і дізнатись правду, варто знайти на Форумі роботу Вахтанга Кіпіані. Він вибрав найважливіші документи з 6 томів справи, яку зберігають у колишньому архіві КДБ УРСР у Києві. Збірка пояснить, хто засудив Стуса і хто цьому поміг.

Леонід Ушкалов. Сковорода від А до Я (Видавництво Старого Лева)

Ось так буває: людини немає вже півроку, а її книги лише зараз доходять до наших рук. Леонід Ушкалов – один із найвідоміших літературознавців нашого часу. Він зміг перетворити наукові праці зі складними термінами на цікавий і доступний кожному текст. Остання його робота – книга із серії абеток-енциклопедій для сімейного читання. Кожна буква відкриє нові факти про філософа у фантастичному оформленні.

Мішель Обама. Становлення (BookChef)

Американський бестселер нарешті переклали українською мовою. Тепер колишня Перша леді США відкриє свої таємниці і перед нами. У несподівано відвертій книзі вона пише про дитинство, складні моменти в сімейному житті та перешкоди на шляху до успіху Барака Обами. Постійно усміхнена Мішель розказала усьому світові про те, як народила двох доньок завдяки ЕКО і як Трамп поставив їхнє життя під загрозу. На цих сторінках – сила, підтримка і кохання.

Герасим’юк Ольга. Я повернулася. Люблю (Видавництво Старого Лева)

Пам’ятаєш жінку з довгим темним волоссям, яка сиділа на дивані, слухала історії людей і плакала разом з ними? Так ось, Ольга Герасим’юк повернулась. Цього разу не в телестудію, а у друковані сторінки від «Видавництва Старого Лева». На них вона розмістила свої травелоги, оповідання, спогади і переживання. Чому повернулась відома журналістка і що хоче нам сказати? За відповіддю варто прийти на зустріч з авторкою або на книжковий ярмарок.

Матіос Марія. Букова земля (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

Найновіша новинка у нашому списку – це довгоочікуваний роман від Марії Матіос. Лише 21 вересня, після презентації на Форумі, книга з’явиться на полицях магазинів. Майже тисяча сторінок під темною обкладинкою просякнута гуцульськими чарами та людськими трагедіями. Від сучасної Станиці на Луганщині письменниця переносить читачів до буковинського хутора, а тоді водить по всій Європі: Відень, Берлін, Бухарест, Москва і Берн. Сага п’яти родин завдовжки у 225 років – це буде глибоко, важко, чуттєво.

Маріам Петросян. Дім, в якому… (#книголав)

Якщо в один момент тобі набриднуть підручники, лекції і нон-фікшн – втікай. Втікай туди, де таємничий ліс з’являється посеред коридору, а 12-річні підлітки розуміють значно більше, ніж усі дорослі. Це зовсім інше чтиво, не схоже ні на що. Роман про дітей з інвалідністю та дім, в якому вони живуть, до якого вони приросли. Цей дім втягне тебе до себе, зімкне стіни і не відпустить до останньої сторінки. А, може, ти сам захочеш залишитись у ньому назавжди?

Люсі Ґутьєррес. Англійська для дорослих. English is not easy (Vivat)

Уроки у школі, додаткові заняття, лекції в університеті – ти так довго вчив англійську, але досі втікаєш від іноземців? Запам’ятай цю яскраву обкладинку. Дотепні ілюстрації, небанальні тексти і актуальні сленгові вирази всередині змусять тебе заговорити. Читай, отримуй задоволення і зовсім скоро почнеш випробовувати друзів справжнім англійським гумором.

Не забудьте захопити на полювання велику торбу, валізу чи сильного друга. Здається, цього року ти принесеш додому дуууже багато здобичі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *