0
0
Руслан Бокало
Руслан Бокало зміг відчути себе в шкурі викладача. © Тетяна Павліченко

Інформаційна епоха «не стишує галопу», суспільство потребує усе нового й нового, тому служителям її Величності Інформації треба постійно зберігати радіус оберту голови на 360 градусів, тримаючи руку на пульсі. Вже нікому не цікавий як самостійна професійна одиниця журналіст,що вміє лише писати. Але як щодо працівника ЗМІ, який на додачу володіє навичками монтування мультимедійних матеріалів? Погодьтесь, вже цікаво. 

26 квітня, у 102 аудиторії факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся майстер-клас магістранта Руслана Бокала з відеомонтажу.

Розпочалась зустріч о 15:36, на півгодини пізніше, ніж було заплановано, через технічні несправності конкретної апаратури. Не зважаючи на це, затримка не викликала загального невдоволення, а лише дала змогу присутнім краще познайомитись із лектором.

Попри актуальність такої теми, як відеомонтаж, на жаль, знайшлося небагато охочих розширити свої знання. Про це зауважив на своїй сторінці у «Facebook» Борис Володимирович Потятиник, завідувч кафедри нових медій факультету журналістики: «Ви здивуєтеся, але практичні знання насправді не дуже цікавлять студентів». Гадаю, в усьому винні більше свята, ніж незацікавленість журналістів-початківці у знаннях.

Почав Руслан з наочної демонстрації комп’ютерної програми на великому моніторі, у якій, власне, і здійснюються усі операції. Як каже сам юнак, «Sony Vegas Pro – це найпростіша і найдоступніша програма, за допомогою якої можна монтувати відео будь-якої складності. Я користуюсь нею вже багато років, тому що вона доступна для освоєння кожному, незалежно від рівня обізнаності у плані відео-монтажування».

Після пояснення базових понять, розбору структури Sony Vegas Pro та принципів її роботи ведучий майстер-класу детально розповів, з допомогою яких інструментів здійснюються основні дії у роботі з відеофайлами, що треба натиснути у разі помилки, як ефективніше «юзати» програму для зручності самого користувача. Коли ж на усі запитання, які звучали протягом розповіді про теоретичні моменти, слухачі отримали вичерпні відповіді, розпочалося найцікавіше: практична частина майстер-класу, де кожен міг сам відчути, як працює основний інструмент, опановуючи тонкощі на власному досвіді та перших помилках.

Впевнена: усі, хто все ж пройшов такий собі «курс молодого бійця-відеомонтажера» у режимі нон-стоп від Руслана Бокала, зможе надалі сам удосконалюватись у цьому напрямку, бо навчити основам за ці дві з гаком години вдалось навіть мене, найбільшого «чайника» у питанні монтажу, якого можна тільки уявити.

Завершилась зустріч на тій же позитивній ноті, що й розпочалась. Сподіваюсь, що наступного разу ТИ не проґавиш свій шанс отримати безцінний досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *