7
0

Who cares if one more light goes out?
In the sky of a million stars.

У четвер, 18 жовтня, у Львові стартував четвертий тиждень марафону #101містоДНБ Макса Кідрука. Подія відбулася в приміщенні «Opera Passage» в конференц-залі Leopolis Hall. Мета цього марафону – презентувати нову книгу Макса Кідрука «Де немає Бога». Це вже другий божевільний тур, який влаштовує автор. Перший почався рік тому, коли Макс презентував свою книгу «Не озирайся і мовчи».

Про що цей роман? Роман не про авіакатастрофу. «Де немає Бога» – це спроба збагнути, чи є щось всередині нас, що втримує від перетворення на звірів у місті, де немає Бога. Авіакатастрофа – це всього лише своєрідний каркас. Є шестеро людей, в кожного з яких своя історія. В них Кідрук вкладає все те, що його найбільше вразило протягом останніх п’яти років.

Сам автор говорить, що в читачів, особливо в тих, хто ще не читав цю книгу, після його презентації, може виникнути враження, що це не роман, а просто збірка з шести оповідань. Хоча насправді це не так. Для підтвердження своїх слів Макс Кідрук навів схему, яка показує, що всі ці історії дуже тісно пов’язані між собою. Протягом всього роману читачі знайдуть багато загадок, розгадавши які, зрозуміють, наскільки в ньому все взаємопов’язане.

Під час презентації книги «Де немає Бога» Макс Кідрук розповідає історії, показує відео, ділиться цікавими фактами, які його надихнули на написання роману. Також автор показує експеримент з мавпочками та розказує про американський футбол. Ці факти також мають великий вплив на написання роману «Де немає Бога».

Макс Кідрук знайомить нас із персонажами свого роману: кардиналом Дюком Апшоу, Анною Янголь, Олівером Моргенштерном, Брендоном Бартоном, Гелен Горовіц та Єгором Парамоновим.

На презентації книги «Де немає Бога» Кідрук розказує про передумови написання кожної історії.

Найважливішою Макс Кідрук виділяє для себе історію Брендона Бартона – саме в неї він вклав свою любов до американського футболу. Цьому виду спорту письменник надає велику увагу під час презентації, адже це його улюблена гра. Він показав уривок з одного матчу та детально розповів про гравців та хід гри.

У написання історії про кардинала Дюка лягли в основу події, пов’язані з реальною особистістю – кардиналом Бернардом Френсіс Лоу, який протягом 20-ти років очолював Бостонську єпархію. Задумка про створення цієї частини роману в Макса Кідрука з’явилася після перегляду фільму «У центрі уваги». Він створений на реальних подіях і розповідає про групу журналістів з редакції гезети «The Boston Globe», які викрили цілу низку священиків-педофілів у Бостонській єпархії. Вони виявили тисячі фактів сексуальної наруги з боку священників над неповнолітніми. Проте роман «Де немає Бога» не про це, а про дещо інше. Після перегляду фільму ця історія дуже вразила Кідрука, і він ніяк не міг зрозуміти, про що думав кардинал Бернард Френсіс Лоу. У суді прокурори довели 552 факти сексуальної наруги з боку священиків, щонайменше про 134 із них він знав і нічого з цим не робив, а найгірше те, що коли спалахнув скандал, Бернард Лоу склав свої повноваження і втік до Рима.

До написання частини про політика Олівера Морґенштерна Макса Кідрука наштовхнуло вірусне відео, яке він переглянув. Цей сюжет про кошеня, яке, очевидно, звідкись випало і лежало на дорозі. Машини, які проїжджали мимо, не звертали на це ніякої уваги і ледь його не збили. Проте один чоловік все ж таки вийшов і підібрав кошеня. Після перегляду цього відео Макс подумав, що воно може бути постановочним. Тоді він почав роздумувати над тим, хто його зняв і з якою метою. І ось цей не зовсім прямий ланцюжок привів його до політики і на те, на що здатні політики, щоб виграти у виборах.

Написання історії про українку Анну Янголь почалося після того, як Макс Кідрук 4 роки тому прочитав статтю «Наші в пеклі». Це стаття про українців, які зараз перебувають у пеклі. Пекло – це одна з країн, про яку ви дізнаєтесь, прочитавши роман. Головне питання, яке визначає цю героїню, – чому наш світ не такий, яким ми хочемо його бачити?

Про історії інших персонажів ви дізнаєтесь, прочитавши роман.

Наприкінці своєї презентації Макс Кідрук згадує людину, яка є дуже важливою для нього. Це відомий американський рок-музикант Честер Беннінгтон, який скоїв самогубство влітку минулого року. Саме слова з його пісні стали епіграфом до роману «Де немає Бога».

Також традиційно відвідувачі змогли задати запитання та сфотографуватися з улюбленим письменником.

Чого нам слід очікувати наступного року? Наступного року новинок слід очікувати вдвічі більше, оскільки Макс Кідрук святкуватиме ювілей: 10 років його творчої діяльності. В березні 2019-го письменник збирається презентувати збірку оповідань «Заради майбутнього». У неї ввіде сім оповідань, які раніше вже були опубліковані в різних виданнях, та три нових. А восени 2019 року – роман «Доки світло не згасне назавжди». Макс Кідрук розповів,  що це буде книга з доповненою реальністю, для якої створять безкоштовний мобільних додаток. Читачі зможуть наводити свій телефон на ілюстрації, і буде відбуватися щось неймовірне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *