2
0
Фото Олега Вівчарика
Фото Олега Вівчарика

У Львівському національному університеті імені Івана Франка була проведена зустріч студентів із представниками Національного антикорупційного бюро. Подія відбулася 31 березня у рамках кампанії «Студенти проти корупції». Гості говорили про перебіг антикорупційної реформи, зокрема про роботу НАБУ як спеціалізованого антикорупційного правоохоронного органу.   

 На початку промову виголосив ректор університету Володимир Петрович Мельник, який зазначив, що «ідея цієї зустрічі полягає в зацікавленні до НАБУ студентів, оскільки очікування є високі а результати затрималися. З тої нагоди директор НАБУ Артем Ситник виявив бажання зустрітися, щоб донести розуміння про цьогочасні процеси».

«Друзі, колеги! Більшість із вас будуть колись в наших рядах. В широкому сенсі – ви будете розвивати те, що ми зароджуємо зараз. Студенти завжди були двигуном прогресу держави, тому треба почути, що ви думаєте, і мати можливість донести до вас засади антикорупційної реформи»,  почав пан Артем.

За ним виступив представник ПРООН в Укрїні Ігор Гуцуляк з гаслом«коротко про важливе», оскільки повністю охарактеризувати все не дозволяв хронометраж зустрічі. Отже, за його словами «корупція – це пухлина нашої країни. Є дві концепції – питання того, що ми це приймемо, пристосуємось або не сприймемо, будемо боротися». Він назвав досягнення антикорупційного апарата починаючи з 2014-ого року.

За статистикою 2016-ого року Україна займає 130 місце за рівнем сприйняття корупції. «Корупція стосується кожного із нас та охоплює всі сфери життєдіяльності. Це мільярдні витрати для держави, громадян».

Фото Олега Вівчарика
Фото Олега Вівчарика

Виникає питання – чи можна протидіяти корупції? І пан Ігор впевнено відповідає – так, наводячи приклад вдалої боротьби в Румунії, що є зразком для України. «Було зловлено 120 осіб, з них 83 – юридичні особи, серед яких і Прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта».

Що ж відбувається в Україні? Після Революції постала нагальна проблема, потреба у змінах. І вони почали відбуватися. У 2014 році було прийнято цілий пакет реформ (законів): ЗУ «Про антикорупційне бюро», зміни закону «Про прокуратуру». У 2015 році – запуск двох ключових органів : Національного антикорупційного бюро (квітень) та запущена робота прокуратури (грудень). У 2016-му – запуск НАЗК, як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику (серпень).

І тут Ігор Гуцуляк перейшов до досягненнь:

  1. Запуск НАБУ, САП, НАЗК;
  2. Запуск е-декларації;
  3. Повноцінне впровадження системи електронного документообігу.

    Фото Олега Вівчарика
    Фото Олега Вівчарика

Підвів підсумок знову ж таки Артем Ситник, який окреслив особливості їхньої діяльності: «Знову йде те, що  й досі – реформування. Старі органи держави не дають дійти цьому процесу до кінця. Але ми рухаємось швидкими темпами за підтримки міжнародних організацій».

«Які сфери, на вашу думку, найзакорумповані і які шляхи їх подолання?» питання із залу, на яке миттєва відповідь пана Артема: «Це державні підприємства. І ми пройшлись по них всіх та були шоковані. Сума збитків сягає 81 мільярда гривень. За підрахунками – залишилось 5-6 років, і ці підприємства не зможуть працювати через брак інвестицій».

А на зацікавленість студентів щодо наочного прикладу діяльності НАБУ, виявлення чи засудження конкретної особи, сам директор відповід так: «Не повинно бути вибіркового відношення. Виділяти якусь конкретну особу неправильно. Це вже політичний аспект, бо за одною такою людиною стоїть ряд інших».

Сподіваємось, що те, що на словах буде й на ділі. Подібні зустрічі дають змогу студентам розібратись у нинішніх процесах держави та запитати про наболіле. Це дійсно корисно, особливо для теперішнього покоління. На наші плечі впало багацько відповідальності, якої нам ніяк не можна боятися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *