6
0

top-online-kurs-head

Скаржишся на нудне навчання в університеті? Занадто багато теорії та замало практики? Знання – неактуальні? Посібники – застарілі? Вихід є. Проходь безкоштовні онлайн-курси і отримуй лише корисну та свіжу інформацію.

Про особливості нових медіа

top-online-kurs-new

«Інтернет-медіа»

Викладач: Артем Захарченко, асистент Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.
Тривалість:
5 тижнів.
Мова:
українська.

Ти дізнаєшся, як подавати інформацію у мережі, які існують жанри інтернет-ЗМІ. Мрієш про те, щоб створити власне медіа? Тут розкажуть про те, як запустити свій продукт у всесвітній павутині, хто такі бізнес-ангели і чим вони допоможуть. Також довідаєшся про аудиторію та важливість її вивчення, концепцію онлайн-видання, пошукову оптимізацію для редактора, роль соцмереж у просуванні свого медіапродукту та важливість реклами.

Недолік: перед тим, як почати курс, варто володіти азами журналістики та вмінням писати для друкованих ЗМІ.

«Якісне регіональне онлайн-видання»

Викладачі: Ігор Балинський, засновник і керівник Школи журналістики УКУ, Отар Довженко, медіакритик,  Денис Зеленов, директор з маркетингу та продажів digital-проектів холдингу «Телерадіокомпанія “Люкс”», Олег Онисько, шеф-редактор видання Zaxid.net.
Тривалість:
4 лекції.
Мова:
українська.

Не хочеш працювати на когось? Прагнеш створити власний медіаресурс? Тоді тобі просто не обійтися без цього онлайн-курсу. Ти зрозумієш, як організувати проект: як знайти свою нішу, зібрати команду, стартувати так, що вас помітили. Дізнаєшся про стандарти і формати якісного онлайн-видання, навчишся працювати зі своєю аудиторією, зокрема у соцмережах. Окрема лекція присвячена монетизації: як заробити гроші, де знайти рекламодавця, що таке нативна реклама і спонсорські уваги.

Недолік: цей курс однозначно не для тебе, якщо ти не плануєш створювати своє ЗМІ, а хочеш вдосконалюватися у написанні текстів.

«Верифікація в Інтернеті»

Викладач: Віталій Мороз, медіатренер, керівник програм нових медіа ГО «Інтерьюз-Україна», Михайлина Скорик, медіатренер, головний редактор сайту «podrobnosti.ua» (2014-2015).
Тривалість:
27 занять.
Мова:
російська.

Так-так, усі ми знаємо, що фактчекінг святий для журналістів. Але іноді лінуємося перевіряти інформацію, або просто не знаємо, як це правильно зробити. Після завершення цього курсу ти навчишся перевіряти першоджерела світлин та відео, користуватися пошуком за геолокацією та мапами Google, визначати, чи є певний сайт сумнівним і чи можна довіряти його контенту, знаходити архівну інформацію про користувачів у соцмережах, зможеш відчувати пастки в інформації та користуватися інструментами для її перевірки. Щоб завершити курс, необхідно пройти підсумковий тест.

Недолік: щоб користуватися усіма лайфхаками, які дізнався на курсі, варто бути впевненим користувачем ПК.

«Фотожурналістика: планування документальних фото»

Викладачі: Олег Гант, редактор, продюсер онлайн-курсів, Дмитро Сурнін, редактор.
Тривалість:
17 лекцій.
Мова:
російська.

Ледь не кожен мріє вміти фотографувати. Для сучасного журналіста це необхідна навичка. Але от курси у фотошколах кусаються, для звичайного студента вони найчастіше недоступні. Але вихід є – онлайн-курс. Пройшовши його, ти навчишся створювати історії, обирати героїв, дізнаєшся, де і коли краще фотографувати, як правильно підписувати фото у ЗМІ.

Недолік: розрахований у першу чергу на редакторів, а не на журналістів.

 

Про соцмережі

top-online-kurs-social

Як розуміти соціальні мережі. Курс для журналістів

Викладачі: Віталій Мороз, медіатренер, керівник програм нових медіа ГО «Інтерьюз-Україна», Михайлина Скорик, медіатренер, головний редактор сайту «podrobnosti.ua» (2014-2015).
Тривалість:
28 занять.
Мова:
російська.

Як медіа правильно презентувати себе в Інтернеті? Чим відрізняється робота у ФБ чи Твіттері від роботи на сайті? Як можна керувати контентом користувачів? Чому є важливою стилістика у соцмережі? На ці та інші запитання ти отримаєш відповідь, пройшовши запропонований онлайн-курс. Крім того, ти освоїш нові інструменти інтерактивної взаємодії з читачами, навчишся спілкуватися з ними їхньою мовою, правильно використовувати меми та картинки. Програма курсу складається із 8 модулів (відеолекцій), домашнього завдання та конспекту. В кінці на тебе очікує підсумковий тест.

Недолік: щоб успішно застосовувати у життя усі поради з курсу, треба бути впевненим користувачем у всіх соцмережах.

«Платформи соціальних медіа»

Викладачі: Андрій Глухов, кандидат філософських наук, Гульнафіст Окушова, кандидат філософських наук, Юлія Стаховська, викладач.
Тривалість:
4 тижні.
Мова:
російська.

Журналіста без Інтернету уявити складно. А як розібратися у мережевому розмаїтті і не потонути в ньому? У цьому допоможе цей курс. Ти дізнаєшся, які бувають мережі і як змінюється психологія «віртуально-мережевої» людини, хто такі блогери і що таке громадянська журналістика, як знайти роботу в Інтернеті, як використовувати соцмережі  у нових медіа.

Недолік: більше теорії, аніж практичних порад.

 

Про безпеку в Інтернеті

top-online-kurs-security

«Інформаційна безпека у цифровому світі»

Викладач: Геннадій Резніченко, менеджер інформаційної безпеки європейського регіону компанії Honeywell.
Тривалість:
15 занять.
Мова:
російська.

Кожен з нас – активний користувач Інтернету. Це й не дивно, адже журналістові необхідний постійний доступ до мережі та інформації. Попри це, зростає ризик стати жертвою кібератаки. Цей курс допоможе тобі захиститися, адже поінформований – значить озброєний. Ти дізнаєшся, як запобігти зламу за допомогою паролів, як убезпечити конфіденційну інформацію та персональні дані, як створити безпечне середовище роботи з інформацією, як захистити свої мобільні пристрої. Курс передбачає, окрім відеолекцій, ще й три тематичні тести.

Недолік: більшість інформації занадто «технічого» спрямування, й іноді вона складна для розуміння.

«Основи інформаційної безпеки»

Викладач: Олег Сич, технічний директор Zillya! Антивірус, доцент кафедри захисту інформації Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУУ КПІ.
Тривалість: 6 тижнів.
Мова:
українська.

Тебе хвилює захист інформації в Інтернеті та безпечний пошук в мережі? Тоді тобі сюди. Цей курс допоможе тобі дізнатися, які існують кіберзагрози, хто і навіщо їх створює, кого атакують найчастіше. Ти отримаєш готові поради про те, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, засвоїш принципи безпечної роботи зі смартфонами і планшетами. Окремо виділено тему безпеки електронних фінансів.

Недолік: курс створений не спеціально для журналістів, тому не вся інформація згодиться у професійній діяльності.

 

Теорія та історія журналістики

top-online-kurs-history

«Історія і теорія медіа»

Викладач: Ілля Кірія, професор Вищої школи економіки.
Тривалість:
12 тижнів.
Мова:
російська.

Цей курс допоможе тобі сформувати базові уявлення про розвиток медіа, найвідоміші медіатеорії. Умовно курс можна поділити на дві частин. У першій ти дізнаєшся про поступ ЗМІ від часу формування країн Західної Європи і до сьогодні. Окремо розглянуто історію цензури. У другій автор детально аналізує найпопулярніші теоретичні підходи до вивчення медіа.

Недолік: проаналізовано лише певний етап становлення медіа, який не формує повної картини історії журналістики.

«Інформаційні війни»

Викладач: Микола Ожеван, професор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.
Тривалість:
5 тижнів.
Мова:
українська.

На цьому курсі ти дізнаєшся про еволюцію війн, роль інформації під час них. Тобі розкажуть, хто такий «спіндоктер» і в чому полягає його робота, у чому суть психологічних операцій, які існують різновиди пропаганди. Почуєш також про конспірологію або ж теорію змови, типи революцій. Після проходження усіх уроків необхідно скласти фінальний іспит.

Недолік: складно сприймати інформацію, бо курс містить теоретичний матеріал, який не проілюстровано прикладами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *