3
0
Макс Кідрук
Макс Кідрук. Фото Катерини Гринчук.

28 вересня на базі Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках туру «100 міст НОІМ» відбулась зустріч з відомим українським письменником і мандрівником Максимом Кідруком. Він побував у понад 30 країнах, написав технотрилер «Бот», а загалом видав сім художніх книг та п’ять тревелогів. Тур Максима Кідрука стане найбільшим у сучасній історії української літератури.

Зустріч зі студентами Львівського національного університету пройшла в дружній атмосфері. Максим Кідрук розповідав історії із власних подорожей:

«Під час мандрівок я збираю факти про людей, природу, навколишню дійсність загалом, а потім зводжу все до спільного знаменника. У нашому світі нічого не буває просто так, усе взаємопов’язане між собою. Саме під час подорожі навчився помічати деталі, які згодом стають важливими елементами книг», – зізнається автор.

Аудиторія була повна слухачів.
Аудиторія була повна слухачів. Фото Катерини Гринчук.

Письменник каже, що ніколи не зачитує уривки зі своїх книг і не розкриває повністю сюжет, тільки наштовхує читача на певні мотиви. Максим також розповів про роман «Твердиня», який вийшов у 2013 році:

«Ідея створення цієї праці виникла під час моєї подорожі до Перу. Саме там я умовно поділив усі пам’ятки архітектури на дві групи: пафосні й розрекламовані; маловідомі, але справді вражаючі. Саме до другої групи потрапив Баальбек. Один мегалітичний блок, тобто «цеглинка» цієї споруди важить близько 1000 тон. На жаль, ви не знайдете це місце у путівниках, але воно вражає. Там немає тисяч туристів. Я мусив ставити камеру на таймер, щоб зробити собі фото. «Твердиня» – це історія про чотирьох студентів, які вирушили в подорож, щоб відсвяткувати випуск з університету. Вони поїхали в Перу друзями, а стали чужими людьми…Заінтригував? То далі рекомендую прочитати цю книгу», – з гумором завершує розповідь Максим.

До роману «Твердиня» й «Зазирни у мої сни» автор показав буктрейлери.

22054634_1549813185100030_326727580_n
Фото Катерини Гринчук.

«Я почав писати роман «Зазирни у мої сни», коли прочитав наукову статтю професора Каліфорнійського університету Джека Гелланта про декодування інформації, яку сприймає наш зір через спеціальну «навчену» програму й алгоритми розпізнавання, – розказує автор. – Суть її полягала в тому, що вчені, під’єднавши датчики до голови людини, провели експеримент: тривалий час почергово показували піддослідній людині примітивні картинки з простими зображеннями й уривки з відеороликів. Завдяки програмі розкодоване зображення, яке пройшло шлях від зорового сприйняття до головного мозку, з’являлося на екрані комп’ютера й учені могли простежити, як людина бачить у своїй голові те, що перед нею. А відтак, науковці наважилися на новий небезпечний експеримент – приспати людину і спробувати зазирнути в її сни».

На початку вересня цього року світ побачила нова книга Максима Кідрука «Не озирайся і мовчи». «НОІМ» – це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. І крім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, проблеми у школі і бажання втекти від реальності, притаманного підліткам. Також Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» – це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *