2
0

futbotЩе 2011 року в УЄФА почали задумуватись про новий турнір для національних збірних. Навесні 2014-го вперше представили формат майбутньої ліги, а 2017 року його таки затвердили. 24-го січня 2018 року вже відбулось перше жеребкування. Змагання проводитимуться серед 55-ти національних збірних країн Європи з футболу, до яких входить і Україна. Всі вболівальники чекають, але досі не кожен розуміє в чому полягає зміст нового формату і взагалі, нащо це все? Пропоную до Вашої уваги пояснення формату Ліги Націй УЄФА «людською мовою».

Новий турнір покликаний пожвавити інтерес до міжнародних матчів під час перерв між Чемпіонатами Світу та Європи, адже нікому не цікаво дивитись на невмотивованих футболістів, які можуть спокійно походити 90 хвилин по полю і поїхати назад у свої клуби. Інша справа, коли команди ведуть боротьбу за призові гроші та, головне, путівки на наступне Євро. До того ж, усі будуть грати з рівними собі (як показує рейтинг) суперниками і матчів «у одні ворота» має стати менше, що ще більше підігріває інтерес фанатів.

Суть в тому, що, спираючись на рейтинг збірних УЄФА, учасники були розподілені на 4 дивізіони/ліги (A,B,C та D: від сильних до слабких). Вже в середині цих дивізіонів є ще по 4 групи. У кожній лізі проводиться власне жеребкування, яке й розподіляє команди у ці групи. У лігах A та B по 12 команд, у С – 15, у найслабшій D – 16. Таким чином, крім України, у групі 1, в лізі В буде ще 2 команди – Чехія та Словаччина.

Крім того, переможці своїх груп будуть переведені у наступному сезоні на дивізіон вище вже без урахування рейтингу УЄФА, де замінять найгірші, які в свою чергу будуть понижуватись у класі.

Ситуація з путівками на Євро-2020 полягає у наступному: переможці груп не тільки перейдуть на дивізіон вище, а ще й будуть грати у плей-офф між собою. Всього буде розіграно 4 місця в основному турнірі Чемпіонату Європи. Це все, звісно, так само в межах своїх дивізіонів. Якщо ж якась збірна вже пройде на головний турнір старого світу, то замість неї у плей-офф буде грати наступна за результатами команда.

1

У завершенні всі отримують тільки задоволення:

  1. Команди мають мотивацію та грають з рівними собі.
  2. Глядачі дивляться більше цікавих матчів у міжтурнірний період.
  3. УЄФА заробляє ще більше грошей та «покращує свою карму».

В цілому виходить дуже гарна ідея, крім одного. Як мінімум одна слабка команда все ж пройде з нижчого дивізіону на Євро, але це можна пробачити, зважаючи на все інше.

Перші матчі відбудуться майже одразу після Чемпіонату Світу в Росії – у вересні-листопаді 2018-го року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *