2
0

b987baa598

Наймасштабнішою арт-подією Західної України стала New Wave, яка відбулась 5-7 травня у Львові. Чи то через триденну тривалість та наповнену програму, чи спробу вийти за рамки звичайних виставок і аудиторних лекцій. Вдруге, але на іншій локації, фестиваль зібрав художників, дизайнерів, музикантів, мистецтвознавців, естетів. Прихильники українського арту та творці змін опинились разом серед заводських стін FESTrepublic club. Мистецтво не ділиться за критеріями: творці NWE синтезували все в одному просторі. Ось вам і результат: платформа для креативу, розвитку, знайомств, можливостей.

Олена Роюк – організатор, юрист за освітою, не побоялась заявити про себе та своє оригінальне бачення. Разом з іншими ентузіастами втілила ідею від нуля до крутого результату. Трохи творчості, наполегливості, віри у свої сили не будуть зайвими. Якщо вам здається це банальним, то дехто переконаний, що це вже половина шляху.

Яким був New Wave 2017: думки, враження, емоції

Юрій Поліщук, співробітник арт-фонду «Ізоляція», сценарист:

– Загалом досить гарні враження від New Wave 2017. Поєднання мистецьких проектів зовсім різних напрямків, величезна кількість талановитих людей, якісна музика (особливо це стосується Brunettes Shoot Blondes) – все було неймовірно. Захопила також травнева атмосфера Львова. Повертаюсь до свого міста, сповнений емоцій та багатьма ідеями для наступних виставок. З нетерпінням чекаю цього фестивалю й наступного року.

Юрій Весельський, художник, сценарист, співробітник PinchukArtCentre:

– Українським художникам-початківцям досить важко знайти платформу, яка б погодилась експонувати їх роботи без солідного виставкового бекграунду та довжелезного портфоліо. Але NWE руйнує цей міф, і дає можливість дебютувати на досить високому рівні. Експериментальне поєднання візуальної експозиції, лекцій та концертів залишає тільки хороші враження, і дарує надію на дійсно «Нову хвилю» українського мистецтва.

e268b13b731a61c3ae30a4ff2da2785d

Іван Маргитич, фотограф-волонтер:

– Для мене New Wave – не тільки місце, де можуть показати себе молоді художники, дизайнери,музиканти, а місце, де навіть фотографи-волонтери можуть відкрити себе, задуматися зайнятися творчістю. Отримав величезний досвід за ці 4 дні. Навіть захотілося стати учасником в наступному році. З’явилося бажання знімати відео, і я вже цим почав займатися під час фестивалю – ефект моментальний!

Віталій Довгополий, барабанщик музичного гурту «ПТАШНИК»:
– Відчувалося, що прийшли дійсно ті люди, яких об’єднує любов до мистецтва. З гуртом отримали нереальні емоції, граючи на фестивалі, віддаючи свою енергію, отримували її назад у подвійному розмірі і таким постійним обміном з слухачами ми разом з ними створили неймовірну атмосферу! Було трішки навіть сумно сходити зі сцени.

5b08e95b22ce3c1675ad285349f6e344

Бачити, чути, доторкатися, відчувати – трохи естетики, чуттєвості, провокації.

Атмосфера New Wave починається з спілкування за цигарками на терасі і закінчується вдумливими обличчями напроти інсталяцій та короткометражок. Платформа – дружня, магічна, адже серед людей-мистецтва відчуваєш і себе їх частиною. Чи багато аналогів таким подіям на вітчизняних теренах?

Українське сучасне мистецтво – молоде, тому дещо відстає у розвитку в порівнянні із світовим. Арт-події виховують культурне покоління, відкривають нові горизонти. Вони створюють новий рівень, творять іншу мистецьку реальність: екстравагантну, яскраву, скандальну. Найголовніше – вільну.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *