7
0
Відкриття конференції
Відкриття конференції, пленарне засідання. Фото Наталії Войтович

27-28 квітня на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених на тему «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Свої тези подали учасники із чотирьох країн: України, Польщі, Білорусії та Росії.

Пленарне засідання, що відбулося 27 квітня на факультеті міжнародних відносин, розпочалось із привітання проректора Львівського національного університету імені Івана Франка професора Ярослава Гарасима: «В умовах гібридної війни з Росією важливість вишколення журналістів дорівнює важливості підготовки військових. Адже саме ви повинні боротися із пропагандистською системою ворожих ЗМІ. Дуже тішить, що тут зібралось стільки молодих журналістів, у чиїх головах народжуються нові професійні ідеї».

Привітав учасників конференції та розповів про наукову діяльність факультету журналістики його декан Михайло Присяжний: «Мені надзвичайно приємно вітати усіх студентів та гостей у нашому університеті та у чудовому місті Львові. Обов’язково використайте можливість познайомитись із цим містом. Добре те, що тема нашої конференції дуже широка і це дає можливість відкритися цілому діапазону ваших зацікавлень як молодих дослідників журналістики».

« of 6 »

Свої доповіді представляли студентки ЛНУ імені Івана Франка Оксана Павлишин, Лілія Імбіровська та Ярина Пришляк. Розповідали про «джинсу» та фейки у ЗМІ, морально-етичні вимоги до журналістів в умовах війни та про журналістику майбутнього. Оксана Бабенко ознайомила слухачів із темою «живої» форми телевізійної комунікації – стрімом, розповіла про переваги такого мовлення і зробила прогнози щодо його застосування у майбутньому.

Свої роботи презентували наші гості з Кам’янця-Подільського. Сергій Швець виступив із доповіддю «Способи створення і руйнування образу героя у соціальних мережах (на прикладі Надії Савченко)», а Оксана Грушанська розповіла про факт і симулякр у новинному телепросторі.

Родзинкою пленарного засідання стала доповідь Юстини Майхровської (Justyna Majchrowska), студентки із міста Жешув (Польща). Учасниця конференції розповіла про використання популярних зараз #хештегів в Instagram та зробила спробу їх класифікувати.

«Ми організували конференцію з метою залучити якомога більше студентів до наукової діяльності, – розповідає одна із організаторів конференції Лілія Імбіровська. – Також хочеться показати, що наука – це не завжди нудна теорія, а, насправді, – дуже цікава і пізнавальна практика. Ну і, звичайно ж, важливість нашої роботи полягає у зміцненні міжнародних зв’язків».

Для участі у конференції зареєструвалось понад 80 осіб із різних ВНЗ України, тому подальше представлення робіт було розділене на роботу у чотирьох секція на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка.

«На конференції у Львові я вперше, але мені тут дуже подобається, – ділиться враженнями студент із Польщі Кароль Інгло. – Університет виглядає дуже красивим і статним. Також мені дуже сподобалось місто. Сподіваюсь, сьогодні ми трохи погуляємо і познайомимось із Львовом краще».

«Враження від конференції позитивні, – розповідає студентка КНУ імені Тараса Шевченка Анастасія Іщенко. – У Львові я вперше, було дуже приємно, що нас тут так тепло приймають. Львівський університет дуже відрізняється від мого: тут усе пахне старовиною, наукою… Для виступу я готувала доповідь на тему «Особливості публікацій у соціальних мережах». Тема актуальна, адже такі тексти значно відрізняються форматом від газетних чи телевізійних».

Окрім наукової роботи, на учасників конференції чекала розважально-освітня частина: екскурсія музеєм Університету, майстер-класи із застосування дронів у журналістиці від Руслана Бокала та рекомендації від підполковника Збройних сил України Тараса Греня про те, «Як створити свою правду». Опісля гості конференції мали змогу насолодитися прогулянкою Львовом.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *