0
0
Під час заняття з дітьми із вадами слуху
Під час заняття з дітьми із вадами слуху. © Марія Костецька

Про благодійну акцію «Посміхнись дитячому серцю» ми поспілкувалися з одним із її організаторів – Марією Костецькою.

Нагадаю, що основною метою проекту є робота з дітьми із вадами слуху. Ось уже кілька місяців члени «Фундації регіональних ініціатив» та волонтери проводять уроки із малечею та старшими дітками в рамках акції. На них вони малюють, складають пазли та просто спілкуються із ними.

Марія Костецька – організатор проекту
Марія Костецька – організатор проекту

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про проект. Скільки людей до нього залучено та як узагалі виникла така ідея?

– Організатором проекту «Посміхнись дитячому серцю» є всеукраїнська молодіжна організація ФРІ. Під час різдвяних свят у Львові відбувались різноманітні збірки для потребуючих дітей, у вигляді одягу, книжок, солодощів та ін. Багато хто з членів нашої організації брали участь в такого роду заходах та походах в сиротинці. Згодом ми зауважили, що насправді дітей не так тішить принесена книжка, як увага, та ті хвилини, котрі вдавалось провести разом. Саме так зародилась основна ідея нашого проекту, котрий діє вже з квітня цього року. Слідуючи за нею, ми даруємо дітям зовсім не матеріальні речі, а наш час, увагу та посмішки. На даний момент наша дружна команда вже налічує 20 волонтерів, і це число поступово збільшується.

– З якими саме закладами ви співпрацюєте?

– Наразі ми співпрацюємо лише з одним закладом, це загальноосвітня школа- інтернат № 101 для для дітей із вадами слуху.

– Акція дуже цікава і допомагає як старшим, так і молодшим учасникам навчитись налагоджувати контакт одне з одним. А чи є наразі пропозиції щодо проведення таких акцій від самих освітніх установ?

– Ні, наразі, на жаль, немає.

– Будемо сподіватись, що найближчим часом це зміниться. А як ставиться до такої вашої ініціативи персонал уже знайомої вам установи?

– Працівники закладу радо пішли назустріч нашій ініціативі. Вони охоче допомагали налагоджувати контакт з дітьми та приєднувались до наших занять.

– Діти переважно дуже непосидючі, якими заняттями вам вдається захопити їхню увагу і цікавість?

– Минулих разів ми малювали та робили різноманітні орігамі. В планах на наступні зустрічі – ігри на свіжому повітрі та великий колаж, на котрому всі зможуть зобразити свої мрії, ну й це звичайно ще не все.

– Очевидно, що у вас багато ідей та ентузіазму, а які враження у діток від таких занять? Як їм найбільше до вподоби проводити час?

– Насправді, вони радо приймають будь-які пропозиції, чи то помалювати, чи зробити орігами, чи навіть допомогти прибрати після заняття, головне дня них – робити це разом.

– Робота з дітьми – справа нелегка, проте вони багато чого вчать дорослих. Що ви змогли перейняти від них?

– Дорослим дійсно є чого повчитись у дітей, це й відвертість, і доброта, і надзвичайно позитивне ставлення до світу. Після цих зустрічей з дітьми ми навчились більше прислухатися до людей, котрі нас оточують в житті. Також, ми згадуємо, що насправді в кожному з нас є маленька дитина, яка вірить у добро та світле майбутнє.

– Згадуючи про майбутнє, чи плануєте щось змінювати у цій акції надалі, можливо, поширюватимете її в інших школах?

– Так, в планах – поширення проекту й у інших закладах. Ідея, звісно, залишиться незмінною. Ми будемо старатися стати для дітей не просто “кимось, хто приходить час від часу, і з ким весело”, а тими, до кого можна звернутись за порадою чи підтримкою.

– На завершення поділіться, будь ласка, своїми враженнями після такої роботи. Розкажіть нашим читачам, чим цінний проведений таким чином час?

– Особисто я не можу заперечити, що іноді робота з дітьми буває складною, проте ті емоції, котрі відчуваєш після, неможливо передати словами. Такі моменти насправді дуже сильно мотивують до змін на краще, змушують замислитись, в чому ж полягає справжня цінність життя. Бажаю кожному відчути в собі цей потяг до добра. Посміхайтесь частіше і робіть цей світ кращим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *