3
0

Маріанна Совик – випускниця української школи, яка не побоялась ризикнути і поїхати на навчання далеко за океан. Зараз дівчина успішно освоїлась в Канаді, а нещодавно стала фіналісткою відомого конкурсу краси і талантів «Miss Ukrainian Canada».

– Маріанно, розкажи, як ти дізналась про можливість поїхати в Канаду?

– Про навчання закордоном я мріяла змалечку. Ще у класі восьмому зрозуміла, що реалізувати себе в Україні в мене не вийде, і, звісно, хотілось отримати шанс на краще життя. Та сказати: «я хочу вчитись закордоном» дуже просто, а от втілити задумане – це вже зовсім інший рівень труднощів.

Адже на початку ти не знаєш абсолютно нічого: які документи потрібні, яка вартість навчання, як обрати навчальний заклад, які тести та іспити потрібно здавати… І ще купа всього.

Моя історія почалась з того, що я почула про виставку університетів Лондона у Києві, змогла переконала тата, що нам життєво необхідно туди поїхати (бо на той час мої батьки зовсім не горіли бажанням відпускати мене за межі України). На виставці в мене шалено горіли очі: «я вже готова, я хочу всюди!». Але сам процес втупу до навчального закладу іншої країни трохи розвіяв захмарні мрії і повернув нас до реальності.

Лондон виявився неймовірно дорогим, тому ми вирішили пошукати дешевши варіанти.

Я могла поїхати на навчання до Австралії, бо у мене там є родичі. Рішення було прйнято, вже і коледж вибрала і документи готували… Але зовсім випадково, гуляючи вулицями Тернополя, я натрапила на агентсвто «OWL», яке спеціалізується на вступних кампаніях українців до канадських навчальних закладів. У них є зв’язки з багатьма коледжами Канади, агентство готує усі документи і реально допомагає зі вступом.

От ми з батьками сиділи і думали, зважували усі плюси та мінуси. І хоч у Канаді у мене не було жодних знайомих, я наважилась їхати саме сюди.

– Що взагалі потрібно українському випускникові, щоб поїхати навчатися закордон? Які тести здавати, документи?

– Потрібно здати міжнародний тест з англійської мови IELTS або TOEFL на мінімум 6.5 балів, документи на вступ до коледжу, мотиваций лист, довідка зі школи, атестат та табелі за останні пару років. Ну і, звісно, віза та пакет документів для неї.

– Розкажи про місце свого навчання і спеціальність, яку ти обрала.

– Я навчаюсь у Mohawk college у місті Гамільтон. Завжди обожнювала малювати, створювати щось креативне і тому за спеціальність я обрала графічний дизайн. Моя програма навчання трирічна. Але вже за перший рік можу сказти що у мене з’явились досить непогані навички: я можу розробити бізнес карточки, логотипи, дизайн газети, журналу чи сайту, і ще купу усього. Тож рівнем навчання цілком задоволена.

– З якими труднощами довелося зустрітися, допоки ти не освоїлась у Канаді?

– В принципі, надзвичайних труднощів не було. Коли ти в 17 років їдеш сам у зовсім чужу для тебе країну, потрібно просто морально бути до цього готовим. На початку було важко розуміти мову, бо я вчилась по бринтанських книжках, а тут вимова зовсім інша. Але люди у Канаді надзвичайно привітні, навіть коли ти перепитуєш по 10 разів, тобі все одно допоможуть. Інша справа навчання. Тут вчитись реально треба і доводиться виділяти для цього чимало часу. А оскільки на початку мені ще доводилось дещо перекладати, та й розібратися із новою системою навчання, то було трохи складно.

– А як ти стала учасницею конкурсу «Miss Ukrainian Canada»?

– Це не була якась давня мрія, а радше – випадкове рішення. Про конкурс дізналась від знайомих і вирішила, що було б непогано спробувати себе. А що втрачати? Тому я просто подала заявку на участь у конкурсі, а у відповідь отримала запрошення на кастинг.

Багато хто вважає, що Miss Ukrainian Canada – це просто конкурс краси, але вони себе позиціонують у набагато ширшому діапазоні. Тому оцінюють не лише зовнішність, а й таланти. Обирають не лише красивих, й розумних дівчат.

Тому на кастингу я декламувала вірш Кіндрата Кореня «Балада про солдатську дружбу», показувала танець у стилі джаз-фанк та демонструвала свої картини. А опісля мені ще довго ставили запитання на різні теми, аби по-справжньому мене оцінити.

Одна із картин Маріанни.

Але ж конкурс – це далеко не лише шоу. Розкажи, що там, за кулісами?

– «Miss Ukrainian Canada» передбачає чотири етапи: презентація відеоролика про себе, написання есе про український костюм, який тобі підберуть організатори конкурсу (мені попалось вбрання в традиціях Хустщини), створення соціального проекту на тему освіти, ну і саме шоу! До того ж для нас проводять майстер-класи, вчать поводитися на публіці, ми тренуємось правильно ходити та виховуємо вишукані манери. «Miss Ukrainian Canada» – забирає в мене чимало часу і сил, але я по-справжньому щаслива бути учасницею такого масштабного проекту!

– Ти казала, що ви створювали проекти. Розкажи про свій.

– У Збаразькій ЗОШ № 2, де я навчалася, щоліта проводиться англомовний табір «GoCamp». Приїжджають іноземні волонтери, щоб діти мали можливість поспілкуватись з носієм мови. Оскільки переможець конкурсу «Miss Ukrainian Canada» отримає 1000 доларів на втілення у життя свого проекту, то я вирішила допомогти цими коштами вищезгаданій ініціативі. Адже англомовний табір дуже класний, але безперечно потребує кращого матеріального забезпечення.

– Які відчуття перед шоу?

– До головного виступу залишилось 10 днів, але хвилююся я вже зараз! Безперечно, хочеться вдало виступити, гідно показати себе і здобути перемогу! Тепер – це моя мрія, і я вже за крок від неї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *