3
0

v1-1-1024x602

Вперше за понад три десятиліття Національний університет «Львівська політехніка» розпочинає будівництво нового студентського гуртожитку. Дев’ятиповерхову будівлю зводитимуть у Студмістечку на вулиці Відкритій, поряд з давно вже побудованими тут університетськими гуртожитками.

На жаль, нині виникла загроза зриву початку будівництва і, як наслідок, стає непередбачуваним термін вводу новітнього гуртожитку в експлуатацію. Адже будівництво відбувається за державні кошти, а це потребує ретельного дотримання графіку робіт, оскільки фінансування є поетапним. Натомість органам студентського університетського самоврядування незрозумілими є побоювання та протести мешканців сусіднього житлового будинку щодо цієї новобудови. Отож у студентської спільноти Львівської політехніки виникає глибоке занепокоєння з приводу дотичності до цього низки громадських організацій, які, прикриваючись «благими намірами», черговий раз піаряться, використовуючи місцевих жителів, котрі проживають поруч із ділянкою забудови. Тим більш, що є підстави вважати, що за всім цим стоять деякі галицькі політики, котрі використовують будь-який штучний привід, аби змінити теперішнє керівництво цього найбільш відомого в Україні та поза її межами львівського вишу на «своє».

Відтак студенти-політехніки вирішили розпочати інформаційну кампанію під гаслом «Де нам жити?» для привернення уваги громадськості до загостреної проблеми студентського житла у Львові загалом та у «Львівській політехніці» зокрема. А якщо до них не дослухаються очільники міста й області, залишити за собою право на студентські акції.

– Яким же має бути майбутній гуртожиток?

– Востаннє ми будували щось подібне ще наприкінці 1980-х років – гуртожиток №15, а перед тим – №14. На той час вони були новим словом у проектуванні студентського житла. Наші напрацювання згодом використовували для аналогічного будівництва в різних вишах. Отож, проектуючи зараз новий гуртожиток, ми відштовхувалися від нашого досвіду та враховували найкращі європейські зразки. Головний акцент робили на тому, щоб забезпечити максимальний комфорт для студентів. А також і на тому, щоб оптимально використати відведену ділянку, – розповідає головний архітектор проекту, доцент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури «Львівської політехніки» Ігор Гнесь.

Ігор Гнесь
Головний архітектор проекту Ігор Гнесь. © lp.edu.ua

Відтак, новий гуртожиток буде мати чимало позитивних нововведень. Перш за все кожна студентська кімната матиме власний санвузол – туалет, умивальник і душ. Аспіранти ж мешкатимуть по одному – в блоці з двох кімнат, які матимуть спільний санвузол. Також у кожній кімнаті буде своя кухня – з електроплитою, холодильником, столиком і кріслами.

– Колись у гуртожитках ми будували по дві кухні на поверх. Та, проаналізувавши, що студенти не надто ефективно використовують їх, вирішили спроектувати кухні в кожній кімнаті. Вони будуть відділені перегородкою та забезпечені подвійною системою вентиляції, – додає Ігор Петрович. – Не буде в цьому гуртожитку й загальних кімнат відпочинку. Натомість – великі центральні холи, де можна буде поставити тенісний стіл чи м’які меблі і телевізор, або використовувати цей простір для проведення різних заходів – виставок, студентських воркшопів, вечірок. Наразі ми запланували, що такі холи будуть у частині гуртожитку на кожному поверсі, а в частині – через поверх. А там, де не буде такого холу, облаштуємо галерею з видом униз. Думаю, це студентам сподобається. На кожному поверсі будуть також великі тераси, а житлові кімнати матимуть французькі балкони.

Не забули проектувальники й про необхідність молоді займатися спортом. У новому гуртожитку будуть два великі спортивні зали. Один – із тренажерами, в півпідвальному приміщенні, яке буде добре провітрюватися і матиме вікна, орієнтовані до сонця. Паралельно  заплановані також приміщення, де студенти збиратимуться на різні обговорення чи дискотеки. А в центральній частині просторого горища зроблять універсальне приміщення для ігор у баскетбол, волейбол. Оскільки ці зали розмістять над холом, це не створюватиме дискомфорту мешканцям поверхів нижче. В підвальному просторі облаштують досить велике приміщення для зберігання велосипедів. А поряд з гуртожитком – і кілька критих велостоянок. Буде покращений і благоустрій довкола прилеглих гуртожитків. Зокрема довкола заплановано зробити п’ять сучасних ігрових майданчиків із відповідним покриттям та гімнастичну доріжку. Ними зможуть користуватися не лише студенти, а й наразі неприхильні до новобудови мешканці довколишніх будинків. Також у планах – облаштувати велодоріжку від Студмістечка до навчальних корпусів.

Подбають тут і про маломобільних студентів. Адже на першому поверсі нового гуртожитку буде кілька кімнат для студентів з особливими потребами. Будівля буде облаштована пандусами, аби без проблем можна було потрапити в будь-яку частину гуртожитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *