7
0
Фото Андрія Гірняка і Мар’яна Павлика.

26-27 квітня факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка проводить Другу всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Як і минулого року, до Львова завітали гості з різних куточків України; свої тези також подали колеги із Польщі та Росії.

Пленарне засідання відкривали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ імені Івана Франка, доцент Мар’ян Лозинський та в. о. декана факультету журналістики, доцент Андрій Яценко. З вітальним словом до студентів також звернувся завідувач кафедри телебачення і радіомовлення, заслужений професор Львівського університету Василь Лизанчук.

Важливість таких науково-практичних заходів для студентів обґрунтував заступник декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський:

«Конференцію молодих вчених факультет журналістики традиційно організовує в квітні або на початку травня, і це є дуже добра нагода для майбутніх журналістів та тих, хто вже працює в цій сфері, спробувати свої сили в дослідженні медіа, аби змінити інформаційний світ на краще. Приємно, що вже другий рік поспіль нашими гостями є студенти з Жешувського університету (Польща). Зі свого боку вони теж запрошують наших студентів до себе, тому така співпраця розширює міжнародні горизонти нашого факультету, дозволяє дослідити проблеми ЗМІ з іншого ракурсу».

На пленарному засіданні, яке відбувалося в конференц-залі факультету міжнародних відносин, студенти представили доповіді на теми журналістики в умовах війни, застосування месенджерів у ЗМІ, пропаганди в сучасних медіа тощо. Слово мали як молоді дослідники з ЛНУ імені Івана Франка, так і польські гості.

Фото Андрія Гірняка і Мар’яна Павлика.

Студентка третього курсу факультету журналістики Ірина Ладика, яка виступала на пленарному засіданні, дуже задоволена своєю участю в конференції. Дівчина почула чимало нових думок від своїх колег і поділилася власними ідеями:

«Конференція була для мене дуже цікавою. Я розповідала про флешмоби у соціальних мережах на табуйовані теми. Запам’ятались мені виступи колег на теми пропаганди та про функції журналістики в умовах воєнного протистояння. Я думаю, що такі конференції є чудовою можливістю проявити себе, порівняти свої сили з іншими та просто набратися досвіду, якщо збираєшся пов’язати своє майбутнє з науковою діяльністю».

Подальша робота учасників конференції була поділена на чотири секції відповідно до тематики доповідей. Студенти мали змогу поділитися своїми міркуваннями щодо розвитку сучасної журналістики, проблем журналістського мовлення в українському медіапросторі, висвітлення збройних конфліктів ЗМІ, масовоінформаційної діяльності журналістів.

Представниця оргкомітету конференції та голова наукового товариства студентів і молодих учених факультету журналістики Лілія Імбіровська розповіла, що готувалися до заходу довго і наполегливо. Як наслідок, результатами праці задоволені, адже все пройшло на високому рівні:

«Нам надзвичайно приємно, що в цьогорічній конференції взяли участь студенти всіх шести курсів нашого факультету. Також раді приймати гостей із Запоріжжя та польських студентів із Жешува. Свої тези доповідей надіслали й колеги із Санкт-Петербурга, проте, на жаль, самі приїхати не змогли. Загалом у конференції бере участь понад 90 студентів, тож найближчим часом ми плануємо видати збірник тез усіх надісланих доповідей.

Задоволені також тим, що, на відміну від попереднього року, цьогоріч було багато доповідей, присвячених аналізові воєнного конфлікту на Сході України. Це означає, що студенти вміють обирати теми, які зараз дійсно актуальні».

Фото Андрія Гірняка і Мар’яна Павлика.

«Я вже вдруге беру участь у конференції молодих вчених у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Цього разу готувала доповідь про те, чому аудиторія так цікавиться темою життя зірок та відомих людей, розповідає студентка Жешувського університету Йоанна Шиделко. – Минулого року нас приїздило трохи більше, проте зараз мої друзі готуються до захисту своїх дипломних робіт, тому дали шанс відвідати Україну молодшим колегам. Львів, як завжди, справляє на нас лише хороші враження, тому я дуже задоволена цією конференцією».

У межах культурної програми для учасників конференції була проведена презентація книги, присвяченої 85-й річниці Голодомору в Україні, «Зернини пам’яті» за редакцією доцентів факультету журналістики Галини та Андрія Яценків. У ній зібрані есе, репортажі, інтерв’ю зі свідками геноциду та інші матеріали студентів факультету журналістики про цю страшну сторінку в історії нашої держави.

«Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка має дуже хороші традиції у популяризації знань про Голодомор. Хочу відзначити, що наш факультет – чи не єдиний, де читають курс «Голодомор 1932-1933 років в Україні: масмедійний аспект», – сказав у своєму вступному слові в. о. декана факультету журналістики, доцент Андрій Яценко. – Крім того, саме у нас вийшов і перший в Україні профільний посібник для вивчення цього курсу за редакцією професора кафедри української преси Степана Костя».

« of 12 »

 

Пам’ять загиблих вшанували студенти першого і другого курсів, виконавши журливі пісні та продемонструвавши оригінальну інтерпретацію подій того часу. Вони зачитали уривки із власних есе та продекламували вірші, присвячені Голодомору.

На другий день конференції (27 квітня) учасники матимуть змогу взяти участь у двох майстер-класах, які проведуть аспірант факультету журналістики Руслан Бокало («Adobe Photoshop як інструмент у сучасній візуальній журналістиці») та журналістка «24 каналу» і «ZAXID.NET» Вікторія Іваскевич («Польова журналістика. У який бік «копати» і як «відсіяти» зайве?»). А доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Ольга Квасниця проведе «круглий стіл» на тему «Вільям Шекспір у сучасному медіадискурсі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *