5
0


Прийшов о другій ночі і не впускають у гуртожиток? Не дозволяють запросити подругу до кімнати? Соромишся попросити додаткову подушку? На допомогу прийде «KomenDA-bot» – телеграм-бот для студентів. Про те, як його використовувати та які проблеми можна за допомогою нього вирішити, розповіла тім-лід проекту «KomenDA-bot» Владислава Патлатюк.

Хто така KomenDAbot?

Коменда-бот це інструмент для студентів, за допомогою якого вони можуть дізнатись про свої житлові права. Насамперед Коменда була розроблена для студентів, які проживають у гуртожитку. У боті можна знайти різні цікавинки та корисні речі, аби уникнути звернень до адміністрацій гуртожитку щодо питань, які деколи не знайдеш на сайті університету або ж на дошці оголошень.

Це інструмент суто для студентів, які живуть у гуртожитку чи не тільки?

Є певні функціонали у боті, які можуть використовуватись студентами, що живуть в квартирах чи вдома. Основна наша мета – не тільки поширювати свою сферу впливу на гуртожитки, але й загалом на освітнє середовище. Ми хочемо ввести лайфхаки для студентів, будемо розповідати, де можна недорого поїсти, посидіти повчитись, про знижки тощо.

Як взагалі виникла ідея створення Боту?

Ми брали участь у Таборі ідей. Основним завданням було створити щось інноваційне. Спочатку думали про загальний сайт, але нам порадили звузити сферу до того фактору, де справді розбираємось, тобто там, де нас боліло. Ми вибрали те, що є актуальним для нас, як для молоді. На сайтах університетів дуже мало інформації про гуртожитки. Тож ми вирішили створити цей проект, щоб заповнити такі прогалини.

А як виник образ такої сучасної коменди?

Ми вирішили зробити коменду не злою тіткою, уникнути того образу, який у нас є зазвичай. Хотіли зобразити щось типу подруги, яка буде поміччю у гуртожицьких реаліях.

Які проблеми може допомогти вирішити бот?

У боті багато інформації для абітурієнтів, які б спростили їм життя у гуртожитку. Зокрема про поселення: які документи потрібно, куди звертатись тощо. Є інформація щодо правил проживання, захисту своїх прав, доступу в гуртожиток, допущення інших осіб в кімнату, санітарних норм, якщо вони десь не дотримуються. Хоча щодо останього варто пам’ятати, будь-які санітарні норми залежать в першу чергу від нас самих.

Тобто студент може запитати в бота, до прикладу, «чи маю право взяти додаткову подушку?» і він йому відповість?

Насправді у деяких університетів вже прописані речі, які вам мають видати при поселенні. Але так, цю інформацію можна зайти в розділі «Поселення».

В Україні є проблема хабарництва у гуртожитках. Чи може в такій ситуації стати в нагоді бот?

Інформаційно так. Є розділ “Корупція”, в якому передбачений алгоритм дій в разі зловживання посадою або вимагання грошей. Там  студенти знайдуть інструкцію, де прописано, куди звертатись та що робити.

Буває, що студента не пускають в гуртожиток, якщо пізно прийшов. Хто правий в такій ситуації, що скаже «бот»?

Так, таке може бути. Інформація щодо доступу в гуртожиток є в боті. Взагалі існує два варіанти вирішення цієї ситуації: сказати, що відповідно до статті 62 Закону України “Про вищу освіту”, ви маєте право заходити в гуртожиток цілодобово, незалежно від правил розпорядку. Якщо вахтер вас не пропускає, є можливість написати на скаргу. У боті є інструкція, як це правильно зробити.

З ким ви зараз співпрацюєте? Про які університети є інформація в боті?

Меморандум про співпрацю ми підписали із чотирма університетами, зокрема із Львівським торгово-економічним, Академією мистецтв, ще з одним в Луцьку. Уже залучено 3 університети у Львові, а також КНУ імені Тараса Шевченка й КНЕУ Гетьмана.

Створення боту, мабуть, потребує витрат. Звідки фінансування?

Протягом 6 місяців фінансування здійснювалось за допомогою USAID_ВзаємоДія. Ми були грантерами проекту. Наразі шукаємо платформи для отримання фінансової підтримки, подаємось на інші гранти і т.д.

Яка подальша доля проекту? Що плануєте?

Наразі ми зосередимось на Львові, будемо працювати над тим, що у нас є.

Власне, як студентам отримати інформаційну допомогу, тобто як зайти в KomenDABOT?

Потрібно зайти в бот і ввести нікнейм @Komdbot

Або ж ви можете слідкувати за нами у соцмережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *