6
0
Групове фото
Після всіх урочистостей найповажніші гості спробували зробити фото на пам’ять. Ледве вмістилися в кадр… Фото Олега Вівчарика

Уже чверть століття як у Львівському університеті вчаться дипломатії. Урочистості з відзначення «круглої дати» розпочалися у п’ятницю 13-го… 🙂 Атмосфера в актовій залі Університету була святковою: лунала чудова музика, звучали натхненні промови і вручали вишукані подарунки.

Щоб ушанувати факультет, до актової зали прийшли студенти, викладачі, а також особливо поважні гості – керівник Представництва МЗС України у м. Львові В’ячеслав Войнаровський, ректор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ігор Цепенда, голова Львівської обласної Ради профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко та інші. Слова привітання виголосили Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, голова Львівської ОДА Олег Синютка та ректор Львівського Університету Володимир Мельник. Ті, хто не зміг бути присутнім на святкуванні 25-річчя факультету, надіслали листи з привітаннями.

Андрій Мельник
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Андрій Мельник. © deutschlandfunk.de

Одним із перших доєднався до вітальних змагань з нагоди «срібного» ювілею факультету Андрій Мельник – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині. Український дипломат є одним із перших випускників факультету міжнародних відносин (1997 р.), добре пам’ятає, якою авантюрною видавалась ідея його створення в1992 році. Ніхто тоді навіть не міг передбачити, що факультет стане настільки потужною Школою міжнародних відносин України. Андрій Ярославович з теплотою відгукується про всіх викладачів-наставників, які «прищепили незгасиму любов до волі, нестримний потяг до креативності, загартовували жагу служіння Україні та бажання щодня творити «Ukrainian dream».

Андрій Бешта
Надзвичайний і Повноважний Посол України у Королівстві Таїланд Андрій Бешта. © thebigchilli.com

Привітав альма-матер із Днем народження і Надзвичайний і Повноважний Посол України у Королівстві Таїланд Андрій Бешта (випуск 1998 року). Дипломат не зміг прилетіти до Львова через релігійні поминальні церемонії з нагоди першої річниці смерті глибоко шанованого народом Таїланду короля Бумібола Адульядея, який правив Королівством 70 років. Андрій Петрович запевнив, що тілом і душею завжди з рідним факультетом, починаючи із «буремних» дев’яностих і назавжди. «Сьогодні можна з упевненістю сказати, що «львівська школа дипломатії» отримує високу оцінку з боку керівництва України та МЗС і є в авангарді відстоювання національних інтересів незалежної України в найбільш складні часи в історії держави», – зазначає Андрій Бешта.

Спеціально для «Креденсу» декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща в 2010-2014 рр. Маркіян Мальський дав коментар з нагоди ювілею:

Маркіян Мальський
Декан факультету міжнародних відносин проф. Маркіян Мальський. Фото Олега Вівчарика

– За 25 років факультет міжнародних відносин став потужною інституцією. Ми маємо 5 наукових центрів, діють студентські молодіжні організації. Готуємо фахівців з міжнародних відносин по усіх напрямках: міжнародне право, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, країнознавство, міжнародна інформація, міжнародний бізнес. За час існування факультету львівська школа міжнародних відносин стала відомою завдяки своїм талановитим студентам, які досягли значних успіхів у громадському житті, дипломатії та бізнесі. Факультет славиться тим, що у нас добре налагоджені контакти з багатьма університетами світу. Зокрема з країнами Європейського Союзу співпрацюємо в рамках програми Erasmus+, налагодили партнерство з університетами США, Туреччини, Канади, Швейцарії. Особливо розвинене співробітництво зі слов’янськими державами – Польщею, Словаччиною, Чехією та Болгарією. Також маємо добрі зв’язки з українськими вишами – особливо з Київським Інститутом Міжнародних Відносин.

Аліна Черкас
Аліна Черкас (Мвр-41) навчалася в університеті Гронінгена (Нідерланди) за програмою Erasmus+

– Як відомо, студенти-міжнародники мають змогу навчатися в магістратурі одночасно і на факультеті міжнародних відносин ЛНУ, і за кордоном – тобто отримати подвійний диплом…

– Ми намагаємо підтримувати найновіші тренди у сфері міжнародних відносин. І в першу чергу сприяємо тому, щоб студенти під час навчання на бакалавраті були задіяні у різних міжнародних обмінах. Диплом Львівського національного університету у сфері міжнародних відносин визнається європейськими університетами, коли студенти вступають на магістерські програми. Набуває поширення практика подвійного диплому: можна навчатися і у нас, і у Вільнюському університеті за спеціальністю «Міжнародне та європейське право», а для міжнародників-референтів є гарна програма в Люблінському університеті. Щоправда, тут є чимало технічних проблем і перешкод. Але мені видається, що це гарний початок. Ми й надалі розвиватимемо цей напрямок, бо це відкриває широкі можливості для студентів.

До речі, зовсім недавно ми виграли величезний грант на суму 600 тисяч євро на впровадження магістерської програми з підготовки фахівців для Балто-Чорноморського регіону.

З певністю можна сказати, що львівська школа міжнародних відносин – надзвичайно потужна і приваблива для абітурієнтів. Випускник нашого факультету – універсальний спеціаліст і у сфері зовнішніх зносин, і в галузі перекладу. Перед таким фахівцем відкриваються колосальні професійні можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *