7
0

ІВУП

Червень 2017 року. Українці можуть подорожувати до європейських країн без візи. Хоча на кордоні змінилося небагато, проте нові паспорти дають змогу українським студентам та бюджетним мандрівникам не витрачати кошти на візу. Подорожі без грошей здавалися для мене чимось нереальним. Лише прочитавши кілька тревел-блогів, я почала хоч трохи уявляти, як це можливо зробити. Тому, я вважаю, для мандрівників справді важливо ділитися досвідом – джерелом натхнення для інших. «З України в Норвегію за 0 євро» – серія публікацій з живими історіями і практичними порадами людини, яка лише починає подорожувати.

цук

Знайомтесь, це Володя. Людина, яка відвідала 21 країну світу і минулого літа повернулася з 45-денної мандрівки Європою з бюджетом всього 6 євро. Саме Володя склав мені компанію в подорожі до Скандинавії і допомагав не допускати багатьох помилок.

З чого починається будь-яка мандрівка? Правильно, з вибору маршуту. І я, і Володя завжди мріяли потрапити в Норвегію, адже природа цієї країни вражає. Проте виклик полягав у тому, що скандинавські держави – одні з найдорожчих у світі. Та хто сказав, що ними не можна мандрувати бюджетно? З Польщі в Норвегію ви можете знайти авіаквитки за ціною від 8 євро, а по всій Скандинавії розкидано безліч приватних кемпінгів. Розмістити намет у такому місці коштує від 20 євро.

Незважаючи на наявність цих варіантів, ми вирішили, що переліт літаком і ночівля в кемпінгу з душем і електрикою – то надто нудно і просто. Якби метою було відвідати лише популяриний серед туристів Язик Троля, то такий варіант ще зрозумілий. Але ми подорожуємо не заради туристичних місць, а задля самих мандрів, для того, щоб пізнати країни і людей, які живуть в них. Тому автостоп і каучсерфінг стали основними способами нашої мандрівки.

цУАЕ

Чи зможу я мандрувати автостопом? Я думаю, що кожна людина, яка збирається в таку подорож, має відповісти на це запитання. Я бачу автостоп не просто як безкоштовний спосіб пересування; основна його мета – це культурний обмін. Саме тому для мене є важливим не швидко дістатися з одного місця в інше, а зустріти цікавого водія в дорозі. До речі, визначити мету своєї мандрівки вкрай необхідно, адже часто водії зупиняються саме для того, щоб підкинути до автобусної чи залізничної станції. Таким людям ми завжди пояснюємо те, що катаємося заради пригод і культурного обміну, адже зрозуміти країну, лише фотографуючись біля визначних місць, неможливо.

І, найголовніше, бюджет мандрівки. Чому ми визначили його як 0 євро? Ні, не тому, що більше не маємо. По-перше, це випробування, адже за два тижні за кордоном без грошей можна померти з голоду, а пошук виходу зі складних ситуацій загартує характер і подарує безцінний досвід. По-друге, це пропаганда мандрів. Своїми подорожами ми хочемо показати, що насправді світ є відкритим, і навіть якщо людина зовсім не має грошей, це не має стати їй на заваді його пізнати.

1цг
Готові до історій зі Скандинавії? Далі буде цікаво 😉

 

[wp-rss-aggregator source=”3458″ limit=”4″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *