Коли журналістика об’єднує

7
0
Відкриття конференції
Відкриття конференції, пленарне засідання. Фото Наталії Войтович

27-28 квітня на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених на тему «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Свої тези подали учасники із чотирьох країн: України, Польщі, Білорусії та Росії.

Пленарне засідання, що відбулося 27 квітня на факультеті міжнародних відносин, розпочалось із привітання проректора Львівського національного університету імені Івана Франка професора Ярослава Гарасима: «В умовах гібридної війни з Росією важливість вишколення журналістів дорівнює важливості підготовки військових. Адже саме ви повинні боротися із пропагандистською системою ворожих ЗМІ. Дуже тішить, що тут зібралось стільки молодих журналістів, у чиїх головах народжуються нові професійні ідеї».

Привітав учасників конференції та розповів про наукову діяльність факультету журналістики його декан Михайло Присяжний: «Мені надзвичайно приємно вітати усіх студентів та гостей у нашому університеті та у чудовому місті Львові. Обов’язково використайте можливість познайомитись із цим містом. Добре те, що тема нашої конференції дуже широка і це дає можливість відкритися цілому діапазону ваших зацікавлень як молодих дослідників журналістики».

« 1 of 6 »

Свої доповіді представляли студентки ЛНУ імені Івана Франка Оксана Павлишин, Лілія Імбіровська та Ярина Пришляк. Розповідали про «джинсу» та фейки у ЗМІ, морально-етичні вимоги до журналістів в умовах війни та про журналістику майбутнього. Оксана Бабенко ознайомила слухачів із темою «живої» форми телевізійної комунікації – стрімом, розповіла про переваги такого мовлення і зробила прогнози щодо його застосування у майбутньому.

Свої роботи презентували наші гості з Кам’янця-Подільського. Сергій Швець виступив із доповіддю «Способи створення і руйнування образу героя у соціальних мережах (на прикладі Надії Савченко)», а Оксана Грушанська розповіла про факт і симулякр у новинному телепросторі.

Родзинкою пленарного засідання стала доповідь Юстини Майхровської (Justyna Majchrowska), студентки із міста Жешув (Польща). Учасниця конференції розповіла про використання популярних зараз #хештегів в Instagram та зробила спробу їх класифікувати.

«Ми організували конференцію з метою залучити якомога більше студентів до наукової діяльності, – розповідає одна із організаторів конференції Лілія Імбіровська. – Також хочеться показати, що наука – це не завжди нудна теорія, а, насправді, – дуже цікава і пізнавальна практика. Ну і, звичайно ж, важливість нашої роботи полягає у зміцненні міжнародних зв’язків».

Для участі у конференції зареєструвалось понад 80 осіб із різних ВНЗ України, тому подальше представлення робіт було розділене на роботу у чотирьох секція на факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка.

«На конференції у Львові я вперше, але мені тут дуже подобається, – ділиться враженнями студент із Польщі Кароль Інгло. – Університет виглядає дуже красивим і статним. Також мені дуже сподобалось місто. Сподіваюсь, сьогодні ми трохи погуляємо і познайомимось із Львовом краще».

«Враження від конференції позитивні, – розповідає студентка КНУ імені Тараса Шевченка Анастасія Іщенко. – У Львові я вперше, було дуже приємно, що нас тут так тепло приймають. Львівський університет дуже відрізняється від мого: тут усе пахне старовиною, наукою… Для виступу я готувала доповідь на тему «Особливості публікацій у соціальних мережах». Тема актуальна, адже такі тексти значно відрізняються форматом від газетних чи телевізійних».

Окрім наукової роботи, на учасників конференції чекала розважально-освітня частина: екскурсія музеєм Університету, майстер-класи із застосування дронів у журналістиці від Руслана Бокала та рекомендації від підполковника Збройних сил України Тараса Греня про те, «Як створити свою правду». Опісля гості конференції мали змогу насолодитися прогулянкою Львовом.

One Comment

  1. Pingback: Коли журналістика об'єднує-2: нові горизонти | Креденс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *